Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cchao Cchao a jeho armáda jsou v plné síle zakotveny u Red Cliff. Ču-ke Liang a Čou Jü-o vymýšlí strategický plán, jak přemoci mnohonásobné vojsko nepřítele, když tu přichází „rána pod pás“ v podobě moru a neshod ve vlastních řadách. Podaří se nakonec království Wu a Xu porazit Cchao Cchaovu armádu? Bitva statisíců právě začíná. Stejně jako v prvním dílu se můžeme těšit na mnohatisícové bitvy, tentokrát však na pevnině a i na moři. (TomikZlesa)

(více)

Recenze (164)

Fr 

všechny recenze uživatele

… a dnes večer se rozhodne o osudu říše…. Upozorňuji, že ti, kteří očekávají podobný ,,spád“ jako u partu č.1 mohou být zaskočeni. Na velkém prostoru se rozehrává historická velkopodívaná, na jejímž konci (mne) zamrzí, že vzhledem ke jménu J.Woo zde nebylo více akce. Ne, není to nuda! Jen mne to zamrzelo. Každá válka (bitva) musí mít svoji přípravu. Obzvláště v Číně. Vymýšlení důmyslných lstí, strategií, předvídání – v tom byli machři. A to se nám zde snaží předvést. A když KONEČNĚ nastane tolik očekávaná bitva, jsme svědky obrovské ohnivé šou, ve které bohužel není tolik prostoru pro individuality hrdinských bojovníků. Každopádně jako celek tento velkofilm působí moc dobře! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? J. Woo se zhlédl v Husitství! Už si obhlédl lokality na Táborsku! Jestli bude hrát Honzu z Trocnova Jet Li se můžeme zatím jen domnívat. Vše prý závisí na tom, jestli dostane dotaci od fondu na podporu kinematografie. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Moje hodnocení je za oba díly dohromady - tedy téměř 5 hodin filmu. Krásná hudba! Nejlepší na tomto filmu je podle mě strategie, plánování, děj mimo boj (přestože bojové scény výborné jsou, zvlášť ta ve formaci "želva"). Už úvodní titulky v prvním dílu ukazují, jak "ožívá" 1800 let starý meč - stejně tak v tomto filmu ožívá čínská historie. Jediný nedostatek jsou určité optické nedokonalosti v masových scénách loďstva, tyto věci však filmu rád odpustím. Zkrácenou verzi si určitě pouštět nechci. Reálných 87%. ■ P.S. Takeshi Kaneshiro je můj oblíbený herec a i obě hlavní ženské postavy jsou obsazeny výborně. ■ P.P.S. Děj filmu vychází ze skutečné historie. Podrobnosti o Cchao Cchaovi a o bitvě u Rudých útesú jsou zde: http://www.ikarie.cz/clanek/cchao-cchao. ■ Zajímavost: Bolesti hlavy, kterými Cchao Cchao ve filmu trpí, byly zřejmě způsobeny nádorem na mozku, který Cchao Cchao skutečně měl a na který v roce 220 n.l. skutečně zemřel. Legenda říká, že mu lékař navrhl otevřít lebku a nádor odstranit, nedůvěřivý Cchao Cchao ho uvěznil. Zemřeli oba. ■ Po roce bylo hodnocení změneno na maximální. Líbí se celé naší rodině, viděli jsme opakovaně, kamaráda film "donutil" ke googlení čínské historie :). ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Po všech stránkách lepší a velkolepější než první část. Místo bezduchého vizuálního samožerství nastoupili emoce, city, lidskost, vtip, nadhled a opravdové postavy, kde si na vojáčky nehrají dobří se zlými, ale pouze ti, kteří sledují politické zájmy, rámované gesty o přátelství a hrdinství. To vše pak korunuje závěrečné ohnivé inferno, kde se práská hořícím bičem. Děkuji, Johne! ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Volume 2: Po vynikajícím prvním dílu jsem druhou část vyhlížel na stejné, ne-li lepší úrovni. Ale dostal jsem něco jiného. I když se pokračuje přesně tam, kde se minule skončilo, celkový feeling obou filmů je odlišný. Od hravého prvního dílu se přesouváme do vážnějších poloh. A než se dostaneme k finální bitvě, tak uplyne skoro 80 minut, kde se taktizuje a pokouší se narušit morálka na obou stranách. Navíc jak píše Adrian, scéna, kdy Tony Leung cvičí s mečem, jako by vypadla z Hrdiny od Zhanga Yimoua. Finální bitva je velkolepá, i když žádného záběru digitálních armád, jako v prvním dílu se nedočkáme, takže vlastně těch údajných 800 000 vojáků není nikde vidět a vzniká tak dojem bitvy několik stovek až tisíců - na druhou stranu to působí poctivěji a triky tak neruší (kromě úvodní celkem krátké námořní bitvy, která byla trikově nejnáročnější, takže triky byly občas slabší). Souboje už nejsou tak efektní. Hrdinové se už tolik nepředvádějí (byl tu náběh v souboji, kde se švihá ohnivým lanem, ale skončilo to příliš brzo), ale jsou už součást bojujícího celku. Zkrátka jsem čekal víc, než jsem dostal. Ale sountrack, kde přibyl nový motiv je stále vynikající. Woo tento kolos ustál, i když s několika chybami a dokázal, že na to stále má, ale ten ultrakýčovitý finální záběr na růžovou oblohu se zapadajícím sluncem, modrou řeku, horami v mlžném oparu s duhou a zelenou louku bych klidně oželel. 8/10 ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,PRIZERAL SOM SA KONCU MNOHÝCH BOJOVNÍKOV. VIDEL SOM KONIEC NIEKOHO TU, NIEKOHO TAM. KONIEC VŠETKÝCH ALE BUDE TU." __ Po vyše dvoch mesiacoch sa mi podarilo vidieť aj záver Woovej dilógie a využijem teda možnosť porovnať a zhodnotiť oba diely, pretože k ,,jednotke" som komentár nenapísal. Z režisérovho doterajšieho vrcholu kariéry sa mi druhý diel páči o čosi viac ako prvý, i keď čo do hodnotenia sú si prakticky vyrovnané. Prvý diel je viacej akčnejší, druhý je zase z časti takým tichom pred búrkou a že je tá búrka poriadna! Záverečná polhodinová bojová scéna ponúka svojou prepracovanosťou nevydaný zážitok, snáď len občas sa mi šikmookí plietli a nevedel som kto je vo vedení (hlavne nočná časť boja). Určite však oceňujem reálnosť akčných scén, ktoré nedisponujú takými neuskutočniteľnými artisticko-levitačnými číslami ako napr. Tiger a drak alebo Hrdina a viac sa zameriavajú na krutosť bitiek. Nekritizoval by som ani údajnú hodinu a pol trvajúcu nečinnosť, kecacie súboje a prípravu na bitku. Práve táto časť pekne rozvíja celý príbeh, otvára nové témy (zblíženie dvoch vojakov) a dáva tak celku hlbší rozmer. Ak by tu takéto scény neboli, každý by potom zase ohŕňal nos nad tým, že je to len o bitkách a súbojoch. Z tohoto dôvodu by ma veľmi zaujímalo ako je na tom kinoverzia skrátená prakticky na polovicu. Čo však ostalo rovnaké ako v prvom diely je až príliš jasne určený pomer strán dobrých a zlých, navyše spôsobom zamerania sa kladné vlastnosti hlavných hrdinov a krutú vypočítavosť Cao Caa (Fengyi Zhang - najlepšie zahratá postava filmu) dáva dopredu vedieť ako všetko nakoniec skončí ... alebo takmer. Herecké obsadenie je však bohaté; každá z postáv je pre svoj jedinečný charakter uveriteľná. Skvelá ukážka toho, ako sa dnes aj bez prehnaných vizuálnych efektov dá nakrútiť impozantný film. Pýcha udalosti na počesť ktorej bol nakrútený. 4.5* ()

Galerie (53)

Zajímavosti (2)

  • Bolesti hlavy, kterými Cchao Cchao ve filmu trpí, byly zřejmě způsobeny nádorem na mozku, který Cchao Cchao skutečně měl a na který v roce 220 n.l. také zemřel. Legenda říká, že mu lékař navrhl otevřít lebku a nádor odstranit, nedůvěřivý Cchao Cchao jej však uvěznil. Zemřeli oba. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama