Televízna komédia podľa literárnej predlohy Janka Jesenského. Tetky chcú oženiť svojho synovca podsudcu Lojzka. (oficiální text distributora)

Radko

Fľôga. To je írečité horehronské pomenovanie pre istý typ ženy. Tučná, lenivá, rozkazovačná - len tak postáva alebo posedáva na priedomí (gangu) domu a ohovára, klebetí, intriguje: najradšej s inými fľôgami. Ak je ešte k svetu, tak sa peleší s inými, pričom všetku prácu okolo domu, dvora a finančného zabezpečenia rodiny poverí muža-otroka. Slovenská literatúra v 19. a prvej polke 20. storočia fľôgy dostatočne široko odprezentovala v rade sociálno-kritických a satirických próz a divadelných hier. Nuž a o spriahnutí sa takýchto tetičiek - fľôg, čo chcú vydať svojho synovca, každá s iným zámyslom je námetom strednometrážnej tv inscenácie na motívy rovnomennej poviedky Janka Jesenského. Tá má podtitul "Malomestská príhoda", z čoho vyplýva, aké nešváry sa tu idú kritizovať. Dielo vzniklo v zlatom veku slovenskej televíznej tvorby a tak sú kostýmy farebné a herci hrajú ako o život. Vidieť, že pri nakrúcaní sa všetci dobre zabávali a túto náladu dokázali previesť aj na diváka, hoci ide len o vernú, nepríliš inovatívnu realizáciu literárnej predlohy. ()

Autogram

Bez tých „tetušiek“ by to bolo lepšie, ale práve o ich povahy malo ísť. Celkom som nepochopil príliš skorý záver, a ani štyridsaťročný Ivan Letko ako adept na ženenie nebol príliš vhodným obsadením. ()