Montauk Chronicles

všechny plakáty
USA, 2013, 85 min

Paul Ehlers

Montauk Chronicles je velmi ambiciózní dokumentární film, který se zabývá tajemnou vojenskou leteckou základnou ve městě Montauk v USA. Měly zde probíhat fascinující pokusy a experimenty s cestováním v čase, s ovládáním mysli a v neposlední řadě zde mělo docházet ke kontaktům s mimozemskými bytostmi. Na filmu spolupracovaly i takové vědecké legendy a kapacity ufologie jako je Alfred Bielek, Steward Swerdlow a Preston Nichols. Ti mají s touto oblastí vlastní zkušenosti. (MarekLucin)

maddy

Iná komédia toto! Zo začiatku ešte klasický konšpiračný dokument o tom ako na akejsi starej základni kdesi pri New Yorku testovali mimozemšťanov. Ehm, oukej, potiaľ ešte s prižmúrením všetkých očí znesiteľné. Ako náhle sa však dostane rada na akéhosi magora, ktorý začne rozprávať svoje zážitky s mimozemšťanmi, tak aj posledné známky dôveryhodnosti (ak niekomu po predošlých informáciách nejaké ostali) idú bokom. Následne Montauk Chronicles začne so všetkou vážnosťou riešiť ako si chcú mimozemšťania vytvoriť z ľudí schránky a prenášať v nich energiu (či čo vlastne?!), detailne sa popisuje aké pokusy vykonávali na hlavnom diskutujúcom a vôbec neskôr sa tam bez rozmyslu začnú miešať aj symboly ako hákový kríž a iné, no jednoducho nezmysel. Dotyčný podľa toho čo popisuje skôr trpel spánkovou paralýzou (viď The Nightmare), než by skutočne zažíval to čo popisuje. To mu skutočne nemôže veriť nikto, rovnako ako nikto nemôže akokoľvek vážne brať tento film! Ako mockumentary by bol Montauk Chronicles celkom znesiteľný, nakoľko tie sci-fi scénky ktoré sa tu opisujú a ktorú sú následne zobrazené divákovi sú natočené prekvapivo slušne, akurát ako vážny dokument to je úplne na smiech. Na druhej strane, takto dobre som sa nad naivitou ľudí už dlho nesmial, takže aspoň tá jedna hviezdička. Odporúčam im však nabudúce peniaze investovať do pár posedení u psychológa, než točiť podobný dokument. ()