Ježek

(Francie)

Hedgehog, The

Komedie / Drama

Francie / Itálie, 2009, 100 min

Film jako celek sice vázne, dokonce jsem se ze začátku rozmýšlela, jestli s ním ztrácet čas, ale poté pár originálních nápadů mě tak nadchlo, že za ně musím dát plný počet..(9.8.2011)

• jhrasko

Povrchná & tým zbytočná adaptácia, ktorej chýba ľahkosť, vtip a pôvab (z obsahu), neprimerane cituje Annu Kareninu a dáva jedenásťročnej hrdinke do úst "skvosty" druhu: "len psychoanalýza môže konkurovať náboženstvu v trvalom utrpení..." Francúzsky absurdné.(13.2.2011)

U tohoto filmu to není o tom, jestli Vám některá postava hned na první pohled sedne nebo ne. Ve výsledku Vám stejně přirostou k srdci všichni, pokud ho máte otevřené dokořán, protože si to prostě zaslouží. Tahle francouzská bytovka totiž skrývá nejenom snílky, ale i lidi, kteří by rádi svůj život změnili a jsou zrovna na hranici, kdy se něco takového bude dít. A celý ten příběh točící se kolem Palomy budete vnímat jak očima dítěte, tak dospělého, což Vás sestřelí na deset dob. Tak lidský, smutný a opravdový film jsem dlouho neviděl a musím poděkovat kareen za doporučení. Opravdu jsem si ho užil, i když mi po něm bylo spíše smutno. Viděno na základě Challenge Tour 2015.(3.5.2015)

45th KVIFF 2010 - VARIETY CRITICS´ CHOICE - Dny Kritiků Variety (Le hérisson / THE HEDGEHOG / Ježek)(18.8.2011)

• DaViD´82

Adaptace S elegancí ježka, která však pobrala asi tolik elegance jako řádně přerostlý slon v porcelánu. Tam kde je předloha sarkastická, cynická a zábavně filosofická (nikoli však dějová či psychologická co se hloubky postav týče), tak tam je adaptace... No, vlastně doslova a do písmene nijaká, jelikož se mimo jiné ignorují i úvodní tři čtvrtiny knihy. A to co zbylo působí jako špatná parodie na klišé prolezlé artové "sociální sbližovačky".(25.6.2010)