Někde uprostřed Afriky dojde k letecké katastrofě. Nehodu přežije hrstka lidí, kteří budou bojovat s tlupou zombie. Podaří se jim utéct před strašlivou smrtí? (LIVINGDEAD)

Xyozux

Na low-budget movie je to dost slušný kousek. Nahrávání v Africe muselo být a taky bylo neskutečně obtížné, a to nejen kvůli vedru, ale taky kvůli malárii, kterou na konec měl skoro každý ze štábu. V některých snímcích se používali skutečné zbraně, to vadilo policistům a tak je štáb musel podplácet pokaždé když přijeli, když už byli skoro bez peněz. Rozhodli se místo herců vzít na role zombie vesničany, kteří byli několikrát levnější na najmutí. Vozidlo hlavních postav bylo zakoupeno od jednoho z vesničanů, a armádní auta patřila armádě státu Burkina Faso, kde se film natáčel, kvůli tomu byli pod dohledem armády. Taky páni režiséři se rozhodli, že už nikdy nebudou natáčet v Africe- proto je The Dead 2 v Indii, jeden z nich dokonce napsal knihu o složitosti natáčení filmu The Dead v Africe- jméno knížky je Surviving the Dead ()

dogzila

Nebola to až taká katastrofa :) Proste čierny zombíci, čierna noc, čierna nálada, čierny priebeh a šedý koniec. škoda teplých rozhovorov + trocha viac akcie a boli by fakt 4* ()

YvLeZa

Chvílemi zdlouhavé, třeba když jedou autem nebo jdou pěšky, ale pořád zajímavé. Film se mi líbil. Dobrý nápad s nákazou v Africe, kde zombie Afričani jsou všude a udělají vše, aby zakousli dalšího nenakaženého. ()

anonim

Přes zdejší nízké hodnocení mne film příjemně překvapil. Už jen pro zajímavé, exotické prostředí dávám čtyři hvězdičky. ()

buryman

Fakt škoda,že to misto 105min nema 30min.Když příjde na akci je to super,ale ta nuda okolo ubijí-bohužel.I tak stojí za zhlednutí nebýt to tak dlouhé.Hodnoceni by bylo o dost lepší. ()

d-nao

105 minút ťažkej hniloby je na mňa príliš. Škoda, že je naokolo toľko zbytočného hnoja, čo potom ničí celé tempo. ()