Lovci lebek

Headhunter: The Assessment Weekend

Thriller

Německo, 2010, 93 min

• zdenny

Tento film si možná hrál na víc, než má. Zřejmě se inspiroval filmem "Izolace" (2006), jenže postrádal nadhled a možná podobné herecké obsazení. Film "Izolace" byl britsko-německý. Možná se při tomto dílku měli Němci také spojit s Angličany a mohlo vzniknout něco hodnotnějšího. Tento film něco v sobě má (když tedy odmyslíme s nebezpečím moc nekorespondující chování postav), kdyby si ale nehrál na tak moc vážný film. Faktem je, že jsem očekával, že veškerá nebezpečenství připraví firma. Nestalo se tak, místo toho střelilo v hlavě někomu jinému, což by v případě, že by nešlo o nábor, bylo i jedno. Takto si chtěl tento "thriller" hrát na něco víc - na něco psychologického. Neříkám, že to nezvládl, říkám, že na to vůbec neměl. Pořád uvažuji mezi jednou a dvěma hvězdami. Jenže jsem si vzpomněl na hlavní dívčí postavu a přešla mě chuť směrem nahoru vymýšlet argumenty. Ta v poslední třetině přehrávala tak neuvěřitelným způsobem, že by se i Rambo mohl stydět. A tím nemyslím S. Stalloneho, nýbrž postavu Ramba. Shrnuto: Nápad ucházející, ale potřebovalo by to fakt hodně předělat, a pak by tři hvězdy nebyly problém.(26.11.2010)

• Karamanlis

Mdlý nemecký rádoby exploitation s hereckým obsadením na úrovni epizódy z Komisára Rexa. Jeden-dva mordy sú síce obstojné, to však už v dnešnej dobe nestačí... Nemci bez koprodukcie s inou, filmársky zdatnejšou krajinou v súčasnosti nemajú na to, aby sa v rámci hororového žánru dokázali výraznejšie presadiť.(4.11.2010)

• Martin741

Nemecky horor so vsetkou demenciou, co k tomu patri : 24 %(20.2.2013)

A do hajzlu Německý horor! No čekal jsem cokoliv a dostal jsem docela utlumenou blbůstku s příšerně necharismatickýma hercema(takovouhle sebranku jsem kurňa dlouho neviděl), bez příběhu(Japonská firma a ten Japonec wtf?) a s několika děravejma scénama, ale i tak na poměry Němců jsem se překvapivě i bavil, ale je to typ filmu na který do týdne zapomenu, žádná škoda.(22.10.2011)

• SOLOM.

Německá distribuce mě nepřestává neustále překvapovat tím, jak se snaží napodobovat své konkurenty a přitom je jejich snaha opravdu, ale opravdu marná. Před nějakou dobou jsem viděl dva novější německé horory a jak se zdálo, tak konečně naši západní sousedé pochopili, jak se mají točit filmy, ale tenhle kousek je posunul opět o krok zpět. Ohraný scénář by mi ani tolik nevadil, kdyby to bylo natočené tak, aby si divák na něm dokázal pochutnat, ale bohužel to se nestalo. Máme šanci sledovat další bandičku studentů, která se vydává do neznámého terénu na výlet do přírody, nebo chcete-li seznamovací akci při které se ukáže kdo nejvhodnějším adeptem na získání lukrativního místa a zase se něco zvrtne. Od této chvíle začíná takzvaný exploitation, který se ovšem tentokrát spíše podobá jakési parodii na tento žánr. Jedno však nelze tvůrcům upřít a to fakt, že některé vraždící scény a gore efekty vypadají opravu docela dobře. Konečně tak dostál film svému názvu hned dvakrát. Postupné vybíjení postav se mi z časového odstupu docela líbilo, jenže ne všechny tyto scény byly dobře natočené. Dalším záporným faktem bylo naprosto stupidní chování většiny postav a především pak již zmíněného vraha. Je vážně obrovská škoda, že tvůrci moc nezvládli nasazenou laťku, kterou si dali ze začátku hodně vysoko, ale díky vlastní neschopnosti se z tohoto hororového kousku stala spíše laciná parodie.(24.10.2010)