Bareuge salja

바르게 살자

Going by the Book

Komedie

Jižní Korea, 2007, 102 min

Originální komedie plná svěžího a inteligentního humoru, který je rovnoměrně rozházen do celého filmu. Konec je neskutečně vychytaný, až skoro geniální. Obzvlášť deštníkový přechod do autobusu byl ve spojení s fantastickou hudbou působivý... A řekněte mi, kde znásilníte ženu tím, že uděláte pár kliků a pověsíte jí na krk cedulku??(3.8.2011)

Skvělá komedie s vynikajícím Jae-yeong Jeong v hlavní roli a příjemným hudebním doprovodem. Co vtip to klenot. Během celého filmu jsem se smál a vůbec jsem netušil, jak to celé dopadne.(16.1.2010)

Moc příjemné zastavení na festivalu Filmasia 2008. Pohoda a dobrá nálada zaručena.(8.12.2008)

Absolutní mazec, co se originality námětu týče. Jung-Do Man je pověřen sehrát ve cvičení roli bankovního zloděje. A i když jde o cvičení nehodlá nikoho šetřit ani sebe. Je tu výborný verbální humor, nápaditost, některé fóry hned tak nezapomenu za to vám ručím. Neschopnost jihokorejské policie je naplno odhalena:) Ostatně ve kterém filmu, uvidíte, že rukojmí se budou hádat u videozáznamu zda to dostal policista do hlavy? A více vtipů, už nebudu spoilovat, to musíte prostě vidět.(1.3.2009)

Ryzí komedie, žádné drama, komediální hudba, někdy podaná trochu vážně, což jí přidává na zábavě a neshazuje trapnosti, zkrátka je realistická. Trochu mi připomíná zloděje-klauna Belmonda. Aneb, jak to dopadne, když policajti uspořádají cvičné přepadení banky a zlodějem určí jednoho, kdo svou práci bere poctivě. Herci v pohodě, sranda byla, tohle se nedá nedoporučit. # Zaujala mě Su-Jeong Eom ve vedlejší roli, snad ji ještě někde uvidím. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 6 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 8(14.12.2012)