Lovci lebek

Headhunter: The Assessment Weekend

Thriller

Německo, 2010, 93 min

• zdenny

Tento film si možná hrál na víc, než má. Zřejmě se inspiroval filmem "Izolace" (2006), jenže postrádal nadhled a možná podobné herecké obsazení. Film "Izolace" byl britsko-německý. Možná se při tomto dílku měli Němci také spojit s Angličany a mohlo vzniknout něco hodnotnějšího. Tento film něco v sobě má (když tedy odmyslíme s nebezpečím moc nekorespondující chování postav), kdyby si ale nehrál na tak moc vážný film. Faktem je, že jsem očekával, že veškerá nebezpečenství připraví firma. Nestalo se tak, místo toho střelilo v hlavě někomu jinému, což by v případě, že by nešlo o nábor, bylo i jedno. Takto si chtěl tento "thriller" hrát na něco víc - na něco psychologického. Neříkám, že to nezvládl, říkám, že na to vůbec neměl. Pořád uvažuji mezi jednou a dvěma hvězdami. Jenže jsem si vzpomněl na hlavní dívčí postavu a přešla mě chuť směrem nahoru vymýšlet argumenty. Ta v poslední třetině přehrávala tak neuvěřitelným způsobem, že by se i Rambo mohl stydět. A tím nemyslím S. Stalloneho, nýbrž postavu Ramba. Shrnuto: Nápad ucházející, ale potřebovalo by to fakt hodně předělat, a pak by tři hvězdy nebyly problém.(26.11.2010)

• Karamanlis

Mdlý nemecký rádoby exploitation s hereckým obsadením na úrovni epizódy z Komisára Rexa. Jeden-dva mordy sú síce obstojné, to však už v dnešnej dobe nestačí... Nemci bez koprodukcie s inou, filmársky zdatnejšou krajinou v súčasnosti nemajú na to, aby sa v rámci hororového žánru dokázali výraznejšie presadiť.(4.11.2010)

• anderson

ČESKÁ DVD PREMIÉRA: DVD EDICE = 6.10.2010 - vydanie do "pošetky". (6.10.2010)(6.10.2010)

• ghatos

Německý rambo? Tohle jsem vskutku nečekal! :) Amatérský počin s hroznými chybami (chování postav, logika, rambo, závěr). Za pokus to nestojí. 7%. Výborný komentář: coinneach(8.10.2010)

A do hajzlu Německý horor! No čekal jsem cokoliv a dostal jsem docela utlumenou blbůstku s příšerně necharismatickýma hercema(takovouhle sebranku jsem kurňa dlouho neviděl), bez příběhu(Japonská firma a ten Japonec wtf?) a s několika děravejma scénama, ale i tak na poměry Němců jsem se překvapivě i bavil, ale je to typ filmu na který do týdne zapomenu, žádná škoda.(22.10.2011)