Pohoda 007

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Hudební
Česko, 2009, 45 min

Hudební dokument zachycující neopakovatelnou atmosféru 11. ročníku jednoho z nejkvalitnějších a největších festivalů ve střední Evropě. Účinkují: Basement Jaxx, Brotherhood of Brass, The Hives, The Pipettes, Wu Tang Clan, Junkie XL, Bajofondo tangoclub, Mando Diao, Opera SND, Magnetik, Sunflower Caravan, a další. Hudební festival POHODA vznikl v roce 1997 jako akce party kamarádů kolem Michala Kaščáka, lídra skupin Neuropa a Bez ladu a skladu. Záměrem pořadatelů bylo zorganizovat malý pohodový festival jako protiváhu obřím soudobým koncertům a zároveň se setkat se spřízněnými kapelami. Postupem času však přibyly průvodní akce – promítání filmů, televizních pořadů, vyhlídkové lety balonem apod. Z původně malého pohodového setkání se rázem stal respektovaný a prestižní festival. (oficiální text distributora)

Marze

Na Pohodě jsem byl před rokem a půl udělal jsem si i výlety po turistických značkách po překrásných okolích pohořích. Festival všem doporučuji, dokument vystihuje atmosféru, ale chce to být přímo na místě ne ve virtuální realitě. ()

Časové pásmo bylo změněno