Route 66 - splnit si svůj sen

• Slovensko Route 66 - splniť si svoj sen za každú cenu! (více)
Česko / Slovensko, 2010, 78 min

Režie:

Tomáš Zindler

Dvakrát ročně se vydávají čeští a slovenští motoristé přes oceán, aby si splnili svůj velký životní sen. Tím snem není nic menšího, než čtyři tisíce dlouhá hlavní ulice Ameriky – Route 66. Stará šestašedesátka je skutečnou americkou legendou, stejně jako třeba hamburger, coca-cola nebo Harley-Davidson. Lidé, kteří se rozhodli trasu mezi Chicagem a Los Angeles projet po vlastní ose, však nenacházejí jen nostalgické vzpomínky na staré časy. Jsou svědky toho, že Route 66 je velice živým organismem s mnoha výraznými osobnostmi i pitoreskními postavičkami, překypujícími nekonečným entuziazmem pro svoji „old road“. Celovečerní dokument režiséra Tomáše Zindlera, natočený ve spolupráci s Českou asociací Route 66, je originální sondou do nitra této světoznámé legendy. (oficiální text distributora)

silak_xup

Příjemná projížďka po R66. Vidíme spoustu krás, kýčů a zajímavostí z této dlouhé silnice napříč Ámerikou. Až budu starej, koupim si taky Harleye a svezu se tam. Teď si spíš libuju v lítání ve vzduchu a narážení do stromů na motorce než jenom tak jet... líbila se mi věta jednoho z účastníků, zhruba takhle: ,,mě prostě nebaví jezdit k tomu moři a tejden se jen válet na stejným místě, každý ráno se vzbudíš do stejnýho dne, kdežto tady je to jinak´´. Můj člověk. ()

FandaF

Filmařina nic moc. Ale co by jste chtěli od ne-herců, kteří plní celý film. Je to v podstatě takový záznam jednoho delšího výletu na mašinách v "jiné" zemi. Většinu * hodnocení tedy dávám spíše za to, že to téma je moje srdeční záležitost :) A že doufám že třeba si tu trasu jednou projedu na Harley taky :) ()

xxxvodnikxxx

Pokud máte rádi motorky, potažmo země jako Texas (ať už nostalgicky, nebo tak nějak jako sen), tak si budete libovat.. Aneb pojďte si projet spolu s ostatními něco lehce pod 4000km skrz Ameriku :). Na druhou stranu dokument ukazuje, při trošce zamyšlení, jak se z ničeho dá udělat turistická atrakce. ()

Liznic

Je pravda, že jsem moc dokumentů neviděl, tudíž můj názor na ně nebude moc relevantní, ... ale proč něco nenapsat :) Dokument o silniční legendě s výbornou hudbou v podkresu, který užívá jen a pouze záběrů natočených přímo při cestě. Dokument divákovi nic nevnucuje, ale jeho "dokumentární" stránka je poněkud zmatečná. Jedná se spíš o výborně postprodukčně zvládnuté domácí video. Dalo by se o pár minut prokrátit, ale i tak je to parádní sledovací jízda po "Matce cest", která mne na podobnou cestu velmi nalákala! ()

JohnCZ

Spíše než dokument, je tenhle snímek sestříhané amatérské video z cesty několika motorkářů. Občas je to až moc zaměřené na samotné motorkáře (komentáře občas úplně o ničem), ale tady jde vzhledem k tématice veškeré objektivní hodnocení stranou. Motorky jdou sice úplně mimo mě, ale Route 66 je jednoduše sen, který bych si rád jednou splnil. Příjemná atmosféra a láska k cestování jde z tohoto dokumentu vyloženě cítit. Chtěl bych vidět víc! ()