Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

kenileja

Fonetická hra s prachama. Pochopil jsem jakousi novou, neokoukanou snahu o princip ztvárnění, způsob přemýšlení a běh filmu, také chápu, že pro někoho to může být dost zajímavé. Já jedním z nich nejsem. Nečekal jsem, že si při tom filmu postesknu po akčních střílečkách, kde pomalu nestíháte postřehnout co, kde, pro koho, čí krev... ale máte oči na stopkách a hltáte děj. A nezachránil to ani Pitt a ani jediný mimořádně efektní zpomalený záběr střelby. Kéž by film by tak dobrý jako plakáty na něj (protože ty jsou fakt prvotřídní!). ()

Colchack

"Amerika není země, je to jen byznys....a teď mi ku*va zaplať" ;) ........Má to niečo do seba, ale vidieť to druhý krát, tak asi zaspím :P ....Niekoľko pretiahnutých, podivných rozhovorov (no niektoré mali fakt niečo do seba), pomedzi to sem tam vražda....je to iné, je to zvláštne, dalo sa na to pozerať + Brad Pitt = na jedno pozretie úplne v pohode. ()

TSZ

Obyčejná vykrádačka Podfu(c)ku a jemu podobných snímků, ale natočené mnohem méně talentovaným režisérem. Zpočátku mi přišlo jako vcelku osvěžující zpestření občasný úryvek z projevů tehdejších politických soupeřů (Bushe a Obamy), které měly zřejmě symbolizovat cosi, co jsem nepochopil, postupem času mi to však začalo připadat čím dál otravnější. ()

Zombiepod

Jeden z filmov, ktorý sa za každú cenu snaží podobať na nejakú tarantinovku či už réžiou, scenárom alebo hudbou. V tomto prípade je to presne opačne. Killing them Softly je predovšetkým štýlovo natočená nezáživná hlúposť s prázdnym scenárom, postaveným predovšetkým na dialógoch. Tie sú vo väčšine prípadov však úplne nezmyselné a zbytočné, dej nijak neposúvajú a len to celé naťahujú k debilnému koncu. Film sa do popredia dostal asi len vďaka menovke Brad Pitt, ktorý len nútene fakuje a snaží sa byť až príliš cool. Za pozornosť stoja snáď len dve scény a to rozhovor v bare medzi Pittom a McNairym a parádna poprava Liottu. Zbytok skôr nuda ako zábava či depresia. ()

No Remorse

Jednu hvězdu dávám jen a pouze za celkem hezky vizuálně provedenou scénu v děšti....jinak totální shit...furt čekám, čekám kdy se stane něco co mě zaujme a najednou zjistím že ta sračka skončila. A to nehodnotím ani ty sáhodlouhé monology u kterých jsem myslel že se pojebu... ()

Sundance.cz

To bylo tak divně natočený, tak divně dějový a tak divně (ne)BradPittovský, že jsem se už těšil na konec filmu. Dávám 20 % a to asi jen díky alespoň občas vtipným hláškám. ()

TommyDiamond

Když dva mladí zlodějíčci a příživníci vykradou jednu z bašt (černé kasino) velkých gangsterů ani netuší jaký koloběh událostí tím způsobí. A hlavně si tím rezervují místa v místní márnici. Film byl upovídaný a hodně laděný do depresivní nálady. I když se tam celý film řešila jedna bezvýznamná loupež, přišel mi tento snímek dobrý a koukatelný.... ()

dwyane

Velmi jsem se divil nízkému hodnocení filmu, ale naštěstí jsem se jím nenechal odradit od jeho shlédnutí. Je sice pravda, že po přečtení obsahu a pár komentářů jsem se na děj dobře vybavil a nic nového se tak pro mě ve filmu už nedělo. Příběh je opravdu hodně jasný, bez žádného překvapení, což je trochu škoda. Oproti jiným filmům podobného zaměření není tak nutné filmu věnovat veškerou pozornost...Nebo alespoň u mě to tak bylo. Naopak herecké výkony si dovolím ohodnotit za nadprůměrné a efekty použité ve filmu ho posouvají v hodnocení o jednu hvězdu výše. Takže se jedná o průměrnou gangsterku, která má ale přeci jen o něco málo navrch, ale na samotný vrchol jí ještě hoodně chybí. ()

