3 Idiots

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2009, 171 min

Indičtí BÁSNÍCI přijeli s plnou polní do našich kin. Opravdu svěží komedie, která mě příjemně pobavila a překvapila. Sympatičtí kluci, kteří bojují se studiem na vysoké zkostnatělé škole. Takže ruku na srdce a AAL IZ WELL !!!(29.3.2013)

Nikdy bych neřekl, že se budu tak skvěle bavit u tříhodinového indického filmu. Dal bych plný počet nebýt stupidních tanečních kreací uprostřed scén. Film je plný povedených vtipu, ale i taky dramatických a dojemných scén. Tady až na taneční prvky není moc co vytýkat.(12.5.2012)

Dal jsem na radu kolegy z práce a pustil si 3 idiots. Film trvá necelé tři hodiny, tak jsem si řekl, že to rozdělím na dvě půlky. Po první půlhodině jsem to chtěl vypnout, ale občas se objevil geniální fór, který to zachránil. Asi 14 dní jsem to pak chtěl dokoukat, ale moc se mi do toho nechtělo. Ona indická tvorba je poměrně specifická. Hodně barev, indická hudba, zpěv, tanec. No....ještě že jsem to dnes dojel. Jak byla první půlka průměrná, druhá je naprosto boží. Ten film není jen komedie, drama. To je čirá filozofie o vnímání světa a života. A přiznávám se bez mučení, že scéna s porodem mě rozbrečela. On to taky nebyl ledajaký porod.... skvělý film!(25.1.2015)

K tomuto snímku jsem se dostal díky indickému velvyslanci... ne, vážně :). Kdysi jsem se zúčastnil jedné přednášky a jako zpestření nám na závěr pustili kousek 3 Idiots s komentářem, že je to jeden z nejúspěšnějších bollywoodských filmů. Vzhledem k délce jsem opravdu viděl jen kousek, ale i ten mě zaujal natolik, že jsem film musel krátce nato zkouknout celý. Z pohledu komedie nemám co vytknout. Až mě to překvapilo, jaký humor tu Indové používají. Zároveň je to i hodně silné a dojemné drama. Těch srdceryvných scén tam bylo na můj vkus až příliš, ale opravdu stojí za to. Tím se tak dostávám k šílené stopáži - je asi nemožné vidět snímek celý, skoro tři hodiny je docela velký příděl. Ale i tak mi Idioti hodně utkvěli v paměti, mají pro mne trochu osobní význam, takže hodnotím zcela zaslouženě. Ještě bych se rád pozastavil u Aamira, který jednak skvěle hrál a na svých téměř 45 let vypadal neskutečně mladě (až jsem tomu nevěřil :). A co se hudby týče - byla celkem protivná, ale jinak maximálně chytlavá.(27.3.2012)

Včera jsem viděla Taare Zameen Par, který Aamir Khan režíroval a kde i hrál, dnes jsem se vrhla na 3 idioty, protože se mi bollywoodská kinematografie vcelku zamlouvá. Obdivuji jejich hravost a bezprostřednost, smysl udělat z věcí, jež by vám např. u Hollywoodu připadaly přemrštěné, koukatelný film, u něhož se na trapnost nehraje. 3 idioti mě sice bavili méně než výše zmíněný snímek, opět bych jim vyčetla přílišnou délku, avšak jinak je to tak ujetý a milý film, že jej nemůžete nemít rádi.(5.6.2013)