Vánoční zázrak

Emmanuel Kadosh

Guy Farley

David Freeman
  • rikitiki

Sentimentální příběh spíše pro děti, protože pro dospělé je děj opravdu hodně řídký. Celý film by se dal převyprávět dvěma větami. Zaměření na děti potvrzuje i výprava, která je až moc líbezná.(21.11.2015)

Klasický vánoční příběh začínající tragédií a postupně se vánočně rozvíjející do nezbytného a očekávaného happy endu. Filmu vydatně pomáhá výkon Toma Berengera obsazeného do pro něj nepříliš typické polohy.(2.1.2011)

Neštandardný a príjemný vianočný filmik, ktorý poteší..(24.12.2011)

V nelehkém čase, kdy někomu z nás umře jeden z rodičů, zažíváme zajisté bolestnou ztrátu, ať jsme děti či dospělí. Hlavní hrdina tohoto příběhu Thomas se musí se ztrátou otce vyrovnat už ve svých zhruba 10 letech. A aby toho nebylo málo, Thomasova matka je nucena prodat dům a odstěhovat se i se synkem na farmu mimo město. Vypadá to, že neštěstí je dovršeno tím, že Thomas ztratil betlém tvořený ručně vyřezávanými dřevěnými figurky, který byl vzpomínkou na jeho Vánoce s otcem. Ovšem právě tato ztráta ho přivede k mrzoutskému místnímu řezbáři, který mu vyrobí nový betlém a chlapec se od něj mnoho naučí a vypomohou si navzájem. Tohle je úžasná sonda do života dvou rozbolavělých lidských duší na pozadí Vánoc. Jak řezbář, tak malý Thomas snad nemohou být více odlišní, ale právě v jejich odlišnosti je až překvapivě mnoho souznění a vzájemného pochopení, což dává filmu ohromný náboj. Film nabízí strhující příběh, který si plyne v pomalém tempu, ale přitom dokáže z diváka vymáčknout i slzu dojetí ve chvíli, kdy řezbář začne tvořit figurku Panny Marie a Ježíška. Tohle byl jeden z těch filmů, kde vánoční atmosféra není téměř žádná, ale zároveň film nabízí emoce, které k Vánocům patří, a tím je zvláštní a výjimečný. Rozhodně se jedná o nadprůměrný snímek, kterému uděluji čtyři hvězdy.(6.1.2012)

I podivínský morous může být člověk se zlatým srdcem. Navíc, když lidé neznají jeho životní příběh a drastickou ztrátu. Příběh o chlapci, jemuž zemřel ve válce otec a jeho matce, která se snaží jeho ztrátu vynahradit a alespon trochu zmírnit jeho bolest. Pěkný film, který navodí příjemnou atmosféru Vánoc.(24.3.2014)