Síta zpívá blues

Předloha:

Válmíki (kniha)

Scénář:

Nina Paley

Moderní převyprávění příbehu indické Rámájany režírované, animované a produkovaé Ninou Paley. Více stylů animace, tři stínové loutky zprostředkovávající starověkou tragédii i moderní komedii a písně Annette Hanshaw spolu vypráví věčný příběh o rozchodu. (Karadum)

Johanita

Autorce trvalo deset let film vytvořit...a zvládla to dokonale. Tak vtipně, zajímavě a kreativně ukázat ženskou duši a ještě ji propojit s Rámájánou dokáže jen Nina Paley. Díky za tento film! Dávám si ho pravidelně. Ideální pro dámskou jízdu nebo večerní dýchánek (alias slet čarodějnic). ()

Anncovicka

Snad po Lvím králi nejpůsobivější animovaný film, který jsem doposud viděla. Dechberoucí písně, úžasné výtvarné zpracování a hlavně nové, moderní a originální zpracování jednoho z nejtarších eposů. Co tomu lze vytknout ? Film splňuje přesně to, co od animovaného muzikálu čekám. Nepřevažuje kvalita zvuku nad obrazem (a ani naopak) a v celém filmu je taková ta správna rovnováha. ()

Vlkopec

Film je v to mnoha ohledech výborný a výjimečný. Výtvarně krásné a nápadité pasáže, skvělý nápad s dialogickým komentováním příběhu Rámajány, zábavné prolnutí se současným příběhem a vtipný nápad s jazzovými slaďáky. Kdyby byl o 20 minut kratší, možná bych dal i 5 hvězdiček, ale takhle jsem se chvílemi (zvlášť ke konci) při zpěvech dost nudil. ()

Polda99

Po několika dnech si stále nejsem jistej, jestli to bylo naprosto geniální nebo jestli byli tvůrci při výrobě totálně zhulení. Chvílemi jsem byl naprosto otrávenej, chvílemi naprosto napjatej v očekávání, co přijde dál. Nakonec ale kombinace indické starodávné kultury s americkou současností doplněný o nádherný blues dopadla vcelku slušně, takže průměr 3 hvězdičky. ()

MonkeyMarty

Zajímavá animace i příběh. Nedivím se přítelovi autorky tohoto snímku, že ji opustil. Myslím si, že je trochu troufalost se přirovnávat k Sítě. Síta byla o hodně hezčí. ()

Megahead

Striedanie viacerých štýlov animácie - grafického prevedenia je celkom zaujímavé a netypické, no slabšie je to už so spracovaním príbehu, ktorý ma až tak neoslovil. Hlavne predeli na mimo-príbehové scénky z rozchodu páru mimo príbehu ma moc neoslovili. ()