Rákosníček a hvězdy

• Československo Trsteniarik a hviezdy (více)

Epizody(13)

První z příběhů o Rákosníčkovi. Rákosníček jako hvězdář napravuje maléry na noční obloze. Dalším pokračováním je RÁKOSNÍČEK A JEHO RYBNÍK (1983), které bývá ještě rozdělováno na samostatnou část RÁKOSNÍČEK A POVĚTŘÍ.

Názvy jednotlivých epizod:  1. Jak Rákosníček předjížděl Velký vůz a co z toho bylo
2. Jak Rákosníček zachránil mráčky-beránky před hvězdným Orlem
3. Jak si Rákosníček nevysloužil hvězdu
4. Jak Rákosníček s Vodnářem zařídili, aby zase pršelo
5. Jak Rákosníček zachránil Polárku před slunečním paprskem
6. Jak Rákosníček zachraňoval raka,až se mu z toho zatočila hlava
7. Jak Rákosníček s Malým a Velkým psem neuhlídali měsíc
8. Jak Rákosníček vysvobodil zakletou labuť,která vůbec nebyla zakletá
9. Jak Rákosníček udělal na nebi kluziště a pořád se diví, proč mu lidé říkají Mléčná dráha
10. Jak Rákosníček vyzrál na nebeského střelce
11. Jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč
12. Jak si Rákosníček nepomohl k nebeské Koruně
13. Jak Rákosníček přivedl nebeskému Pastýři zatoulanou hvězdu (berg.12)

macetoma

Jeden z mých nejmilejších večerníčků. Kombinace skřítka Rákosníčka, kterého mám rád a tajuplných hvězd, které mám ještě víc rád se nedá klasifikovat jinak než za 5. Samozřejmě hvězd. ()

maoc

Smetana je prostě machr a vždycky ve mně vyhmátne ty správné emoce. Taky umí skvěle balancovat na hraně fantastického příběhu a úplné ptákoviny. Přesto je v mém smetanovském žebříčku Rákosníček až za jinými šíbry. ()

bloody21

je tohle nam pouštěla v 8 třídě na zš učitelka z čj:D:Dsamozřejmě si to pamazuju i ze školky, Bohdalčin hlas je na to jako dělaný ()

pekas

I když Rákosníčka nijak zvlášť nemusím, hvězdy jsou asi nejlepší ze sérií. "Tak na hloupého psa já si hrát nechci" a "Mě nikdo nemá vád, se mnou si nechce nikdo hvát" - to je klasika. 80% ()

OJan

Pro mě je tento seriál stejně kvalitní jako Pohádky z mechu a kapradí, není to nějak výrazné, přesto se pár vydařených epizod najde a Jiřina Bohdalová to skvěle vypráví. |65%|, (počet zhlédnutých epizod: 13) ()

john986 odpad!

rozhodl sem se, ze dnes udelam poradek v pohadkach a ohodnotim je podle toho, jak je maj v lasce moje deti, tj. ti, pro ktery jsou urceny. Meni se doba, zivotni styl i deti... pohadky, na kterych sem ja vyrustal uz nemaji takvou odezvu, takze po nekolika neuspesnych pokusech s Kremilkem a Vochomurkou, Rakosnickem sem to zabalil a hlasuju za ne za odpad! vyjimkou je Krtecek a Maxipes Fik, ty byly prijaty s nadsenim. ()

Tumbik

Zdeněk Smetana v režisérském křesílku a Jiřina Bohdalové v roli dabérky, to nemůže být nic jiného než pětihvězdičková záležitost! ()

AnniqueCh

I když mně tyhle večerníčky kreslené jedním z našich nejznámnějších a nejoblíbenějších kreslířů panem moc nebavili protože dějově pro mně nebyli zajímavé třeba tak jako Hurvínek, tak ale musím uznat i přesto že už tolik na pohádky nekoukám a večerníčky už také skoro vůbec ne jen občas a jen nanejvýš 1 sérii když to srovnám se současnými že i tyhle večerníčky co jsem třeba já moc nemusela jsou krásnější. A at se vám to líbí nebo ne ale paní Bohdalová je paní herečka a dabérka především protože obětovat svůj hlas pro děti na celém světě a i pro vás co si jí nadáváte Bohdalka to by každý neudělal právem se o ní mluví jako o národním Českém pokladu, nejlepší z nejlepších z dob minulých kteří nám předávali kulturu vymírají a až tady nebude ani jeden z nich tak si možná až pak uvědomíte jak jste byli hloupí a pohrdali nad něčím co si to nezasloužilo. ()

MAKITA

jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků když sem byl prťavej.. jo Jiřinčin chraplavý hlásek a všechny ty kouzelný vychytávky co měl Rakošníček k dispozici mě vážně přitahovaly jak magnet ()

JARDAHONDA

Asi nebudu sdílet stejné sympatie k večerníčku Rákosníček s jinými uživateli.. Nikdy mě pohádka neoslovila. Převážně na mě příběh působil ponurnou náladou. Nesympatická postavička, škaredá animace, k tomu ukřičená Jiřina Bohdalová. Mé hodnocení : Velmi slabé-dávám pouze 2 hvězdy.. ()