3 Idiots

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2009, 171 min

K tomuto filmu jsem dlouhé měsíce, možná roky měl nedůvěru a pořád oddaloval jeho zhlédnutí. Na druhou stranu je jeden z mála, který ma v našich končinách nebývalý úspěch. Herecké obsazení se mi líbí a tak jsem se k tomu dnes odhodlal a nelituji. Po rozpačitém rozjezdu to nabíralo obrátky a pak už jsem se jen příjemně bavil. Je v tom kupa nejrůznějších nápadů a šíleností, čemuž jasně kraluje porod v odpočinkové místnosti školy za pomocí vynálezu s vysavačem. Vzhledem k věku herců, jsem neočekával že to bude studentský film. Ani tohle jsem si o tom nenačetl, natolik byl pro mě tento film tabu. Takže i tohle mě překvapilo a Indové ukazují a Aamir obzvláště a opakovaně, že asiaté jsou schopni hrát i v pokročilém věku mladíky. Boman Irani opět ukazuje, že ať už hraje jakýkoliv charakter, tak se do toho opravdu pokaždé řádně položí a ty jeho postavy jsou obvykle super. Hlavní taneční a zpívaná vložka ve snové stylizaci byla úžasná, rozmanitá a zdařile zvládnutá po všech stránkách. Po dost špatném dnu, mi tento film příjemně naladil, zbavil chmur a navodil pozitivní náladu.(7.6.2016)

chce to jen zatnout zuby nad tou šílenou stopáží a s otevřenou myslí se naladit na nereálnou indickou pohádku, která je plná jakéhosi zvláštního (indického?) smyslu pro humor a ždímá emoce hodně netradičním způsobem, třebaže máte z počátku tendenci se tomu bránit.. já jsem zkrátka nikdy nic ani vzdáleně podobného neviděl, takže i přes jistou nevyrovnanost jednotlivých pasáží (která je ale přebita tím, že film jako celek funguje skvěle) musím být ve výsledku spokojen :)(20.4.2013)

to balancování na hraně kýče miluju! naštěstí se ale film ani jednou za onu pomyslnou hranici nedostal... při některých scénách jsem si říkal, jestli už to opravdu není přespříliš(porod apod.), ale nebylo, do celkového konceptu to az se zarážející jistotou zapadalo plus výborné herecké výkony, především Aamir Khan a Boman Irani ...sám se tomu trošku divím, ale musím dát 5 *, tenhle film mě jednoduše dostal, jako málokterý jiný! AAL IZ WELL :)(28.3.2012)

Nikdy bych neřekl, že se budu tak skvěle bavit u tříhodinového indického filmu. Dal bych plný počet nebýt stupidních tanečních kreací uprostřed scén. Film je plný povedených vtipu, ale i taky dramatických a dojemných scén. Tady až na taneční prvky není moc co vytýkat.(12.5.2012)

AAL IZ WELL! AAL IZ WELL!...... /// Nechápu proč – 3 Idioti. Spíš 3 PŘÁTELÉ (Indové jsou idioti..) a jejich vysokoškolský léta. Indickej Štěpánek se schopnostmi MacGyvera (a jeho přátelé) jsou zajímavým mixem žánrů, ve kterým má ten vtipnej rozhodně převahu. Režisér je frajer, kterej dokáže vystupňovat napětí i v okamžicích ve kterých se nic neděje, ale taky dokáže kočírovat indickou lidovou tvořivost (mnohem lépe než kolega u Robota). Tohle je ovšem KOMEDIE a věřte či ne, je tu tolik filmovejch nápadů, vtipnejch, tragickejch a ,,dojáckejch“ (hmm, to je panečku slovo!) okamžiků, že Amíci by z toho udělali 6 (možná i 5 filmů). Mix žánrů je ovšem podřízenej jedinýmu – příběhu, kterým nám (cizincům) určitě (Indové) chtěli něco říct (nebo aspoň naznačit)….DĚTI BUĎTE SOBĚSTAČNÉ. ÚSPĚCH PAK POBĚŽÍ ZA VÁMI! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Amíci maj Ranga, Indové zas Rancha. Kdo je větší frajer? 2.) Chci recept na omelety s vyrážkou. 3.) Konečně poznám viníka globálního oteplování. 4.) Zjistím, kdy je ten správný okamžik vzít na vagínu vysavač. 5.) Thx za titule ,,Michalosss“ a ,,DJLonely“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ *(31.7.2011)