Zeljonyj Slonik

• Rusko Зелёный Слоник (více)
Horor / Thriller / Psychologický
Rusko, 1999, 87 min

Dvaja vojaci ruskej armády sú uväznení v trestnej vojenskej väznici. Ich cela najviac pripomína temnú pivnicu s pretekajúcim kanalizačným potrubím. Jeden z nich neustále obťažuje toho druhého svojimi príbehmi zo života, ktoré nie sú práve najmilšie. Neskôr mu tento rozprávač pripraví aj nechutné prekvapenie... Napätá atmosféra neustále vzrastá, keď oboch začne ponižovať a šikanovať väzenský dozorca. Potlačovaná agresia vyústi do nepredvídateľných udalostí s mimoriadne násilným zakončením. (ash99)

ledzepfan

No nevím no, pro jistotu jsem na to mrknul ještě jednou a musel jsem to přehodnotit o bod dolů, protože je to prostě demence... Nějákou věcnou myšlenku to nemá, děj je skoro nulový, furt se tam jen řve a ty násilnosti a gore jsou dost divně natočené(velmi nepřesvědčivé mrdání do prdele, kuřba mimo záběr, goretriky na velmi amatérské úrovni..atd..).. Celkově je to děsná nuda(87min je fakt dlouho)a jeden by u toho usnul, kdyby se tam tak neřvalo.... Chobotová scénka je ale originální a ten tlak a následné zhroucení psychiky je podaný-řekl bych-docela obstojně, takže bych to zase úplně nezatracoval......... Mě osobně už ale takovéhle hnusné jednoduchosti moc nerozhazujou-více mě pobaví, pocuchá a zneklidní něco s vypiplanou myšlenkou nebo silným dějem. ()

pornogrind

Sice je to extrémní fekální humus,ale zároveň je tady naprosto dokonale znázorněno jak to asi mohlo v lágrech vypadat.Skvěle je tady ukázaný jak takový věznění dokáže s lidma zamávat a změnit jejich chování a psychiku.Vyzdvihnout musím výkony obou hlavních protagonistů,protože to bylo kurevsky dobře zahraný.Dále pak kameru,která možná někomu může vadit,ale podle mě snímku hodně pomohla a dokázala věrně zachytit ten všudy přítomný hnus.Závěrem pak smekám před režisérkou Světlanou Baskovovou,protože natočit takovej film-to chce pořádný koule a ona to zvládla i bez nich.VARUJU všechny se slabšími žaludky.Jen pro hodně otrlé diváky. ()

ricci.s

Toto bol opäť jeden z amatérskych undergroudových zvrátených hororov, avšak prekvapuje ma na ňom jedine to, že sa niečo také odvážila nakrútiť žena. Z toho logicky vyplýva, že by som sa s ňou rád zoznámil a zašiel na pivko... Ale k filmu. Oceňujem odvahu, lebo bolo to naozaj odporné, ale prvú polovicu filmu som vyslovene trpel, lebo dívať za na skupinku odporných škaredých Rusákov, ako sa tam natierajú hovnami a požierajú ich, to naozaj nie je nič pre mňa (Squirmfest mi bohato stačil). Potom sa pridruží gay porno, čo pre mňa nebolo o nič lepšie, napokon dôjde aj ku krvavým orgiám a pitvám... takže vlastne film splnil presne to, čo som od neho očakával, aj keď čo sa týka chorých extrémností, videl som už aj lepšie filmy - dokonca aj v rámci amatérskeho žánru (napr. Snuff 102), takže na mňa osobne to už veľký dopad nemalo. ()

ash99

Úchylná gore zvrátenosť alebo neprispôsobivá festivalovka ? Ja osobne proti Rusom (a okoliu) nič nemám, ale vždy som z nich mal taký divný pocit. Po skutočnom ukrajinskom snuffe 3guys1hammer som si tento "pocit odcudzenia" dotvrdil. Srbský film + tento to koncovo spečatili. Zaostalosť a dlho pretrvávajúca cenzúra v živote i kultúre v dobách komunizmu...nazval by som to. Teraz ale k filmu. Príbehová stránka nič moc, vyvíja sa to ako pekná ukecanosť na dlhý a ešte dlhší nezostrihaný záber, kde som musel dávať sakra pozor, aby som si to dokázal preložiť z anglických titulkov. (Kto by tu samozrejme niečo také prekladal, veď tu každého zaujíma len komercia, že...) Gradácia začala stúpať u incidentu s koprofíliou, keď sa to napätie dalo doslova krájať. Neskoršie ešte pár úderov a poučovania od dozorcu... Preskočím zbytok a už len opíšem záverečné scény. Práve to už bol poriadny zaberák na nervy. Ani tak, ako gore efekty a nejaké to mučenie, na mňa rozhodne zapôsobila tá psychologická dekompozícia hlavných postáv (?ak sa tu dá o nejakých hovoriť?). Myslím, že by sa tento film dal zobrať na dlhšie psychologické úvahy, cieľ by som zakladal na psychickom zrútení človeka v takýchto nechutných sociálnych podmienkach s všadeprítomným násilím. A toto bol len obraz toho, čo sa skutočne dialo a čo sa deje ešte stále niekde v prítomnosti. Na druhú stranu, povedzme si: Bez toho vizuálu by to určite nebolo ono, za tým si stojím. Stále kmitajúca kamera, nezaostrené zábery, či amatérske obsluhovanie statívu bez akejkoľvek kvality a lá old VHS. Najlepšie na tom, že je to na schváľ. A to práve bolo nesmierne impulzívne. Miestami mi to pripomínalo majstrovu (ne)kameramanskú tvorbu - tvorbu Gaspara Noého. A herci ? Na to, že sa to tvári povrchne amatérsky, herci to zahrali nadmieru profesionálne. Tušili ako pracovať s hnevom, zúboženosťou, šialenstvom i agóniou. Film s veľkým citovým dopadom, ale vyššie v hodnotení skutočne nemôžem - aspoň za tú ukecanú polhodinu. Psychologicko-brutálne-obscénny výbrus z hlavy ženy ! ()

Rathalos

Dalsi neskutocne nudny horor,ktory sa snazi sokovat svojim obsahom,tentokrat z Ruska,velmi velmi dlho trva,kym sa zacne nieco diat a ak to zacne,tak to nie je nic extra,co clovek uz nevidel v inom filme,tu na CSFD som zvyknuty,ze poniektorych sokuje aj to,ze si niekto vo filme prdne,ale za snahu davam jednu hviezdicku,druhu za koniec...:-) ()