Seriál z produkce Spike TV o komparaci vybraných zbraní a bojovníků se snaží odpovědět na obvyklou chlapskou otázku: "Kdyby se jeden postavil proti druhému, který by vyhrál?" K zodpovězení se dochází skrze řadu testů účinků různých zbraní, stylu jejich boje, mentality a dalších proměnných, dle kterých tým odborníků určuje potenciálního vítěze. Specialitou seriálu je pak hlavně výběr nečekaných dvojic soupeřů. Dočkáme se tak například souboje Gladiátora s Apačem nebo středověkého rytíře s pirátem. (laFei)

FFilipCZ

Myslím, že hodnocení velmi záleží na shlédnutém dílu (pokud tedy nejste takoví fanatici, nebo v telce nestihnete všechny). Já viděl tuším 4.díl - středověký pirát vs rytíř. A dle mého názoru jsem schytal spíše ten podprůměrnější díl. Rozhodně mnohem více by mne zajímaly díly Yakuza vs Mafie případně ninja vs sparťan. Co mě ale hodně ruší a vadí jsou ty neustálé vycpávkové prostřihy a rádoby historické scénky a milionkrát opakované představovačky. Kdyby se toto vymazalo, ta minisérie by měla takových 20minut/díl a všichni by byli spokojení. Takhle je tam více nudy a nic neříkajících dialogů a scén oproti akci a testům. ()

Al44...

Co se týká historické hodnoty a pravdivosti je tento seriál téměř nulový. To samé se týká nesmyslného srovnávání kdo z koho. Co je ale na tomto projektu zajímavé je sledovat účinnost jednotlivých typů zbraní z různých epoch lidské existence. Mimochodem ten tým "odborníků" se spíše chová jak banda psychopatů, když každé rozporcování prasete nebo umělé lebky doprovázejí veselým jucháním. Možná kdyby si prohodili role s těmi prasaty... ()

Pajky3

Zajímavě udělaná podívaná. Občas se mi sice nelíbí to porovnávání zbraní na různých věcech (střelba pušek na různý terče atd.), ale to se v klidu přežije. Asi nejvíc se mi líbila Yakuza vs. Mafie a Green Beret vs. Spetznaz. Naopak nejmíň zajímavý mi přišlo porovnávání Spartan vs. Ninja. Body navíc přidává závěrečné zpracování souboje - to se mi líbí. ()

Echelon1

Veľmi zaujímavý dokument, dal by som 5*, nebyť istých vecí, niesom odborník, ale napr. porovnávať Rytiera s Pirátom (pirátom, ktorí má strelné zbrane) ??? To je o čom? Tiež do úvahy berú len zbrane, nič iné. Navyše, príslušníci jednotlivých bojovníkov sa chovajú pri presviedčaní a posmeškovaní dosť neodborne a to sakra kazí dojem. Inak, o kúsok vyšší rozpočet by sa tomu hodil. ()

Kharsh

Tento seriál/dokument se nesmí brát vážně. Spousta věcí je zjednudušená a upravená tak, aby to seriálu vyhovovalo. Pokud se odprostíme od přítomných historických nepřesností, vyzdvihování amerických a "pro-amerických" válečníků a samotný výběr arzenálu a jejich vzájemného porovnávání, dostaneme slušně koukatelný seriál, se zajímavým a netradičním konceptem. Slabší 4 hvězdy. ()

• Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)