Chtěli zabít Hitlera (TV seriál)

• Německo

Sie wollten Hitler töten

• slovenský

Chceli zabiť Hitlera

They Wanted to Kill Hitler

Dokumentární

Německo, 2004, 4x44 min

Jörg Müllner

Velmi zaujimavy dokument, s vypovedami ci uz ucastikov alebo ich pribuznych, ktory odkriva pozadie mnohych pokusov o zabitie Hitlera.(18.8.2009)

Moc nemusím dokumenty o 2.Sv ale tohle je vyjímka skvěle zpracovaný dokumentarní cyklus 81%.(27.12.2009)

Nechápu, proč by to chtěli udělat...(23.3.2013)

Nesmírně zajímavým způsobem zmapované pokusy o atentáty na Hitlera. Autoři dokumentu si dali práci jít nejen do faktografických podrobností pokusů o rychlé a zdánlivě jednoduché zúčtování s fašismem, ale šli i do hloubky motivací atentátníků. Překvapí i to, kolika takovým pokusům Hitler unikl a jak neuvěřitelné náhody mu pomohly. Snaha Němců vypořádat se takovýmto způsobem z vlastní historií je imponující.(17.4.2008)

Sleduju už několik dní tento seriál. Jsem z něj opravdu hodně vyděšený. Proč cca 40 pokusů atentátů na Ádu? A proč žádný nevyšel? Atentáty byly organizovány wehrmachtem, ti lidi byli zkušení, zabíjet uměli a vyznali se. Heming von Trescow (až mi vymalují kancelář, vyvěsím si ho tam), věřící člověk a opravdový germán. Organizoval atentáty až z východní fronty, kde měl kupu jiných starostí. Mě to připadá, že Bůh má rád černý humor a dost nemá rád židy. Že vlastně druhá světová, v čele s tím rakouským čalouníkem, byl takovej fórek, při kterým zemře spousta lidí. Ale proč? Na to odpověď hledám 51 let.(9.6.2013)