Tento kontroverzný film so sexuálnym podtónom režiséra Rafaela Corkidiho alegorickým spôsobom rozpráva o putovaní posla stvárneného chlapcom ako rugbyovým hráčom (Pablo Corkidi, syn režiséra), ktorý má nájsť matku pre nového mesiáša. Cestou sa stretáva s viacerými historickými udalosťami či osobnosťami, s ktorými konfrontuje svoje hľadanie. Sú medzi nimi ľudia s Osvienčimu, hnutie Ku Klux Klan, maliarka a revolucionárka  Frida Kahlo, praotec Adam, dobyvateľ Hernando Cortéz, Ježiš Kristus, politik Emiliano Zapata a ďalší.
Hudobný sprievod vytvoril režisér z opusov Dvořáka, Griega, Vivaldiho, Wagnera a Pucciniho a vytvoril tak hudobný film. Samotný Corkidi spolupracoval ako kameraman aj na Jodorowského filmoch El Topo (1970) a Holy Mountain (1973), čo sa podpísalo na výtvarnom štylizovaní jednotlivých obrazov. (Puerdraco)

rivah

Kontroverzní, sexuální, surreálný příběh s poslem a jeho cestou a setkáním s mnoha historickými událostmi a lidmi jako Osvětim, Kuklux klan, Frida Kahlo, Cortés a Emiliano Zapata jako krásná žena.Duch s kápí a chlapec jménem Pafnucio Santo jsou vysláni k určité ženě, aby porodila dalšího Mesiáše.Pseudo mystický film sestává ze série symbolických scén plných historických postav a atchetypů, většina doprovázená operním zpěvem...Vliv Jodorowského je tu zřejmý, avšak alegorický film není tak výrazný. ()

Puerdraco

Kto má rád prácu A. Jodorowského, tak práve natrafil na podobného autora. R. Corkidi vo Sv. Pafnuciovi zúročil svoju spoluprácu so spomenutým režisérom na 100%. Stojí zato vidieť, avšak neočakávajte ucelenú dejovú líniu, jedná sa o obrazy a skutočne mi to pripomína H. Boscha, alebo P. Breugela a ich štýl práce: v zdanlivom chaose zakomponovaná myšlienka. Nečakajte ani eleganciu ako sme na to zvyknutí z obrazární, snímok je chvíľami šokujúci alebo sa takým snaží byť, naturalistický a zároveň nereálny. Je to jednoducho alegória. ()