Bareuge salja

바르게 살자

Going by the Book

Komedie

Jižní Korea, 2007, 102 min

Originální komedie plná svěžího a inteligentního humoru, který je rovnoměrně rozházen do celého filmu. Konec je neskutečně vychytaný, až skoro geniální. Obzvlášť deštníkový přechod do autobusu byl ve spojení s fantastickou hudbou působivý... A řekněte mi, kde znásilníte ženu tím, že uděláte pár kliků a pověsíte jí na krk cedulku??(3.8.2011)

První asijský film, u kterého bych ocenil případný západní remake. Námět totiž je na podtrženou jedničku, ale výsledek tomu až na pár dílčích nápadů vůbec neodpovídá.(13.7.2009)

Jen malá poznámka pro ty, kteří se tu rozplývají nad originálním námětem: JE TO REMAKE: http://www.imdb.com/title/tt0192984/(27.7.2009)

Absolutní mazec, co se originality námětu týče. Jung-Do Man je pověřen sehrát ve cvičení roli bankovního zloděje. A i když jde o cvičení nehodlá nikoho šetřit ani sebe. Je tu výborný verbální humor, nápaditost, některé fóry hned tak nezapomenu za to vám ručím. Neschopnost jihokorejské policie je naplno odhalena:) Ostatně ve kterém filmu, uvidíte, že rukojmí se budou hádat u videozáznamu zda to dostal policista do hlavy? A více vtipů, už nebudu spoilovat, to musíte prostě vidět.(1.3.2009)

Moc příjemné zastavení na festivalu Filmasia 2008. Pohoda a dobrá nálada zaručena.(8.12.2008)