Vánoční zázrak

Emmanuel Kadosh

Guy Farley

David Freeman
  • rikitiki

Sentimentální příběh spíše pro děti, protože pro dospělé je děj opravdu hodně řídký. Celý film by se dal převyprávět dvěma větami. Zaměření na děti potvrzuje i výprava, která je až moc líbezná.(21.11.2015)

I podivínský morous může být člověk se zlatým srdcem. Navíc, když lidé neznají jeho životní příběh a drastickou ztrátu. Příběh o chlapci, jemuž zemřel ve válce otec a jeho matce, která se snaží jeho ztrátu vynahradit a alespon trochu zmírnit jeho bolest. Pěkný film, který navodí příjemnou atmosféru Vánoc.(24.3.2014)

Klasický vánoční příběh začínající tragédií a postupně se vánočně rozvíjející do nezbytného a očekávaného happy endu. Filmu vydatně pomáhá výkon Toma Berengera obsazeného do pro něj nepříliš typické polohy.(2.1.2011)

Dickensovský příběh, který je v záplavě amerických komedií a třicetkrát viděných českých pohádek příjemným osvěžením na vánoční televizní obrazovce. Není to žádné veledílo, ale k obvyklé trapnosti to jako většina dětských vánočních filmů nezklouzne, herci jsou taky ucházející a příběh, i když ohraný, se dá na Vánoce zkousnout. 70%(24.12.2010)

Vánoční film č. 22 jsem si vyhlídnul už dávno, a to kvůli mé milované Saoirse Ronan. Ta je tu velice okrajově, což je zklamání. Ale celkově je herecké obsazení poměrně silné, takže to tolik nevadí. Má to dojemné chvíle a scény, které vás zahřejí u srdce :-)(24.12.2015)