Jáma

Pit-Hole

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko / Estonsko, 2010, 23 min

Jiří Stejskal

Netradiční život praštěné(?) ukrajinské rodiny očima českého režiséra. Námět skvělý, zpracování dobré.;-)(19.8.2011)

Dokument o dosti zvláštní rodině, která žije ve starém polorozpadlém domě uprostřed moderního kijevského sídliště (rozuměj: králíkárny) a nehodlá se stěhovat.(23.9.2011)

"Díra" uprostřed moderního panelákového sídliště. Kontrast dvou světů. Pro většinu to jsou špinavci, primitivové. Kontrast dvou naprosto rozdílných vesmírů mnohde není patrný jako právě tady. Co ale když právě oni jsou ti hodní, ti chytří, co se nenechají vtáhnout do okolního zlodějského, komerčního a úplatkářského světa? Je až zarážející, jaký dojem na mě udělala Yuliya Sokolova, ženská takového charakteru, jaký jsem ještě nepoznal. Čistě teoreticky, narodit se v jejich rodině, byl bych hrdý, že jsem Ukrajinec.(18.8.2011)

O rodině, která se snaží vyhnout městskému systému. Docela zajímavý dokument, ale nijak zvlášť neosloví... 6/10 = 60%(20.8.2011)

Tenhle typ dokumentů můžu. Zásadová žena udržuje svoje hospodářství uprostřed sídliště, odkud je jí marně snaží vystrnadit stavební firma, jejíž je pozemek pod domem (díky fantastické Ukrajinské privatizaci).(29.10.2011)