Probíhá druhá světová válka, britský válečný letec Bill Forrester žije v Barmě a sužují ho bolestné vzpomínky na ztrátu milované ženy během londýnského bombardování. Z letargie ho vytrhne až letecké ztroskotání uprostřed nepřátelského území. Nejbližší voda je desítky kilometrů daleko, jídla minimum a podmínky nesnesitelné. Navíc jeden člen posádky se při pádu zranil a pohyb s nosítky už tak zoufalý stav ještě více komplikuje. Jaká je vůbec šance na přežití? A stojí pokus se o ni vůbec pokoušet? Britské válečné drama Purpurová pláň vzniklo roku 1954 a jeho působivost spočívá především ve věrohodném zobrazení různorodých lidských charakterů v náročných podmínkách. Hlavní roli vnitřně komplikovaného Forrestera si zahrál legendární herec Gregory Peck. (oficiální text distributora)

Boulderman

Moc nevím, jak to hodnotit. Hlavní hrdina mi byl vyloženě nesympatický, děj byl dosti přitažený za vlasy, vykreslení charakterů také občas selhávalo. Od začátku jsem se nemohl dočkat konce, nepřipadalo mi to jako dobrá volba. Přesto to do sebe něco mělo, když jsem vypnul mozek, tak to zase nebylo tak špatné a občas i napínavé. Podruhé si to už ale nedám. ()

Kenneth

Zdrcený Forrester se jde do války zabít a nějak to pořád nejde. Akorát do toho sobecky zatahuje svého navigátora. Určité okolnosti ho ale donutily změnit postoj. Naštěstí romantická složka filmu nebyla nijak zbytečně přehnaná. Při jeho zpěvu jsem si vzpomněl na mr. Beana v kostele, možná si to od něj vypůjčil. Trochu mě překvapilo, jak se mu povedlo usnout venku a probudit se uvnitř. Animace vypadaly naivně, ale to by vzhledem k roku vzniku filmu až tak nevadilo. ()