Shitonit

Já nevím. Jak mi v něčem hraje Brad Pitt, tak vše ostatní někam nenápadně ustupuje, a já mu prostě musím držet pěstičky, i kdyby hrál v sebevětší sračce. Tak nějak umí vytáhnout svoje kouzlo, zalepit mi mozkodíry, a uspokojit všechny smyslotouhy. Takže dobrý. Ale ..ten film špatnej není, je fajn, a vůbec nechápu, že jsem na něj přišel 3 roky po natočení.. ()

himor

Chvíla tápania, chvíla príbehu, chvíla tápania a zas chvíla príbehu. Ale vcelku slušný oddychový film. Netreba tam hladať niečo čo tam nieje, len to odkukať a vypnúť. Na druhú stranu celkom fajn rozprávanie, zopár joke-ov, sem tam strielanie, Pitt nehrá vôbec zle, hodí sa na takéhoto zabijaka. Ja som celkom spokojný a myslím že tento film nijak neoslní, ale ani neurazí. 60% ()

RobbieM@N

Ne všichni úplně chápou poselství tohohle filmu, cílem nebylo vytvořit výborně odsýpající gangsterku, to je přeci moc "jednoduché", ale uvrhnout diváka do takového stavu rozezlení nad tím jak špatně to mezi gangstery v tom filmu funguje. Brad Pitt například mluví o tom, že Markie bude muset být oddělán nehledě na to jestli je vinen nebo ne (mafie si musí opět získat důvěru). Tady je nepřímo poukázáno na to, jak kriminální organizace je taky obyčejná korporace (business) a jak podobná je politice (public trust). Business sám o sobě špatný není a Amerika dle mého není jenom o penězích, film to často zmiňuje, ale nedělá žádné rozhodování za diváka. Je tam kupa věcí, o kterých se dá přemýšlet, a to já na filmech absolutně miluji. ()

Bobris

S tímhle filmem mám stejný problém jako s Jesse Jamesem a to jsou nudné dialogy. Je tam asi 5 kurevsky dlouhejch dialogů ze kterejch sem si nevzal naprosto nic a u kterejch sem se 3x podíval kolik ještě zbývá do konce. Nevím proč to někomu příjde geniální a naprosto trefný a já tomu nemůžu přijít na chuť. Též jsem nepochopil proč všude bylo zapnutý rádio a televize a mlely tam nějaký srance jejichž souvislost mi nějak unikala, nejspíš se na to budu muset podívat znova. Na druhou stranu stejně jako u Jesseho Jamese, i tady si Pitt zahrál ultimátního badasse ze kterého sršel respekt a ty dialogy trochu zachraňoval. Nominaci na oscara tu moc necítím, ovšem přál bych mu jí. Jeho závěrečný proslov se zakončením "Now fucking pay me" to opravdu zabil a udělal se mi úsměv na tváří, za který dávám až 4 hvězdičky. EDIT: Po druhém shlédnutí musím dát 3 hvězdy, tohle není pro mě ()

mark9th

Dobre sa na to pozera, dialogy su presne podla mojho vkusu, dej si drzi liniu, teda viac-menej je to podla mojho ocakavania. A prave to ma trochu mrzi, ze mi to nic viac nez som cakal nedalo. Chybala mi tam rychlejsia akcia, trosku viac zapletky a ''little bit more'' cierneho humoru. Povodne som chcel hodnotit priemerom, ale zaverecny Pittov epilog ma predsa len prinutil zvysit latku. 70% ()

Sedliak

Hmm. Veľmi zvláštne, že tento film tu má tak málo percent. Distingvovaná kriminálka, neo-noir, explicitné násilné scény. Samé plusy. Charizma pána Pitta a nechutná postava pána Gandolfiniho nemôžu nepotešiť žiadneho fanúšika filmu. Niektoré scény priam dýchali vlastným životom. Killing Them Softly má všetky predpoklady oskarového filmu, ale už teraz je jasné, že po ňom neštekne pes. A je to škoda. Určite sa jedná o nedocenenú záležitosť, ktorú odporúčam na upršaný večer všetkým priaznivcom gangsteriek, krimi a možno aj ľudom, ktorým chýba v amerických filmoch triezvejší pohľad na stav svetovej ekonomiky, pretože počas celého filmu niekde niekto počúva rádio, alebo má pustenú bedňu a vždy je počuť prejav niektorého top amerického politika o stave ekonomiky a o tom aké skvelé je žiť v Spojených Štátoch. V popredí ale divák sleduje šeď a zúfalstvo, morálny úpadok celej spoločnosti. A keď sa už aj mafiáni správajú ako úplné socky, musí to znamenať, že niečo nieje v poriadku (aj keď je to trochu komické počuť z úst Brada Pitta, ktorý si žije svoj americký sen a randí/žije s tými najkrajšími herečkami). Dám maximum, lebo niektorí nešťastníci asi čakali Sopranovcov a dostali skôr L.A. Confidential v dnešných reáliách a svoje sklamanie kompenzovali nešťastným hodnotením. ()

MarsVl

Na to jak moc, jsem se na to těšil to bylo velmi slabé. Moc upovídané a málo akce. Nudil jsem se. Konec byl dobrý. 3* ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)