The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

RediaX

Pro mě jako milovníka zimních sportů (především snowboardingu), byla tahle podívaná jakýmsi druhem orgasmu. Dokonalé po všech stránkách, ať už jde o výkonu snowboarďáků, záběry na panenskou přírodu či třeba perfektní kameramanskou exhibici. U některých záběrů jsem seděl u televize s otevřenou pusou a nechápavým výrazem. To vše doladěné skvělým soundtrackem, když si pustíte v HD kvalitě a máte rádi snowboard, budete nanejvýš spokojeni. ()

Amores

Dve hvezdicky davam krasne prirode a vyborne kamere. Sorry ale nadnesene kecy techto "hrdinu" ve me vzbuzuji pocit ze zrovna riskuji zivot pro zachranu galaxie. Realita: jezdi po svahu, jak uzasne. Pritom pronaseji filozoficke kraviny o respektu k horam a prirode aby za 5 minut strileli brokovnici do mladych stromku s doplnkem ve forme odpalovani plynovych bomb a okoreneno umyslnym nicenim stromu pri skocich. Red Bull prodavajici ochucenou vodu za nehorazne prachy ma samozrejme neomezeny rozpocet, takze tam ani neni naznak dobrodruzstvi. Nebo snad je pro nekoho dobrodruzstvi vydat se do divoke prirody s 2-4 helikopterama a 20+ clenym crew v zadech? Stromy ktere pouzivaji jako rampy jsou nenapadne dokonale ohoblovany a umele skokanky vsude kam se podivas. Ani nemluve o tom, ze po 30 minutach u toho clovek usina. ()

Desmi

Od úvodních titulků po závěrečně má film svůj styl. Úchvatné záběry, výborná hudba, dechberoucí výkony snowbordistů, a i když tomuhle sportu nehovím, ani jsem ho nikdy nijak neobdivoval, tak to co tady předvádí chlapci, k obdivu je. Tahle jízda se prostě povedla ! ()

BlueRaven

Po přečtení jednoho bezpáteřního komentáře se do toho obouvám. Takže - the art of flight mě naprosto uchvátil a mám pro to spoustu důvodů. 1. Dokonalé dechberoucí záběry přírody 2. Způsob filmovaní - obzvláště pasáže s vysokorychlostní kamerou 3. Nevystříhané záběry se vším všudy - zlomený nos, čelist 4. Borci, co do toho jdou s vědomím že sebemenší chyba je může zabít A v neposlední řadě epickej soundtrack. Modla snowboardistů. ()

Tribe

Co k tomuhle snímku dodat? Perfektní záběry, perfektní soundtrack a výkony borců? Nevím no, jako když si někdo sjíždí z vrcholků těch nejbrutálnějších a nejmonumentálnějších hor, a ještě si tam do toho hází triky, tak nejde nic jiného, než jen zírat s otevřenou hubou :-) Jasnejch 5* Obdivuju tyhle hardcore snowboardisty. Viděno ve 3D na hodně velké TV, to tomu dodalo ještě lepší grády (hlavně záběry z kamer na helmách :-) Jak psal Cival - Snowboardová pornografie a pro mě osobně nejlepší "dokument" o snowboardingu, rozhodně doporučuju! ()

brasek

Snowboard ma nezaujíma, Red Bull nepijem a kochať sa horami v tomto dokumente nechcem. Nemyslím si, že je to dokument kvality hodnej oslavných ód ako som čítal v iných komentároch. ()

kolly13

Někdo vyčítá prázdnotu dokumentu, ale to je pro mne právě nejsilnější plus - žasnete na záběry a neruší vás kvazichytré komentáře, vše podporuje výborná hudební kulisa, některé záběry musely dát velkou práci. Jasně, je to reklama na Red Bull a Quicksilver, ale někdo to zaplatit musel. ()

StorWik

Film Art of Flight je revoluční a bude dlouho trvat než ho někdo překoná. Natačí se v panenské přírodě kde lidská noha ještě nevkročila, natož zapnutá na snowboardu :) prostě paráda :) (100%) ()

fox_karol

Jakkoliv se tenhle film může zdát jako reklama na Red Bull nebo Quiksilver (ale jak jinak tenhle film natočit, přelepit všechny značky? to by dost dobře ani nešlo, lidi maj hold sponzory.. takže tohle prázdné označení tohoto filmu za reklamu prostě neberu..) nikdo mu nemůže upřít ty dechberoucí záběry, které najdete málokde. Neupřete mu sakra dobrý propracování a úžasný písničky, už to samotné je snad na "pouhý" dokument dost. ()

DEADek

Jednoznačně plná palba hvězd! Vynikající záběry, senzačních triků, skvělých jezdců, v nádherných horách a skvělý soundtrack. Vřele doporučuji!!! ()

Petra46

Jsem velký milovník zimních sportů a je to už pěkná řada let, co jezdím na snowboardu. Před pár lety mi začal být svah trochu těsný, takže čas od času vyjedu i někde mimo a taky se snažím občas trochu odlepit od země.. ovšem kdyby mě někdo vysadil z vrtulníku uprostřed hor vysokých několik tisíc metrů a řekl 'Jeď!', tak bych se asi pos***a! Navíc s lavinou za zadkem by mi pravděpodobně taky nebylo moc do zpěvu - takže všechen respekt tady chlapcům. Film/dokument to byl perfektní, plný opravdu dechberoucích záběrů, hudební doprovod byl taktéž skvělý a ani mi nevadila ta všudypřítomná reklama. Ovšem k pětihvězdičkové dokonalosti mi tam bohužel scházel nějaký obsah. ()

Názorožec

Trochu předimenzované patosem, ale proč ne. Je to jako by David Attenborough točili skejťákům videa. A posledních čtvrtinu už jsem se nudil, je prostě zábavnější jezdit, než se na ježdění dívat. ()

MotMotkovich

Pravděpodobně nejlepší dokument tohodle žánru. Vynikající záběry, které se určitě vyplatí mít v kvalitě FULLHD spolu s opravdu slušným soundtrackem a bandou kluků, co si evidentně užívají život naplno. To je tenhle dokument, který si pouštím několikrát ročně, abych si připomenul, že nic není nemožné. 95% ()

RoyBatty444

Začne to impozantne. Komu by sa nepáčili zábery krásnej prírody a efektný pohyb snowboardistu v panenskom snehu? Celý dokument ale toto opojenie nevyznávača tohto športu neudrží. ()

Dobstaf10

Extra hodnocení AAA+ (Amazing, Awesome, Astounding)..myslím, že i nezaujatý divák co nemusí adrenalin nebo blázny na prknech ocení kvalitu tohoto mistrovského díla. Střih, grafika, sloweffects,..a hlavně umění svázaných nohou. Divím se, že věc jako bigair není ještě na OH.. Aleš Valenta hadr (s úctou) ()