Caroline je šokována, když zjistí, co Stefan chystá. Damon a Bonnie neochotně spolupracují, aby zjistili, kde jsou a jak se dostat domů. (HBO Max)

Tom10000

2.díl. Damon s Bonnie se ocitají v pustém Mystic Falls v roce 1994 a oba to považují za své osobní peklo, prožívají totiž stejný den pořád dokola. Caroline přesvědčí Enza, aby jí pomohl najít způsob ostranění magie nad Mystic Falls, ten ji ale zavede za Stephanem. Tomu krutě dokáže, že má cenu bojovat za bratra a Caroline je Stephanovým chováním zklamána. Matt má obavy od Jeremyho, jenž tráví čas s dívkou Sarah a od svého vedoucího komunitního ochranného oddílu se dozví, že dívka je zlodějkou. Sám Tripp se stará o likvidaci upírů, aniž by o tom kdokoli věděl. Elena se s pomocí Alarica jemu svěří se svými vzpomínkami a i přes veškeré utrpení ho nakonec začne považovat, díky Alaricově schopnostem ovlivnit mysl upírům, tedy jí, jen za "Stephanova bratra, jež jednou zabil Jeremyho, je to vrah, a teď je mrtvý", namísto "Přítele a věčnou lásku, jenž nešťasně zamřel". Damon a Bonnie po čtyřech měsících v prázdném Mystic Falls našli pár knih a sám Damon si prohlédl Elenin nespálený dům, ale nic jim nepomohlo. Až záhadně doluštěná křížovka, jenž je v novinách a jíž nedokázala Bonnie nikdy doluštit, z čehož si z ní Damon stále utahoval, prozradí, že tu nejsou sami. 95 procent. ()