V 2008 Koncert

(koncert)
  • Velká Británie V 2008 Concert
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2008, 60 min

V Festival je jednou z největších událostí v hudebním kalendáři Velké Británie a ani tento rok nebyl výjimkou. Příznivci muzikantské extravagance si užívali dva dny až po okraj naplněné nezapomenutelnými živými koncerty. Jen málokterý festival si i po dvanácti letech dokázal udržet takový standard jako právě V a po vstupenkách se vždycky jen zapráší. Kapely ve dnech 16. a 17. srpna vystupovaly pro 160 000 věrných fanoušků a letos k této fantastické podívané, jíž budete svědky, patřili sólisté i skupiny jako The Verve, Stereophincs, Alanis Morissette, Futureheads, Ian Brown, The Chemical Brothers, Amy Winehouse, Travis, Amy Mac Donald a Kaiser Chiefs. (oficiální text distributora)

mi-ib

Bohužel interpreti, které já cíleně poslouchám, se zde moc neobjevovali. Na prstech jedný ruky bych je spočítal. Oni i ti ostatní zazpívali většinou jeden svůj hit a šlo se dál. Například zde avizovanou Alanis jsem asi přehlédl, nebo na tomto sestřihu vůbec nebyla. Řekl jsem si však, že nebudu hodnotit jen interprety. Takže vlastní záznam je nejen šňůra live písní, ale i přehlídka vizuálních efektů a emocí v publiku. Kdo zde nalezne své oblíbené zpěváky, zpěvačky či skupiny, věřím, že může hodnotit i výš. Docela bych uvítal nějaký podobný záznam z nějakého českého fesťáku. ()