Šťastný člověk

• Francie Le Bonheur de Pierre (více)

Stárnoucí vysokoškolský profesor kvantové fyziky v Paříži, Pierre Martin patří k věčným optimistům a své studenty často zaskočí svým nekonvenčním výkladem na přednáškách. Když nečekaně zdědí po tetičce restauraci v Sainte-Simone-du-Nord, v malé vesnici v kanadském Quebecu, bere tuto zprávu jako možnost pozitivní změny. Příjezd do Kanady je mnohem méně růžovější, než si to s dcerou Catherine představovali. Drsné podmínky zimy je trochu zaskočí a ještě musí bojovat s představami místních obyvatel, kteří se obávají, že cizinec bude vnášet nepříjemnosti do jejich života. Hlavní roli v komedii vytvořil známý francouzský herec Pierre Richard. (oficiální text distributora)

Perdol

Podle popisu filmu jsem čekal milé pohlazení po duši Život naruby (1994). Bohužel mi místo toho byl naservírovany francouzský blaf, jehož scénář je tak špatný, že to snad ani nemůže být pravda, postavy, to jsou jen karikatury, a závěrečná pointa, škoda mluvit. Celý film jsem se strachoval, že to tak dopadne. Od odpadu film zachraňuje jen výborný Pierre Richard (který se ve filmu mimochodem taky jmenuje Pierre. Vždycky mě fascinují filmy - ve špatném slova smyslu - kde se herec jmenuje stejně jako jeho postava). ()

Spearhawk

Moc jsem byl na tenhle film zvědavý, Pierre vyzrál a samozřejmě jsem nemohl očekávat jeho klasické komické výstupy, přesto jsem měl téměř celý film pocit, že vznikl pouze z toho důvodu, že se rozhodl v tomto filmu hrát. Dějová linka mi přišla poměrně slabá, od začátku byly veškeré vtipné situace poměrně lehce předvídatelné a z této skutečnosti jsem byl docela zklamán. Na druhou stranu s věkem herce přichází charisma a to v tomto filmu je a je ho tam dost, záběry přírody Vás potěší a když film skončil, šel jsem se za okno podívat, jestli je tam jako na začátku filmu stále 20°C nebo -20°C jako tomu bylo ve filmu a tenhle pocit byl docela příjemný. ()