Slzy (festivalový název)

Tchaj-wan, 2009, 111 min

Wen-Tang Cheng

Wen-Tang Cheng
  • JFL

Film "Tears" ze začátku upoutá pozornost vyhrocenou úvodní sekvencí, na kterou ale naváže jen nemotivovaně rozmělněným vyprávěním, kde hrstku silných scén podkopává povrchní hra na hloubku, při čemž témata policejní šikany a tíhy svědomí se transformují do plytkého festivalového melodramatu.(9.4.2010)

• bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Yan lei / TEARS / Slzy) - Tento název k filmu přesně sedí - bylo to opravdu k pláči... - 3. 7. 2010 - kino Thermal - Kongresový sál - Karlovy Vary - 25%(17.8.2011)

Hlavní hrdina je stárnoucí drsný detektiv, pro kterého nikdy nebyl problém dostat z obviněného přiznání, ať už zločin spáchal či ne. Inkvizitoři by z něho určitě měli radost. I když tu probíhá nějaké vyšetřování, určitě nemělo jít o detektivku. Je to spíš pohled pod drsnou slupku hlavního hrdiny. Ve filmu se mi zdálo spousta scén jaksi navíc, až jsem v tom měl trochu zmatek. Ale ono to do sebe nakonec všechno celkem zapadlo (70%).(11.7.2010)