Parkour (festivalový název)

Parkour

Drama / Sportovní

Německo, 2009, 92 min

• JFL

Schizofrenní mix mládežnického heperkinetického snímku a dramatu o nevěře se ve finále doslova překlopí do schizofrenie ala "Fight Club", ale závěrečný zvrat není překvapivý nýbrž dlouhgo dopředu s obavami očekávatelný. Videoklipové sekvence parkouru tvrdě kontrastují s usedlým dramatem o chlapíkovi, který se ke svým přátelům a své přítelkyni chová jako kretén, ale nikdo mu to nemá za zlé. Cílovým publikem absurdně vyhroceného snímku jsou zřejmě čerství třicátníci, kteří již musí řešit sociální kariérní a partnerské trable, ale ještě si svůj věk nepřipouští a snaží se vystupovat jako nespoutaní mladíci. Jenže otravná hlavní postava z filmu dělá dílo pro nikoho.(14.7.2010)

Tak ja sem tady teda ale vubec necekala, ze to tak dopadne, naopak. Na tuhle nadheru jsem sla naprosto z donuceni, ponevadz byl vseobecny halas, ze to bude o parkouru, coz jako pardon, neni nic for me. Ale, ten hlavni hrdina me dorazil. Nejdriv po nem prahnete, pak mu nadavate do nasilniku a citovych vyderacu, pak si myslite, ze byste s nim nechteli mit spolecne ani dvere od baraku a nakonec ho litujete :D Parada! Vic takovych. Zboznuju nedorcene. Tady to najdete vcetne pocitu, ze se s nim nikdy neztotoznite, coz neni na skodu tohohle snimku.(13.10.2010)