Ai qing he yue

všechny plakáty

Navenek je Xiao Feng (Ariel Lin) tvrdohlavý a neomalený živel, který smete všechno, co mu přijde do cesty. Neurvalá Xiao Feng je kapitánkou školního klubu Kenda. Jenomže uvnitř je to dívka, kterou lze snadno zranit a která si nese jizvu z minulosti, o které její přátele nemají ani tušení. Přesto ji berou takovou, jaká je. O svých přátelích Ah Kai (Zhang Rui Jia), Xiao Bai (Lai Zhi Wei), Mu Tou (Lin Yi Hong), Xin Lei (Sa Sa), a Xiao Xiao (Yang Ting Pei) si myslí, že jsou loajální a nikdy by ji nezradili. Tedy do doby, než dva z nich, Xiao Bai a Ah Kai, opustí klub Kenda a přihlásí se do plaveckého oddílu, jež vede Ah Ken, ze kterého se nakonec vyklube stejně nelítostný kapitán, jako je Xiao Feng. Když jednou Xiao Feng oznámí, že jejím největším přáním je nalézt lásku, vymyslí Xiao Bai a Ah Kai vtípek nazvaný „Smlouva lásky“. Ten obsahuje smlouvu, že pokud Ah Ken půjde s Xiao Feng na úspěšné rande do kina, protože přece právě v kině láska začíná, najdou Kenovi dostatek členů do plaveckého oddílu, aby jej nemusel zavřít. Jenomže ti dva se nesnášejí. (Zíza)

Zíza

A předem říkám, že jsou to hodně, hodně dobré a lepší 3*, dlouho jsem se rozmýšlela, kolik dám, ale nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. A proč? Dobře, začneme s nedostatky - myslím, že filmový štáb občas nedořešil zvukové šumy, některé záběry byly na takový seriál moc dlouhé, některé scény bych naprosto vynechala, a ačkoliv jsem byla na začátku nadšená, že je tu tolik postav a jejich prvoplánovanost není natolik zjevná, nakonec mě to, co se dělo u nich, jen štvalo, protože hlavní postavy jsou přece jen hlavní postavy a tenhle pár prostě zajímá nejvíce (to samé se v bleděmodrém bylo u Goong) a ke konci už to nabralo až moc závažnosti a to opravdu hodně. Toliko asi k nedostatkům. Na začátku mě fascinovala ta špinavost a otlučenost ateliérů/míst, kde se natáčelo, byla jsem z toho k uvytržení, protože jsem byla zvyklá ze spousty podobných seriálů na čisté a uklizené prostředí, takovéto, které prostě normálně moc nepotkáte, ale tady to opravdu bylo "common". Další věcí, ze které jsem byla nadšená byla postava Mikea - tak krásně obyčejného kluka, bez zbytečných nadschopností, peněz, slávy a vzhledu, kterej nenechá jedinou studentku jeho školy na pokoji a způsobuje jí vlhké sny... prostě byl tak krásně obyčejný a normální, až jsem z toho málem zaplakala :-D Už jen kvůli tomuhle za to stojí se na to podívat. A zbytek komentáře se mi smazalo, zatočila se mi hlava, málem jsem spadla do mdlob, protože to bylo dlouhý a vůbec se mi líbil... sakra :-D no, třeba ten zbytek někdy dopíšu... Teď si vzpomínám, že jsem tam psala něco v tom smyslu, že tenhle seriál je jako plavba. Ploužíte si s lodí, cestou vás potkávají jen vlny, sem tam něco většího, ale nic, co by vás mohlo ohrozit na životě, nic, co by vám rozhoupalo žaludek do nebeských výšin. Ale potom, už si říkáte, že jste snad zahlédli světlo majáku, se zvedne vítr, dorazí bouře, z ničeho nic, a zasáhne - plnou silou. A vy už jen musíte doufat, že to rozdejcháte. Čili mít po ruce toho, kdo psal scénář, asi bych mu musela něco utrhnout (nejlépe hlavu) za ty dva poslední díly. A pak jsem určitě psala ještě něco, ale co to bylo..? ^^ ()