Vraždy v Kaifecku

Hinter Kaifeck

Kaifeck Murder

Mysteriózní / Thriller / Horor

Německo, 2009, 86 min

Tento film jsem rychle volil v nahle vznikle casove mezere na Febiofestu, a to pouze podle zeme vzniku, aniz bych mel objektivne moznost studovat anotaci. Ackoliv byl snimek dobre remeslne zvladnuty, jde o zcela schematicke dilo, ktere nicim neozvlastnuje zavedene konstrukce. Nutno vsak dodat, ze nejsem buhvijaky fanousek tohoto zanru.(6.4.2010)

• JFL

Naprosto nesoudržný blábol, kde míra vnitřní logiky je nepřímo úměrná samoúčelným rádoby lekačkám.(5.10.2010)

Velmi atmosférické, opravdu technicky zvládnutý počin, závěr slabší, nicméně sektářským násilím vysvětlit nejzáhadnější německé vraždění, inu proč ne.. Ty kostýmy byly úžasné, akorát pořád nevím, jak Ti sektářští dělali v nich ty příšerné zvuky!!!? :-)(30.11.2012)

Kdyby mi někdo vyprávěl, o čem film je, asi bych se na něj nedíval. Na druhou stranu musím přiznat, že nás to s tátou tak nějak upoutalo a dokukali jsme to do konce.D Asi proto, že na ČT nejsou reklamy, ale i tak se to dalo. Řemeslo odvedeno celkem obstojně, trocha napětí taky, příběh se rozvíjel.(30.11.2012)

• Crocuta

Značně nesmyslný příběh, jehož rozuzlení je stejně nedotažené jako celá zápletka. Motivace jednání většiny postav zůstává divákovi utajena, hlavní hrdina se chová jako magor a hledat v ději nějakou logiku je rovněž naprosto marné. Zbývá tedy jen jakás takás atmosféra, čerti s motykou pobíhající po lese, nějaká ta záhada (kterou vám ale stejně nikdo uspokojivě nevysvětlí) a A. M. Lara, která je půvabná jako vždy, ale její role tentokrát za moc nestojí...(24.10.2010)