80 dnů (festivalový název)

• Španělsko

80 egunean

• slovenský

80 dní

(festivalový název)

For 80 Days

Španělsko, 2010, 104 min

Pascal Gaigne

Brokeback Mountain po 50rokoch, resp. červená knižnica pre pokročilých. Alebo i odpoveď na to, aké relatívne je označiť vlastný život za plnohodnotný. Zbytočných posledných 5minút !(8.12.2010)

Mezipatra 2010(5.11.2010)

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (80 egunean / FOR 80 DAYS / 80 dnů) - Kdybych nebyl tak unavený, nesoustředil se jen nato abych neusnul a dokázal si to více užít napsal bych nádherný, takto můžu napsat "jen" moc pěkný... - 9. 7. 2010 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 5. místo - 90%(16.7.2011)

Velmi civilně a citlivě natočeno téma lásky, jež jde napříč pohlavími i různými věkovými kategoriemi. Musím poděkovat organizátorům letošního MFF KV 2010, že tento nádherný film pustili zdarma přes filmový server MUBI a že o tom informovali na FB. Více takových počinů. Dnes jsem poprvé slyšela naživo baskičtinu... Prostě po všech stránkách silný filmový zážitek. Docela se divím, že to nikdo ještě nekoupil do klubových kin. Nebo jsem si jen nevšimla?(5.7.2010)

(videno na 45. IFFKV) nejlepsi snimek me navstevy IFFKV 2010.... o tom, jak dobre to bylo natoceny a jak dobre to bylo napsany se nezminuji, kazdopadne tvurce budu sledovat...a pro ostatni, kteri premysli, jak citlive natocit tak neobvykle tema doporucuji shlednout.....(7.7.2010)