Bareuge salja

바르게 살자

Going by the Book

Komedie

Jižní Korea, 2007, 102 min

Moc příjemné zastavení na festivalu Filmasia 2008. Pohoda a dobrá nálada zaručena.(8.12.2008)

Going by the Book ( 바르게 살자, Bareuge Salja) Zápletka zajímavá, ovšem realizace je o dosti horší, na Korejce poměrně slabý snímek u kterého jsem se zasmál pouze dvakrát i když pořádně. Zvláštní parodie na neschopnost Korejské policie uhlídat sebe samu. Dvě vtipnější scény z filmu komedii určitě neudělají. 60 %(24.1.2011)

Vcelku originální a zábavná obdoba hry na četníky a lupiče zrealizovaná vybraným policistou v podobě simulovaného přepadení banky a držení rukojmích se vším všudy, včetně policejního obléhání a účasti obecenstva a médií. Policejní šéf to se svým výběrem pěkně přepískl, jelikož tenhle chlapík má pod čepicí a ani zásahová jednotka a odstřelovači se mu jen tak nedostanou na kobylku... Zajímavé tématice by slušelo více nápadů, ale Jeong Jae-yeong je jako obvykle přesný a film jako celek působí sympaticky. Fajn oddechovka, proč ne... 7/10(21.2.2008)

Ten policajt byl dobrej typ! Tomu bych to všechno zbaštil i já. Nicméně takovéhle cvičení by u nás asi neprošlo :)(18.12.2010)

Je to veľmi dobrá komédia. Má výborný príbeh o schopnom dopravnom policajtovi, ktorý chce zo seba za každých okolností vydávať len to najlepšie a v jeho meste sa kvôli neustálym bankovým lúpežiam polícia práve rozhodla uskutočniť tréningový zásah, pri ktorom má zabrániť plánovanému prepadnutiu banky, aby si u verejnosti polícia napravila reputáciu a lupičom má byť podľa rozkazu práve dopravný policajt. Lenže policajné veliteľstvo netuší, že ho silno podcenili a keď chce policajt niečo urobiť kvalitne, tak ho len tak niekto nezastaví. Spracovanie je výborné, potenciál tohto veľmi zaujímavého námetu je tu využitý snáď naplno a tak je celý čas skutočne radosť pozerať, ako má hlavný hrdina všetko premyslené a polícia sa svojou neschopnosťou len čím ďalej viac strápňuje, pričom nechýba parodizovanie asi všetkých typických situácií, ktoré sa v bežných filmoch o bankových prepadoch a následných vyjednávaniach dajú nájsť. Po stránke humoru som veľmi spokojný, tento film sa našťastie vôbec nesnaží zbytočne hnať humor do extrému, čo mi určite vyhovuje, ale celé to pôsobí tak prirodzene a uveriteľne, vtip je tu správne dávkovaný a je tu množstvo perfektných nápadov a situácií, na ktoré sa len tak nezabúda, ako tabuľky, nepriestrelná vesta, box proti wushu a mnohé iné. Herecké obsadenie je výborné, celý film prakticky stojí len na hlavnom hrdinovi a Jeong Jae-yeong svoju úlohu zvládol skvelo, páčia sa mi aj rukojemníci, neschopní policajti, zábavný vyjednávač, tu nemám koho kritizovať. Réžia a technická stránka sú úplne ideálne. Plné hodnotenie nedávam asi len preto, lebo je to stále len komédia, ktorá pre mňa nemá až taký potenciál. Ale inak tu nemám vôbec čo vytknúť. 82%(30.3.2012)