poster

Chtěli zabít Hitlera (TV seriál)

 • Německo

  Sie wollten Hitler töten

 • slovenský

  Chceli zabiť Hitlera

 • anglický

  They Wanted to Kill Hitler

Dokumentární

Německo, 2004, 4x44 min

Scénář:

Jörg Müllner
(další profese)
 • LiVentura
  ****

  Škoda těch mnoha neúspěchů!!! Opravdu škoda...(28.3.2013)

 • lubospoti
  ****

  Je až neuvěřitelné, že ani jeden z více než 40 pokusů o atentát nevyšel.. Dokument samotný je hodně podrobný, spousta výpovědí pamětníků a jejich potomků.(28.3.2013)

 • tikend
  *****

  Velmi zaujimavy dokument, s vypovedami ci uz ucastikov alebo ich pribuznych, ktory odkriva pozadie mnohych pokusov o zabitie Hitlera.(18.8.2009)

 • farmnf
  *****

  Sleduju už několik dní tento seriál. Jsem z něj opravdu hodně vyděšený. Proč cca 40 pokusů atentátů na Ádu? A proč žádný nevyšel? Atentáty byly organizovány wehrmachtem, ti lidi byli zkušení, zabíjet uměli a vyznali se. Heming von Trescow (až mi vymalují kancelář, vyvěsím si ho tam), věřící člověk a opravdový germán. Organizoval atentáty až z východní fronty, kde měl kupu jiných starostí. Mě to připadá, že Bůh má rád černý humor a dost nemá rád židy. Že vlastně druhá světová, v čele s tím rakouským čalouníkem, byl takovej fórek, při kterým zemře spousta lidí. Ale proč? Na to odpověď hledám 51 let.(9.6.2013)

 • gogo76
  *****

  Veľmi zaujímavý dokument, nanajvýš aktuálny práve v období premiéry Singerovej Valkýrie. Ukazuje nemcov a Nemecko z pohľadu, z ktorého sme ho dlho nevideli, alebo nechceli vidieť. Bolo mnoho ľudí, ktorí mali svedomie a bolo ich dosť. Pri sledovaní máte neraz pocit, že pri Hitlerovi stáli všetci diabli, alebo nejaká nadprirodzená bytosť. Podobnej depresii prepadali aj sami účastníci spiknutia. Je až neuveriteľné koľkým atentátom unikol a za akých, často až neuveriteľných okolností. Diabla zabije iba diabol sám... 90%.(28.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace