Cream's Farewell Concert

(koncert)
Hudební / Dokumentární
USA / Velká Británie, 1969, 50 min

26. november 1968, Royal Albert Hall – prvá rocková superskupina Cream sa lúči s fanúšikmi tak, ako ju poznajú – poriadne nahlas.
Aj napriek slabšej kvalite videozáznamu a občasným problémom so synchronizáciou hymna „Sunshine of Your Love“ a poriadne našľapané „White Room“ a „I'm So Glad“ ukazujú, že uznanie je zaslúžené. (autumn.tree)

Epistemolog

Střih a kamera je katastrofa po celou stopáž. Co pět vteřin střih a přezoomená kamera bere hlavy z boku. Kapelu dohromady nevidíte, ani bicí a vlastně ani samotnou hru. Jediné pozitivum je krom hudby barevný celulojd. ()

JohnMiller

Cream patrí k mojim najobľúbenejším skupinám, Traja geniálny hudobníci ako sú Eric Clapton, Jack Bruce a Ginger Baker stvorili prvú oficiálnu superskupinu. čo ma na tomto nie tak úplne čistému koncertu prekvapilo že sa vlastne jedná a dobový dokument . Moderátor sa pýta na techniku hrania muzikantov a podobne. Interview sú takmer po každej skladbe. Pokiaľ si niekto chce pozrieť čisto iba koncert Creamu nemyslím že tento film je správna voľba. Pokiaľ sa však chce dozvedieť niečo zo zákulisia tak lepšia voľba ani nie je. Náramne sa mi páčili psychedelické prvky a filtre to bola bomba. Slabší bol strih u bubeníckeho sóla v skladbe Toad. ináč skvost ! ()