Clay Pigeon, The
Film-Noir / Drama
USA, 1949, 63 min
Režie:
Richard FleischerHrají:
Barbara Hale, Richard Quine, Martha Hyer, Ann Doran- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (5)
-
EdaS
Natočeno je to pěkně, ale sorry, Rogue, takhle hloupí hrdinové mě štvou. Navíc náhody typu jdu do první čínské restaurace a potkám tam hned padoucha, co mě ve válce mučil... to je opravdu cufíl.(6.2.2010)
-
Rogue
Béčková konspirace s hrdinou někde mezi Marlowem a Bondem, fyzické násilí, vietnamský záporák, amnézie a flashbacky. Celých 63 minut film sype takovou rychlostí, že se stydí i Hitchcockových 39 Steps. http://filmnoirblog.blogspot.com/2010/02/clay-pigeon-1949.html(3.2.2010)
-
M.E.J.L.A.
Tak dobrý, jak jen hodinový béčkový noir může být. Proto noiry miluju: když se podíváte na 20 náhodně vybraných zapomenutých komedií ze 40. a 50. let (řekněme těch, co mají na IMDB pod 400 - 500 hodnocení), máte jenom minimální šanci, že narazíte na něco, co bude stát za to. Ale udělejte to samé s noirem a kromě toho, že se ve většině případů nebudete nudit, můžete objevit i opravdové lahůdky.(27.3.2009)
-
liquido26
Tvůrcům se na ploše pouhých šedesáti minut podařilo rozehrát skvělý napínavý thriller. Nečekal jsem od toho žádný zázrak a vyklubalo se z toho velmi příjemné černobílé filmové překvapení.(29.9.2009)
-
shantim
Vynikajici kriminalka, ktera je predchudcem dnesnich filmu s Jamesem Bournem. Je tu padouch, o kterem se nevi, ze je padouch. Je zde mlady muz s amnezii, o kterem si ostatni mysli, ze je padouch. Je tu banda zlocincu a banda marinaku a ti vsichni chteji chytit a pripadne i zlikvidovat naseho hrdinu, ktery zpocatku nevi, kdo je a co se mu stalo. Pak se ale zacne rozvzpominat a drama se rozjizdi. 90% hvezdicek(20.10.2009)