Obchodník Mike Brewer a automechanik Edd China sa snažia zašlým klasickým autám vrátiť ich lesk a krásu a niečo pri tom ešte zarobiť.
Mike, ktorý má prehľad na anglickom trhu jazdených automobilov, sa stará o nákup áut, ukazuje divákovi, kde získať diely na vzácne modely, stretáva sa s fanúšikmi daných modelov a stará sa taktiež o konečný predaj automobilu. Edd China je šikovný automechanik, ktorý poukazuje na tipy pri oprave auta.
Celý seriál je okrem premien áut zameraný na financie a otázkou je, či zarobia, alebo nie. (A530TDI)

Tuty

Vynikající pořad, princip dostat auto do původního stavu a ještě na tom vydělat (pokud možno), je často lepší než lecjaký tuning (nic proti Superopravovně - taky fajn). Navíc - objevují se stále nová auta. Zajímavé díly : BMW 635 CSI, Delorean DMC, Jaguar E-Type, Ford Mustang Fastback, Cadillac Coupe Deville, Renault Alpine, Golf GTI MK I, Porsche 944 a všechny díly, kde se lakuje komplet celé auto - jako dodávka VW apod. Je toho více. Navíc kvalita nových dílů v podstatě roste nebo je minimálně konstantní a to už nám běží 13. sezóna ()

Marcos

Mike Brewer a Edd China zachraňují a reinkarnují klasická evropská auta. Nejdříve nákup vozu s tipickým smlouváním pak oprava s co nejmenšímy výdaji a následně prodej obyčejným lidem. Vybraná auta jsou převážně youngtimery známích značek o kterých se dozvíme zajímavosti a jejich historii. Cílem dvojice je zachování původního stavu a něco si vydělat. ()

cukorek

Vždy ma zaujímalo čo robia s mojím autom v servise a ako opravujú bežné či iné poruchy. Až v jeden deň som natrafil na jeden z najlepších seriálov ponúkaných televíziou Discovery. Ak ste len trochu milovníkmi štvorkolesových vozidiel, určite si v tejto relácii nájdete niečo čo sa Vám zapáči. Ja som sa namotal na túto návnadu hneď po mojom náhodnom, prvom pozretí. Z dvojice Mike a Edd na mňa 100% zapôsobil Edd (King of garage). Zavalitý Mike s dobrým nosom na autá a priemernou schopnosťou obchodovať ostal len v pozadí šikovného Edda, ktorý vdychoval autám stratený život. Veľmi dobre sa pozeralo na jeho zručnosť a dobre padli aj jeho občasné rady (napr. že pri výmene brzdových doštičiek treba používať medenú pastu aby nepískali). To v našich servisoch nebudú robiť asi nikdy, hlavne že im poriadne zaplatíme. 100% ()

Slavomír

Človek, ktorý sa o to zaujíma má možnosť pozrieť sa na črevá zahraničným autám, aké sa u nás nevyskytujú, sem-tam pokec o histórií štvorkolesákov. Navyše rád sledujem ľudí pri práci a dvojica mi svojou nesúrodosťou pripomína Lolka a Bolka. Ak opomeniem možnosť, že by som si nič od nich nekúpil ( lebo to flákajú ), tak štyri hviezdy určite :-) ()

Fiftis

Asi môj najobľúbenejší Reality-TV program, ktorý chodil na Discovery Channel. Každou sériou sa to zlepšovalo. Dvaja chlapi menili staré klasické autá na nepoznanie. Jeden z nich mechanik, ktorý dopodrobna vysvetľuje a ukazuje, kde je chyba a ako ju treba napraviť, druhý zase zháňač áut a náhradných dielov a zároveň kšeftár, ktorý vie vždy kúpiť auto za tú najnižšiu možnú cenu. Seriál sa mi páčil hlavne preto, že sa po väčšine zachraňovali veterány z 50.rokov minulého storočia a tie je milujem najviac. Rovnako super bolo potom sledovať, ako si títo dvaja užívajú spoločnú jazdu na opravenom vyleštenom aute a následne prebehol predaj a mohli sme vidieť, kto si odnesie vynovené auto do svojej garáže. ()

• V úvodných titulkoch každej sezóny sa vyskytujú autá, ktoré renovovali v danej sérii. (Armageddon)
  • Vrátane 9. série zrenovovali a predali cca 60 áut. (Armageddon)
  • Zatiaľ najdrahší projekt bolo auto Jaguar E-Type z 3. série, ktoré kúpili za 13 250 libier. Celkové náklady, vrátane ceny auta, boli 16 090 libier a predali ho s čistým ziskom 2 410 libier. (Armageddon)