Gordy62

Dej sa odohráva na hraniciach medzi USA a Mexikom. Dievča z východu Madeline Hammondová vystúpi z vlaku okolo pol noci a ihneď sa okolo nej začnú diať divné veci. Gene Stewart je druha postava romantického príbehu. Je to muž s tradičnými západnými hodnotami, ale ktorý na začiatku akoby zablúdil, pije, utečie a nevie si nájsť svoje miesto v živote. Ale to sa neskôr napraví, za pomoci lásky. ()

rhiannon

V noci jsem kvůli rýmě nemohla spát, tak jsem si pouštěla staré filmy natočené podle knihy Zane Greye, v češtině vydané pod názvem Světla západních hvězd. Ve své době film jistě nebyl špatný, hlavní představitelé jsou poměrně sympatičtí. Vzhledem k hodinové délce člověk předpokládá značné okleštění příběhu, tady však kromě toho předvedli i několik nelogických kliček a navíc přidali pár přestřelek a nějaký ten výbuch, aby to bylo efektivnější. Kromě toho mi docela vadila jistá až divadelní komičnost některých scén, ať už záměrná či neúmyslná - jako by herci původně hráli grotesky a tady si sem tam střihli nějaký ten gag. Ale pokud máte rádi filmy tehdejší doby, dívá se na to docela dobře. ()