3 Idiots

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2009, 171 min

Pěkný! A indický. Hudbení intermezza se dají místy přetočit a delší stopáž mi nevadila. Líbilo se mi, jak se režisér skoro hodinu věnuje vstupu do děje, který je ale součástí děje. Mám na mysli, že film za začátku natahuje, ale je to jen ku prospěchu věci - seznámí nás s postavami, jejich charakterem, prostředím a navíc vtipně. Není to telenovela, kde vám na začátku v rychlosti představí ústřední dvojici a hned víte, jak to dopadne. A navíc tady nešlo o ústřední dvojici, to mělo svoje kouzlo. Pravda, tvůrci si museli vypůjčit 3 známé vtipy, ale i když je znáte, nepřidaj vám nijak "znásilněné".(27.12.2010)

Jsou filmy, které vyprávějí historku, některé příběh a těch pár výjimečných pak Příběh. Indická pohádka o 3 Idiotech je regulérní tnutí do živého, nabitá emocemi od smíchu po dojetí. A dokázat při takřka tříhodinové stopáži udržet tempo tak vysoko, aby se divák ani jednou nezanudil, to chce kumšt. A taky dobrý scénář. Obě podmínky byly splněny, scény krásně gradují, vše funguje, jak má. A když to navíc člověku sedne i do nálady, plné hodnocení je nedaleko. Asi se do těch indických vod budu muset ponořit častěji.(5.2.2013)

Indičtí BÁSNÍCI přijeli s plnou polní do našich kin. Opravdu svěží komedie, která mě příjemně pobavila a překvapila. Sympatičtí kluci, kteří bojují se studiem na vysoké zkostnatělé škole. Takže ruku na srdce a AAL IZ WELL !!!(29.3.2013)

Dal jsem na radu kolegy z práce a pustil si 3 idiots. Film trvá necelé tři hodiny, tak jsem si řekl, že to rozdělím na dvě půlky. Po první půlhodině jsem to chtěl vypnout, ale občas se objevil geniální fór, který to zachránil. Asi 14 dní jsem to pak chtěl dokoukat, ale moc se mi do toho nechtělo. Ona indická tvorba je poměrně specifická. Hodně barev, indická hudba, zpěv, tanec. No....ještě že jsem to dnes dojel. Jak byla první půlka průměrná, druhá je naprosto boží. Ten film není jen komedie, drama. To je čirá filozofie o vnímání světa a života. A přiznávám se bez mučení, že scéna s porodem mě rozbrečela. On to taky nebyl ledajaký porod.... skvělý film!(25.1.2015)

Komédia? No nemyslím, že by to bola úplne typická komédia, je to niečo, ako slzavé údolie a medzi slzami sa musíte usmievať. Nevedela som, že sú indickí muži uplakanejší, než ženy, ale v tomto filme mi to výnimočne ani nevadilo. Veľmi pekný príbeh o priateľstve a láske.(3.9.2013)