Sniper

Dokumentární / Válečný

USA, 2009, 91 min

Emre Sahin

Scott Levy

Dokument je o určité skupině jednotlivců, kteří mají smysl pro humor. Z kde koho, případně čeho, si střílejí a rádi se tím do někoho strefují. ( Teď vážně - nejlepší dokument o odstřelovačích, který jsem viděl. )(24.11.2011)

tady se dá snad jen citovat dokumentem několikrát zmíněné motto "úkolem odstřelovače je vnést strach a zmatek do řad nepřátel" protože to, co vyprávějí tihle chlápci je kolikrát opravdu neuvěřitelné.(2.1.2011)

Velice zajímavý a poučný dokument. Jedním z mých oblíbených filmů je Nepřítel před branami a hádejte kvůli čemu, no samozřejmě že kvůli Zajcevovi. A jaká je má oblíbená zbraň v CS? ..Ano, je to AWP. Proto mne tento dokument velmi zaujal.(28.7.2012)

Lehce propagandistický, opakující fakta, ale jinak bezpochyby zajímavý pohled na bojiště z pohledu ostřelovačů... Pěkně zpracované jednotlivé killy i dramatizace. Popis zbraní a situací od Vietnamu až po městské boje v Íráku...(8.1.2012)

Technicky dokonalý dokument, který srozumitelně vysvětluje veškeré detaily přesné střelby za těch nejtěžších podmínek. Není pochyb o tom, že odstřelovači a jejich výkony v tomto dokumentu jsou hodni svého zápisu v Guinessově knize rekordů, nicméně zde to podle mě končí. Odmítám přijmout další krok v podobě toho, že je s nimi zacházeno jako s hrdiny. Nemám nic proti válečným filmům, ale tohle je krutá realita a já nesympatizuju s glorifikací zabíjení. Člověk, který sestřelí 16 hlav za 30 vteřin pro mě není automaticky hrdina, je to mistr svého řemesla, to ano, ale neshledávám na něm podstatný rozdíl oproti jiným mistrům, nejlepším sportovcům, nebo např. nejlepším hráčům počítačových her. Není to pro mě žádná modla ani bojovník za správnou věc. Voják je nástroj a z těch nejlepších nástrojů jsou vybroušeny stroje na zabíjení, nikoli hrdinové. 8/10(11.4.2015)