Jáma

Pit-Hole

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko / Estonsko, 2010, 23 min

Jiří Stejskal

Katjo vydrž, jdu tě vysvobodit z té hrozné Ukrajiny. :-* :-D Jinak námět zajímavý, zpracovaní nezajímavé. 70%(19.8.2011)

Bylo jasné, že téma boje Nataši proti developerům je nosné a tenhle krátkometrážní dokument je jen začátek. Pro mě jsou oba filmy zásadní. O krátkometrážní, ale hlavně dlouho metrážní Jámě píšu tady: http://25fps.cz/2015/jama(2.3.2015)

Hlavní představitelka svoji automatickou statečnost malinko devalvuje tím, že jako její motivaci uvádí patriotismus, přitom je to právě její země, kdo ji chce z onoho plácku vystrnadit. Motivace ale nakonec nejsou důležité, důležité jsou činy, které oné bodré ženě navíc příliš neusnadňuje nelehké žití se dvěma muži, jedním ochlastou a druhým magorem. Režisér Stejskal vybral skutečně zajímavé téma a poté ho neméně zajímavě zpracoval. Za poselství, které se podprahově nese celým dokumentem a jež je nakonec potvrzeno posledním citátem, jedna hvězda navíc.(18.8.2011)

O rodině, která se snaží vyhnout městskému systému. Docela zajímavý dokument, ale nijak zvlášť neosloví... 6/10 = 60%(20.8.2011)

Starý statek mezi hnusnými paneláky, kozy uhánějící po asfaltce kolem těch paneláků, kozy hrabající se v popelnici, charismatický starý muž se zlatými zuby, divný muž převlečený za Santu a hlavně - žena žijící se dvěma manžely - Absolut Ukrajina. Chtěla bych to zažít na vlastní kůži.(17.9.2011)