Frozen

• Velká Británie Frozen

misterz

Som šokovaný ako určite za minimum peňazí a s tak málo hercami je možné natočiť niečo tak dobré a napínavé. Skľučujúca a tiesniaca atmosféra sa ťahá skoro celým filmom, naozaj veľmi dobrý kúsok. Začiatok bol možno trocha vlažný a celkovo zbytočne dlhý ale potom sa to našťastie rozbehlo. Možno keby nebol úvod tak zbytočne rozťahaný a keby vo filme vystupovalo viac hercov (určite by tým prišlo i viac akcie) tak by som dal plný počet hviezd. I tak tento film odporúčam každému, kto obľubuje napätie a survival filmy. V týchto smeroch určite patrí Frozen k špičke. 85/100 ()

ricci.s

Bolo to veľmi dobré, čiže na plný počet 5 hviezd mi to s prižmúreným okom postačuje, ale aj tak to nebolo úplne dokonalé, ako som čakal. Námet skvelý, atmosféru to malo tiež, bolo to napínavé, skvelé nočné zábery, pekné prostredie a pekní vlci. Jediným problémom je, že všetko, čo sa odohralo v nejakých 85 minútach filmu, by som dokázal bez problémov povedať v 5 vetách. Preto sa mi to zdalo miestami dosť rozťahané. Navyše som sa nedočkal žiadneho prekvapenia v závere, skončilo to presne tak, ako som čakal. Možno by to bolo ešte lepšie a oveľa akčnejšie, keby na tých lanovkách uviazlo viac ľudí ako len traja. ()

tron

„Tak mi napadá... prečo ty vlastne nemáš babu?“ Má to logické lapsusy, no hrdinami sú traja obyčajní tínedžeri a tak nie je ťažké uveriť, že nejako takto blbo by sa to mohlo naozaj stať. A to sa mi zdá strašne strašidelné. Takže som priestupky voči logike riešil, ale príliš ma netrápili. Neriešil som ani prehnanú dĺžku a z toho vyplývajúcu stratu tempa uprostred - dialógy ešte prepracované postavy nerobia, pán scenárista. Každopádne ma to pobavilo približne rovnako nepríjemne (čo je plus), ako tohtoročný THE REEF. Podiel na tom malo prevažne prirodzené herecké obsadenie (predovšetkým Emma Bellová) a niekoľko nepríjemných scén (objavenie tela, primrznutá dlaň). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org. ()

Campbell

Můj komentář může obsahovat spoiler. Takže jak bych se vyjádřil. Film se mi dost líbil ale to co jsem dostal na konci z toho se mi chtělo blinkat. Přijde mi jako kdyby si bůh říkal " No já počkám až ti dva kreténi zhebnou abych zachránil tu pizdu". Fakt konec mě tak strašně nasral že bych plakal. Kdyby tu ženskou hrál někdo jinej nebo by ta její postava nebyla tak otravná možná bych si film užil víc. Takhle mě každá její replika štvala. Ale ne na konci se prostě musí ukázat že je nejsilnější. Každopádně ke zbytku nemám moc výčitek. Adrenalinový thriller kterej mě nenechal vydechnout. Herci kromě tý ženský hrály dobře a nevadily mi. A Kane Hodder jako bonus potěšil. Film nenudil neustále se něco dělo a celé to uběhlo jako voda. Atmosféra byla parádní a vlci sympatičtí. Výborný film kterej nenechá vydechnout. ()

dr.horrible

Adama Greena som si obľúbil hlavne vďaka Chillerame a následne zhliadol všetky jeho (vtipné) kraťasy. Z jeho celovečerákov som videl iba Hatcheta, ktorý bol pre mňa skôr sklamaním, ale Greena stále považujem za režiséra kvalitných hororových komédií. A po Frozen sa pýtam: Prečo režisér, ktorý takto pekne zvláda prácu s napätím a emóciami, prečo mrhá talentom a stráca čas točením komédií? Ak raz vznikne naozaj vážny horor made by mr.Green, mohla by to byť pecka. Rovnako ako mohla byť pecka Frozen, mať k dispozícii prepracovanejší scenár a kvalitnejších hercov. 75% ()

• Sněhová bouře o první noci byla dostatečně silná na to, aby plně zasněžila lyžařské vybavení, které postavy shodily pod lanovku, i mrtvé tělo. V záběrech na celou horu je však patrné, že i v noci jsou stále viditelné vyježděné trasy lyžařů z odpoledne. (hansel97)
  • Kevin Zegers natočil scénu se smečkou vlků bez dubléra. (Hal_Moore)
  • Sedačka visela během natáčení 15 metrů vysoko a herci na ni strávili většinu natáčení. (SHI-SHA)