Utsukushiki tennen

Clouds of Yesterday

Japonsko, 2005, 95 min

Morio Agata
  • Tanner

Asi to bylo spíš mnou a mým aktuálním "špalkovitým" rozpoložením, ale tenhle film mě zcela minul. Po nějaké době jsem vzdal snahu o porozumění nesouvislým a zdlouhavým, smysl nedávajícím scénám a věnoval jsem se vlastním myšlenkám, které mi jednotlivé obrazy navozovaly, a učinil si tak projekci snesitelnější. Nejvíce se mi líbily pasáže věnované němému filmu. Celkově mi to však absolutně nesedlo, ale jak řikám, asi to bylo mnou. Nu což, stane se. Diváci v Turíně jsou asi vnímavější.(4.12.2009)

Ignorace starší generace a nakonec porozumění je ve snímku, který se odehrává ve dvou dějových linií, jedna barevná se odehrává v minulosti a přítomnost černo bílá. Film je odlehčením jak hudbou, či kamerou, která nám přináší širší pohled na svět, od dnešní tíživé doby, kdy nemáme čas si zavzpomínat a nebo se nechat unést vzpomínkami někoho jiného.(4.12.2009)