80 dnů (festivalový název)

• Španělsko

80 egunean

• slovenský

80 dní

(festivalový název)

For 80 Days

Španělsko, 2010, 104 min

Pascal Gaigne

Velmi civilně a citlivě natočeno téma lásky, jež jde napříč pohlavími i různými věkovými kategoriemi. Musím poděkovat organizátorům letošního MFF KV 2010, že tento nádherný film pustili zdarma přes filmový server MUBI a že o tom informovali na FB. Více takových počinů. Dnes jsem poprvé slyšela naživo baskičtinu... Prostě po všech stránkách silný filmový zážitek. Docela se divím, že to nikdo ještě nekoupil do klubových kin. Nebo jsem si jen nevšimla?(5.7.2010)

Obyčejný a naprosto uvěřitelný film, kterému nemám co vytknout. Příběh plyne tak hladce a přirozeně, že člověk nemá žádné pochyby o tom, jestli zrovna tohle je "normální". Pro mne jednoznačná jednička ve Varech.(7.7.2010)

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (80 egunean / FOR 80 DAYS / 80 dnů) - Kdybych nebyl tak unavený, nesoustředil se jen nato abych neusnul a dokázal si to více užít napsal bych nádherný, takto můžu napsat "jen" moc pěkný... - 9. 7. 2010 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 5. místo - 90%(16.7.2011)

Když se spojí almodovárovská emocionální příběhová konstrukce s autentickým obsahem jednotlivých scén díky tandemu režisérů-dokumentaristů vznikne neopakovatelný a velmi silný zážitek, který dokáže z jediného pohledu či náznaku vytvořit citovou nálož. Opus magnum mladé baskické kinematografie a pro mě největší zážitek letošních Varů.(9.7.2010)

(videno na 45. IFFKV) nejlepsi snimek me navstevy IFFKV 2010.... o tom, jak dobre to bylo natoceny a jak dobre to bylo napsany se nezminuji, kazdopadne tvurce budu sledovat...a pro ostatni, kteri premysli, jak citlive natocit tak neobvykle tema doporucuji shlednout.....(7.7.2010)