Kraj šílenství

(festivalový název)
  • Francie La Terre de la folie

„Jednoho dne před mnoha lety jeden příbuzný mého prapředka zabil krumpáčem starostu, jeho manželku a správce, který se provinil tím, že převedl jeho kozu ze starostova pole na veřejný pozemek. O vhodný začátek nového filmu tak bylo postaráno... V mé rodině se vyskytly další podobné případy.“ Tolik autorský filmař Luc Moullet o svém celovečerním snímku, ve kterém analyzuje kromobyčejně hojný výskyt psychických poruch a s nimi souvisejících deliktů v průběhu posledních sta let v odlehlém jihofrancouzském regionu na úpatí Alp. Existuje souvislost mezi zakrnělou štítnou žlázou, izolovaností či hojným výskytem náboženských sekt a nejrozmanitějšími druhy vražd a sebevražd? S nakažlivou umanutostí a se svým typickým suchým humorem Moullet studuje příčiny a důsledky fenoménu geograficky spadajícího do takzvaného pětiúhelníku šílenství. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Marze

Černé historky. Lidé v této oblasti nad Marseile mívají nečekaný zkrat a někoho zabijí, případně i sebe. To může být z vody? Dokument mě celkem nudil. ()

rivah

Různí lidé vyprávějí o rozmanitých vyšinutostech či zločinech svých příbuzných nebo známých. Raritní zajímavost. ()