80 dnů (festivalový název)

• Španělsko

80 egunean

• slovenský

80 dní

(festivalový název)

For 80 Days

Španělsko, 2010, 104 min

Pascal Gaigne

Film o sebepoznani, lasce, ztrate, kde na veku nezalezi. *MFF KV 45th*(12.7.2010)

Mezipatra 2010(5.11.2010)

Brokeback Mountain po 50rokoch, resp. červená knižnica pre pokročilých. Alebo i odpoveď na to, aké relatívne je označiť vlastný život za plnohodnotný. Zbytočných posledných 5minút !(8.12.2010)

Když se spojí almodovárovská emocionální příběhová konstrukce s autentickým obsahem jednotlivých scén díky tandemu režisérů-dokumentaristů vznikne neopakovatelný a velmi silný zážitek, který dokáže z jediného pohledu či náznaku vytvořit citovou nálož. Opus magnum mladé baskické kinematografie a pro mě největší zážitek letošních Varů.(9.7.2010)

(videno na 45. IFFKV) nejlepsi snimek me navstevy IFFKV 2010.... o tom, jak dobre to bylo natoceny a jak dobre to bylo napsany se nezminuji, kazdopadne tvurce budu sledovat...a pro ostatni, kteri premysli, jak citlive natocit tak neobvykle tema doporucuji shlednout.....(7.7.2010)