Made in Hungaria

Maďarsko, 2009, 108 min

Gergely Fonyó

Norbert Köbli

Robert Gulya

Parádní muzikál, který sice trochu ztrácí po choreografické stránce, přesto ale strčí do kapsy Rebely i šakalí léta. Skvělá hudba, výborní a sympatičtí herci a především nepolevující přívaly energie....(7.7.2009)

Mikiho rodina byla snad jediná, co se v padesátých letech stěhovala ze západu na komunistický východ a ne naopak, i když neměla příliš na vybranou. Nenáročná, veskrze lehkovážná hudební retro komedie bez větších ambicí, pokud ale máte rádi, když to rebelující mládež roztáčí za skotačivých zvuků starého dobrého rock'nrollu, tak doporučuji volume doprava a není co řešit. Miki byl celkem sympaťák, pár povedených vtípků by se taky našlo a ani ta maďarština mi v těch amerických hitech nijak uši netrhala. Takový lepší průměr. Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(12.4.2015)

Nie som priveľmi zaťažený na muzikály , ale pri tomto som sa výborne bavil. Film je o vzniku kapely Hungária. Konečne, že už to niekoho napadlo sfilmovať.(4.6.2009)

Rebelové či Šakalí léta po maďarsku. Líbivě plytký muzikál s moc pěkným hlavním hrdinou. Maďarský humor je trochu zvláštní, ale srozumitelný, herecké výkony jsou fajn a zážitek z filmu přiměřeně slušný. Proč ne?(28.2.2010)

"Co je to za písničku?" "To je americká - " "Americká?" "Ehm, latinsko-americká... Kubánská! Chudí zemědělci na třtinových plantážích zpívají o tom, jak je kapitalisté vykořisťují..." // No, nebylo to úplně přesně takhle, ale to je jedno - festivalová atmosféra je stejně nepřenosná, takže kdo nebyl, nepochopí. Skvělá hudba, skvělý námět... Já jen lituji, že tohle nebylo natočené v Čechách.(13.7.2009)