Lovci lebek

Headhunter: The Assessment Weekend

Thriller

Německo, 2010, 93 min

• Martin741

Nemecky horor so vsetkou demenciou, co k tomu patri : 24 %(20.2.2013)

• anderson

ČESKÁ DVD PREMIÉRA: DVD EDICE = 6.10.2010 - vydanie do "pošetky". (6.10.2010)(6.10.2010)

• SgtPepper

Jednu hvězdičku prostě musím dát za to, jak jsem se královsky pobavil. V některých okamžicích to totiž bylo TAK špatné, až to opět začalo být dobré.(22.12.2012)

• SOLOM.

Německá distribuce mě nepřestává neustále překvapovat tím, jak se snaží napodobovat své konkurenty a přitom je jejich snaha opravdu, ale opravdu marná. Před nějakou dobou jsem viděl dva novější německé horory a jak se zdálo, tak konečně naši západní sousedé pochopili, jak se mají točit filmy, ale tenhle kousek je posunul opět o krok zpět. Ohraný scénář by mi ani tolik nevadil, kdyby to bylo natočené tak, aby si divák na něm dokázal pochutnat, ale bohužel to se nestalo. Máme šanci sledovat další bandičku studentů, která se vydává do neznámého terénu na výlet do přírody, nebo chcete-li seznamovací akci při které se ukáže kdo nejvhodnějším adeptem na získání lukrativního místa a zase se něco zvrtne. Od této chvíle začíná takzvaný exploitation, který se ovšem tentokrát spíše podobá jakési parodii na tento žánr. Jedno však nelze tvůrcům upřít a to fakt, že některé vraždící scény a gore efekty vypadají opravu docela dobře. Konečně tak dostál film svému názvu hned dvakrát. Postupné vybíjení postav se mi z časového odstupu docela líbilo, jenže ne všechny tyto scény byly dobře natočené. Dalším záporným faktem bylo naprosto stupidní chování většiny postav a především pak již zmíněného vraha. Je vážně obrovská škoda, že tvůrci moc nezvládli nasazenou laťku, kterou si dali ze začátku hodně vysoko, ale díky vlastní neschopnosti se z tohoto hororového kousku stala spíše laciná parodie.(24.10.2010)

• Karamanlis

Mdlý nemecký rádoby exploitation s hereckým obsadením na úrovni epizódy z Komisára Rexa. Jeden-dva mordy sú síce obstojné, to však už v dnešnej dobe nestačí... Nemci bez koprodukcie s inou, filmársky zdatnejšou krajinou v súčasnosti nemajú na to, aby sa v rámci hororového žánru dokázali výraznejšie presadiť.(4.11.2010)