poster

Jáma

 • Estonsko

  Jama

  (Estonsko)
 • Estonsko

  Яма

  (Estonsko)
 • anglický

  Pit-Hole

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko / Estonsko, 2010, 23 min

Režie:

Jiří Stejskal
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ***

  O rodině, která se snaží vyhnout městskému systému. Docela zajímavý dokument, ale nijak zvlášť neosloví... 6/10 = 60%(20.8.2011)

 • swamp
  ***

  Dokument o dosti zvláštní rodině, která žije ve starém polorozpadlém domě uprostřed moderního kijevského sídliště (rozuměj: králíkárny) a nehodlá se stěhovat.(23.9.2011)

 • blackrain
  ***

  Nad tím mi zůstává rozum stát. Tedy ne nad tím, jak to autor natočil, ale nad tím, jak někteří lidé dnes žijí a jak uvažují. Zajímalo by mě, jak to s tou rodinou bylo dál. Sice je to na konci řečeno, ale uběhl další rok a to je spousta času, aby se hodně změnilo. Také se zde mluvilo o tom, že se soudí od roku 1992. To je neuvěřitelná doba. Nechci rodině přát něco zlého, ale nedokážu pochopit, že je nevyhodili násilím. Tenhle dokument by se dobře vyjímal mezi tím, co vysílá ČT 2. Věřím, že by se na něj podívalo více lidí.(18.8.2011)

 • Allien.9
  ***

  Netradiční život praštěné(?) ukrajinské rodiny očima českého režiséra. Námět skvělý, zpracování dobré.;-)(19.8.2011)

 • 6thSun
  ****

  Hlavní představitelka svoji automatickou statečnost malinko devalvuje tím, že jako její motivaci uvádí patriotismus, přitom je to právě její země, kdo ji chce z onoho plácku vystrnadit. Motivace ale nakonec nejsou důležité, důležité jsou činy, které oné bodré ženě navíc příliš neusnadňuje nelehké žití se dvěma muži, jedním ochlastou a druhým magorem. Režisér Stejskal vybral skutečně zajímavé téma a poté ho neméně zajímavě zpracoval. Za poselství, které se podprahově nese celým dokumentem a jež je nakonec potvrzeno posledním citátem, jedna hvězda navíc.(18.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace