80 dnů (festivalový název)

• Španělsko

80 egunean

• slovenský

80 dní

(festivalový název)

For 80 Days

Španělsko, 2010, 104 min

Pascal Gaigne

Když se spojí almodovárovská emocionální příběhová konstrukce s autentickým obsahem jednotlivých scén díky tandemu režisérů-dokumentaristů vznikne neopakovatelný a velmi silný zážitek, který dokáže z jediného pohledu či náznaku vytvořit citovou nálož. Opus magnum mladé baskické kinematografie a pro mě největší zážitek letošních Varů.(9.7.2010)

Brokeback Mountain po 50rokoch, resp. červená knižnica pre pokročilých. Alebo i odpoveď na to, aké relatívne je označiť vlastný život za plnohodnotný. Zbytočných posledných 5minút !(8.12.2010)

Velmi civilně a citlivě natočeno téma lásky, jež jde napříč pohlavími i různými věkovými kategoriemi. Musím poděkovat organizátorům letošního MFF KV 2010, že tento nádherný film pustili zdarma přes filmový server MUBI a že o tom informovali na FB. Více takových počinů. Dnes jsem poprvé slyšela naživo baskičtinu... Prostě po všech stránkách silný filmový zážitek. Docela se divím, že to nikdo ještě nekoupil do klubových kin. Nebo jsem si jen nevšimla?(5.7.2010)

(videno na 45. IFFKV) nejlepsi snimek me navstevy IFFKV 2010.... o tom, jak dobre to bylo natoceny a jak dobre to bylo napsany se nezminuji, kazdopadne tvurce budu sledovat...a pro ostatni, kteri premysli, jak citlive natocit tak neobvykle tema doporucuji shlednout.....(7.7.2010)

Letos zatím nejsilnější zážitek filmového festivalu. Příběh ze života, až to bolí. Příběh příjemně plyne a 80 dní uteče jako voda. Skvělé vyprávění o tom, že láska pracuje v každém věku. Pro mě neskutečný emocionální zážitek. 10/10 MFF KV 2010(10.7.2010)