Bang Rajan 2

Krv bojovníkov: Posvätná zem

Drama / Akční / Válečný

Thajsko, 2010, 122 min

Tanit Jitnukul

,,GENERÁL SUKI NECHCE ZABÍJET ROLNÍKY. NIKDO NEZEMŘE, KDYŽ MU VYDÁTE BHIKKU THAMMACHOTA! NEBOŤ JINAK NENECHÁME NA ŽIVU ANI KRÁVY.......“ /// Pro pořádek:Bhikku není žádnej Pokémon, ale mnich. A ty krávy? To už stojí za zamyšlení.... Vojáci hledaj mnicha a s těma vostatníma se moc neserou (o čemž svědčí krví zbrocený šavle). Maj ale smůlu, protože parta kolem zbytků Bang Rajan, dala do kupy partyzánskou skupinu. (Jejich první střet je i díky chlapíkovi se sekyrama zajímavou podívanou.) Nevím, PROČ nedokážou pochopit, že 2 hodiny jsou MOC!! Dokolečka melou o tom samým, Daeng nedokáže změnit mínění matky Chabo, mnich je furt nejmoudřejší a šerif Barmánců nejkrutější. ,,BOJUJI ZA VĚCI, KTERÉ MILUJI! A za co bojuješ ty?“ .... (každej musí pochopit (a slyšet), že všichni – prostě VŠICHNI! maj svý důvody .... doporučuji zmáčknout ,,F.FWD“). Tak šup, šup, rychlou taktickou, nabrousit šípy, poslechnout kázání a jdeme na ně! Setmělo se, začalo chcát (pršet vole!) a mix ,,300“ a ,,Ramba“ může začít. Hlavní roli má déšť (rejža předvádí nepochopitelný věci!). Naštěstí poté zaokrouhluje počet bitev na čtyři! Standartně odvedená Thajská řezničina se všemi zápory (emoce, dialogy, délka) a klady (boj, krev) patřící k této kinematografii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přežil jsem první Bang Rajan. 2.) Zapomněl jsem, jakou větou se balí Thajky. 3.) Zjistím, že vytetovaný Sudoku na prsou nevypadá zase tak špatně. 4.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(22.8.2011)

Tak nám na Phúket zase vtrhli Barmani a jedinou překážkou v máčení oliv do Martini je jim opět partička nezvykle rezistentních vidláků z nějaké thajské prdele. Ti od posledně potrénovali přesilovky, nabrousili srpy a kladiva, přibrali do party militantního budhistického kněze, aby jim jeho filozofické žvásty poskytovaly morální podporu a takto posílení to zase dávají té barmské juntě pěkně sežrat. Bodejť by ne, když jejich největší bijec je stošedesáticentimetrový čahoun s velmi pěknými, těžkotonážními padesáti kily i s botama! A tak se chlapci hezky mydlí, v přestávkách si odskočí ke své kudlance na poctivou porci Zenu, zameditují a hurá zpět opíchat si každý svých šedesát až sto okupantů. A já se prostě někdy neubráním úsměvu při pohledu na ty snědé, anorektické zabijáky, svírající ve svých rachitických ručičkách cep na rýži, kterým ukazují těm neschopným Barmanům, jak správně namíchat pořádný Siam libre.(12.4.2011)

Původní "Bang Rajan" si vůbec nepamatuju, takže nedokážu určit, jak moc je druhý díl podobný nebo snad návazný stejně jako nedokážu určit, jeslti se má jednat o nějakou inspiraci historií nebo jen standardní akčňák. Bohužel film nedokáže fungovat jako silný válečný příběh (bitevní scény působí moc předimenzovaně než aby působili reálně) ani jako nenáročná řežba (zbytečně mnoho mluvení a postav). Na druhou stranu akční scény jsou natočeny velice slušně, takže když už se bojuje, je na co koukat a ty nezáživný kecy se vždycky dají přetočit.(6.9.2011)

• kalap

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása, ale toto bolo až tak prosťounké a obyčajné, až to bolo smiešne.(21.11.2011)

Krvavejšie, akčnejšie a brutálnejšie pokračovanie už nadpriemernej jednotky. Musím to povedať, že Thajčania sa zlepšili takmer vo všetkom. V Bang Rajan 2 je oproti prvému filmu omnoho viac využitých počítačových efektov a musím povedať, že nie sú na škodu. Film priamo nadväzuje tam, kde skončila jednotka. Dokonca sú si s jednotkou takmer vo všetkom identické, až na už spomínané technické vylepšenia. Výrazne sa posunuli aj v soundtacku a celkovo v zvukových efektoch. Čo bolo v jednotke mínus, tu je obrovským plusom. Opäť vsadili na romantické jadro, ale tu tá naviazanosť na postavy nezafungovala až tak. Akčným scénam jednoznačne pomohla práca kamery, ktorá je tak isto na vysokej úrovni. Počítačové efekty dodali na masovosti a násilnosti. Samozrejme sa vyskytlo pár nevydarených záberov, ale neskazilo to celkový dojem. Pre milovníka historických jatiek bez váhania plný zásah.(2.2.2011)