poster

Sniper

 • USA

  Sniper: Inside the Crosshairs

Dokumentární / Válečný

USA, 2009, 91 min

Režie:

Emre Sahin

Hrají:

Scott Levy
 • PROROK14
  ****

  Veľmi dobrý a zaujímavý dokument.(21.4.2012)

 • Nettrass
  *****

  Dokument je o určité skupině jednotlivců, kteří mají smysl pro humor. Z kde koho, případně čeho, si střílejí a rádi se tím do někoho strefují. ( Teď vážně - nejlepší dokument o odstřelovačích, který jsem viděl. )(24.11.2011)

 • Ivoshek
  ****

  Jestli máte rádi válečné filmy, tak vás tenhle dokument o pár opravdu dobrých sniperech bude bavit. Trochu mi lezla na nervy věc, která je hodně typická pro americké dokumenty, kde se už přederm počítá s vložením deseti reklam, a tak se tam hafo informací opakuje.. Ale jinak paráda. Nejlepší mi přišel ten chlapík, co za půl minuty vykostil v noční džungli 16 vietkongů... "a tak jsem odložil svojí standardní pušku a vzal jsem si semi-auto M14 a bum, headshot, bum, headshot... káceli se do vody jak kuželky"(25.8.2011)

 • Z0oMb3E
  ****

  Som síce pacifista, ale tak isto milujem akčné hry. Milujem Counter-Strike a môžete tri krát hádať, aká je moja obľúbená zbraň? Áno je to mnohými nenávidená Magnum Sniper Rifle (awp). Z dokumentu a hlavne z rozprávania profesionálov mi prišlo až zle. Nielenže ako súčasť cudzieho vojska vpadnú v záujme "demokracie" do cudzej krajiny, nielenže sú súčasť stroja na zabíjanie oni to dokonca berú ako hru. S úsmevom na tvári a absolútne bez emócií rozprávajú o "skóre", rekordoch či dokonca účinkoch zásahu na ľudské telo opomínajúc, že tá druhá strana si chráni vlastnú zem, že i oni majú rodinu, priateľov... Dokument glorifikujúci zabíjanie, kde je doslova povedané "lovíme ľudí". Pre zasvätenie sa do tajov a techniky ostreľovačov, pochopenia umenia presného zásahu či získania nezainteresovanej verejnosti o technike boja je však dokument na veľmi vysokej úrovni. Grafické zobrazenia, rekonštrukcie, výpovede zúčastnených a pokusy o opätovné napodobenie udalostí robia z dokumentu kvalitný materiál pre ľudí, ktorý sa o podobné veci zaujímajú.(5.2.2011)

 • H34D
  ****

  Technicky dokonalý dokument, který srozumitelně vysvětluje veškeré detaily přesné střelby za těch nejtěžších podmínek. Není pochyb o tom, že odstřelovači a jejich výkony v tomto dokumentu jsou hodni svého zápisu v Guinessově knize rekordů, nicméně zde to podle mě končí. Odmítám přijmout další krok v podobě toho, že je s nimi zacházeno jako s hrdiny. Nemám nic proti válečným filmům, ale tohle je krutá realita a já nesympatizuju s glorifikací zabíjení. Člověk, který sestřelí 16 hlav za 30 vteřin pro mě není automaticky hrdina, je to mistr svého řemesla, to ano, ale neshledávám na něm podstatný rozdíl oproti jiným mistrům, nejlepším sportovcům, nebo např. nejlepším hráčům počítačových her. Není to pro mě žádná modla ani bojovník za správnou věc. Voják je nástroj a z těch nejlepších nástrojů jsou vybroušeny stroje na zabíjení, nikoli hrdinové. 8/10(11.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace