Proti proudu

(festivalový název)
  • Peru Contracorriente (více)

Šťastně ženatý muž a budoucí otec, rybář Miguel, který žije v peruánské přímořské vesnici, ukrývá skandální tajemství. Vedle své ženy je zamilovaný i do místního outsidera malíře Santiaga. Milostný vztah mužů překvapivě pokračuje i poté, co Santiago zahyne při tragické nehodě. Jeho duch se vrací, aby požádal Miguela o definitivní rozhodnutí. Buďto veřejně přizná svoje city k Santiagovi tím, že najde jeho mrtvé tělo a pochová ho v souladu s místními rituály, nebo bude Santiagova duše odsouzená k věčnému zatracení. Režisér prostřednictvím atypického milostného trojúhelníku, v němž je duch hybatelem děje, rozehrává nesmírně senzitivní příběh o lásce, zodpovědnosti, odvaze, strachu a comming outu v rigidním prostředí. (Febiofest)

Luciee113

A tak se dívám v dáli a přemýšlím jak je opravdu těžké, když člověk bojuje sám se sebou a ještě k tomu žije v prostředí, kde každá zvláštnost se odsuzuje. Také se ale dokážu vcítit do ženy, které je těhotná s mužem svého srdce a ten ji bezostyšně podvádí. Je jedno jestli se ženou či mužem, ale podvádí. Jinak je to film hezky a velmi citlivě natočený. Moc vydařené. ()

florins

Duchařský snímek o coming-outu v jedné peruánské rybářské vesničce. Rozhodně zajímavé zpracování homosexuální tématiky a vyrovnávání s pohrdáním společnosti a také vyrovnávání se sebou samým. Jedná se opět o nakouknutí do společnosti, která homosexuality bere jako úchylku a tamní homosexuálové to mají mnohem těžší než v západních společnostech. Co se mi líbilo, bylo to, že hlavními postavou byl normální chlap s rodinou a podobně, což snímku přidalo na určité reálnosti a ukázalo toto téma bez nějakých stereotypů, což může pomoci ukázat části společnosti, která homosexuály opovrhuje, i jiný pohled na věc a změnit toto vnímání. ()

Blois

Opravdu nádherný film, dokonce jeden z mých nejoblíbenějších. Silný příběh o lásce, smutku, ale i o předsudcích a homofobii. Herci předvádí skutečně excelentní výkony, a jejich emoce k vám dorazí i skrz obrazovku. Scéna, kdy Miguel přiznává své manželce, že Santiaga pořád miluje, mi doslova vzala dech. Stejně tak závěrečná scéna... ()

sibskyn

Film s ožehavou a originální tématikou. Tak trochu jiný romantický film, který všem mohu doporučit. Finalé je citově vygradované k dokonalosti. ()

maitton

Obsazení filmu celé natáčení muselo jen brečet na povel; litry a litry slz. Smrt Santiaga a následná reakce Miguela mi přišla nedotažená, tak mám námitku. Posuďte si sami ten záběr na moře, pod vodu, postavy nikde, děj nikde a v dalším střihu, co tu delaš, vypadni huevón, a nebo si jdem zahrát fotbal na pláž. Hudba se mi zamlouvala velice včetně textů, hlavně poslední song. ()

Nataraja

zadny dalsi natlakovy queer film, co chce neco za akzdou cenu neco rict... pres vsechna dalsi silna temata, homofobie, machismus, rigidni tradice, tam presto zustal pribeh dvou lidi co se treba i miluji... nadhera. ()