Náš domov

(neoficiální název)
  • Brazílie Nosso Lar (více)

O člověku, který umře a poznává svět jako "duše z druhého břehu". Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele - duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení. (sator)

darius1706

Toto je film, který má být hlavně o zamyšlení. Pokud ho budete sledovat stejně, jak sledujete marvelovky nebo něco podobného, tak to dopadne, jako v některých komentářích, tedy že tenhle trik nebyl nic moc, že budovy jsou moc nebo naopak málo futuristické, atd. Jedná se spíše o symbolické naznačení vize, co se může dít po smrti a jako námět na přemýšlení se mi to velice líbilo. ()

Cornelius

Domov náš. Kde jsme doma? Opravdu doma? Kam se vracíme po této pouti? Kde se připravujeme na další pouť? Jak se domlouváme s těmi, kteří nás průběžně doprovázejí? Jak si vytváříme záměr/poslání pro další cestu? / Pokud nic jiného, tak jsem si z tohoto filmu odnesl znalost poděkování v portugalštině - muito obrigado. Tolikrát tam bylo použito. I nám(mě) v našem(mém) životě se ještě vejde do slovníku. / Jsem potěšen, že film s takovýmto tématem nebyl natočen jako amatérské undergroundové dílo, ale má své filmařské kvality. Téma filmu může být diskutabilní, forma filmu je na vysoké úrovni. / Je velmi zajímavé sledovat hodnocení u sci-fi filmů, upírská témata, horory. I tam je spousta neexistujících věcí/situací, avšak nikoho to nedráždí. Zde je to velmi osobní. Přijetí odpovědnosti za život (sebevražda nevhodným stravováním) či možnost znovuzrození je pro mnohé nepřijatelná. Paradoxně tak se často nehodnotí film, ale postoj k tématu. ()

Order66

Napriek trošku nízkorozpočtovému formátu a tomu  že brazílske filmy s duchovnou tématikou pôsobia veľmi umelo a lacne je tento film skvostom a to nielen kvôli rešpektu ku skvelej knižnej predlohe, ale hlavne kvôli atmosfére, úprimnosti a neskutočne sugestívnej hudbe Philipa Glassa. Áno niektoré scény a dialógy pôsobia trošku pateticky a sektársky, ale to je s ohľadom na  určité odlišné latinskoamerické vnímanie duchovnej tématiky pochopiteľné. Aj napriek tomu že to má svoje muchy a film je niekedy nutné brať s rezervou a skôr symbolicky a s ohľadom na možnosti tvorcov je ten film unikátny a už sa nemôžem dočkať na jeho pokračovanie, ktoré nedávno vyšlo. ()