Jáma

Pit-Hole

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko / Estonsko, 2010, 23 min

Jiří Stejskal

Katjo vydrž, jdu tě vysvobodit z té hrozné Ukrajiny. :-* :-D Jinak námět zajímavý, zpracovaní nezajímavé. 70%(19.8.2011)

Bylo jasné, že téma boje Nataši proti developerům je nosné a tenhle krátkometrážní dokument je jen začátek. Pro mě jsou oba filmy zásadní. O krátkometrážní, ale hlavně dlouho metrážní Jámě píšu tady: http://25fps.cz/2015/jama(2.3.2015)

Dokument o dosti zvláštní rodině, která žije ve starém polorozpadlém domě uprostřed moderního kijevského sídliště (rozuměj: králíkárny) a nehodlá se stěhovat.(23.9.2011)

Hlavní představitelka svoji automatickou statečnost malinko devalvuje tím, že jako její motivaci uvádí patriotismus, přitom je to právě její země, kdo ji chce z onoho plácku vystrnadit. Motivace ale nakonec nejsou důležité, důležité jsou činy, které oné bodré ženě navíc příliš neusnadňuje nelehké žití se dvěma muži, jedním ochlastou a druhým magorem. Režisér Stejskal vybral skutečně zajímavé téma a poté ho neméně zajímavě zpracoval. Za poselství, které se podprahově nese celým dokumentem a jež je nakonec potvrzeno posledním citátem, jedna hvězda navíc.(18.8.2011)

Tenhle typ dokumentů můžu. Zásadová žena udržuje svoje hospodářství uprostřed sídliště, odkud je jí marně snaží vystrnadit stavební firma, jejíž je pozemek pod domem (díky fantastické Ukrajinské privatizaci).(29.10.2011)