Mexická jízda

• Mexiko Y tu mamá también (více)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

piranha odpad!

To, že se při sledování filmu dokážu věnovat ještě deseti dalším věcem, je vždycky špatný znamení... Akorát mě mezi všema těma stupiditama zaujalo, že tam použili asi všechna příjmení z mexický historie, že měli v pokoji na zdi plakát s Che Guevarou a že projížděli kolem revolučních nápisů bojujících za lidská práva. Zbytek byl dost hroznej. ()

Jeremiah

A víte, že si nepamatuji jestli jsem někdy zkoušel svádět starší ženu ? Možná jednou na dovolené v Bulharsku , ale to mě bylo 14 a navíc jsem byl pod dozorem rodičů. Takže,co ? Takže, nic. K filmu - velice povedená road movie, kde skutečně závěr "udělá" a korunuje celý tento film a pošle ho o dva levely výše. Jak říkával můj bývalý šéf - mě zaučila francouzská dona. Tyto chlapce zaučila mexická. A myslím že tak, že si to budou pamatovat do konce svého života. A tak je to správné. Zasloužené 4. ()

Caaslav

nejsem z filmového žánru road movie nikdy příliš nadšený, a ani mexická jízda mě ničím nepřekvapila....... ()

Saur.us

Teenagerovský film po mexicku od mého oblíbeného Alfonse Cuaróna, který mě ale bohužel tentokrát neoslnil tak jak bych čekal. Na teenagerovský film o bezstarostnosti, užívání si a sexu je nadprůměrně hlubokomyslný, protkaný vážnými tématy a sexuální otevřeností. Bohužel ho ale víc ocenit nemohu, chtělo to přece jen trochu víc než jen to. ()

tomo41

"Life is like the foam of the sea. You must dive into it." Priznám sa, že prvú polovicu snímku som mal problém nájsť si cestu k postavám a miestami ma film nudil. Potom sa to už rozbehlo naplno, na veľmi solídnu jazdu, ktorú úplne vyšperkoval kvalitný záver. Celkovo mi to trochu pripomenulo film Threesome. ()

Puol

Asi najvystižnejšíe prívlastky pre tento film sú úprimný a otvoreny (i čo sa týka sexuálnych scén) . Záver tak ešte prehĺbil to čo sa odohralo. Komentár počas filmu mi niekedy pripadal zvláštny, akoby z iných príbehov. ()

JanKukulín

Zajímavá road movie o mezlidských vztazích, ale možná jsem se na ni díval ve špatném rozpoložení, poněvadž mě nikterak neuchvátila. ()

merigieren

Asi mi něco uniklo, čučím na to jak čerstvě vyoraná myš. Film doprovází hlas (něco jako v Amélii, asi z půlky hlásí věci, které si mohl nechat pro sebe), Pak zde máme příběh o věrnosti, všichni si na ni tak zakládají a nakonec se vyspí všichni najednou. Na závěr to zakončíme rakovinnou pěnou, Pointou bude asi úvaha nad tím, že je vhodné žít život dokud to jde, zde vyvoláno jistotou smrti. (Petr a Lucie spolu spát nemuseli, smrt "nečekali" a taky jim to šlo, ale zas nerozebírali délku penisů...). ()

Eluin

Cuarón umí, leč mně osobně témata teenagerovských snů a zážitků moc neinteresují. Závěrečná scéna však má svoji podstatnou sílu.. ()

NikaLango

Možná mi někdo může vyčíst nedostatek bohémství, nebo něčeho podobného, ale tohle mi přijde zbytečně naturalistické. Film má svou atmosféru, ale v tomhle případě mi přijde trochu zkažen až násilnou a všude cpanou erotikou. ()

Rockerman

Velmi pěkná road-movie po mexicku. Dva mladíci si vyjedou s o dost starší vdanou, ale podvedenou ženou,s jediným cílem: Aby si užili sexu. Cestou to mezi nimi krásně eroticky jiskří, ale když dojde na sex, ukazuje se, že jsou ještě hodně nezralí a Luisa je předčí ve zkušenostech. Jednoduchý a obyčejný příběh, přesto hodně silný i s šokujícím, černým závěrem, dělá z tohoto filmu zážitek. Po dalším shlédnutí přihazuji pátou hvězdu. Uzrálo to! ()

Hapretor

Za dvě teen paka, dvě *. Teda Curvarón nám naservíroval mexické softporno s tortilou, s doprovodným vševysvětlujícím hlasem. Ústřední trojice a i další postavy ve filmu se chovaly tak krásně debilně, že to bylo aspoň místy vtipné. Jinak pro mě jinde výpovědní hodnota díla nebyla. Jako hodně velkou výtku bych měl hlavně v ukazování až moc častém dvou šulinů, než dvou koziček, i když patří paní/dámě s koňským předkusem. Jako drama ohledně mladického libida kombinovaného s totální idiocií a krizí manželství v kombinaci s vědomím fatální nemoci toto na mě fakt nepůsobilo. ()

KNTRFKT

Nevim, možná, že jsem totální ignorant a nenašel jsem v tom zakopanýho pudla, ani jádro kudla, ale na mě Mexická jízda působila dojmem dost podivným. Celý to v podstatě je o dvou klucích, kteří nechtěj nic jinýho, než smočit pero (samozřejmě v inkoustu), ať už je ten inkoust novej a pěkně se s nim píše, nebo je starej a vyschlej, že se taky může stát, že z něj už brk nikdy nevytáhnete. Z celkem nepochopitelnýho důvodu se knim přidává ještě třetí osoba s prsama a bez šulina, čili holka, která zas netouží po ničem jinym, než si to rozdat se dvěma nezletilejma vyhulenejma degešema. No a celý je to nesmírně poetický, jak tak jedou v tom autě, hulej a plácaj nesmysly. Při sledování tohle filmu jsem si tak říkal, jaká je hranice mezi točením porna a filosofujícím snímkem... ()

GOREGASM

Nespoutaná cesta dvou mladíků za nenahraditelnou zkušeností, v níž Alfonso Cuarón představuje světu svůj nesmírný talent a potvrzuje, že návraty domů mexickým režisérům vždy prospívaly. Mexická jízda je testosteronem přesycená road movie, která ale nespoléhá jen na nadrženou atmosféru, kterou bičují hormony mladíků, s tvářemi nyní velmi různě úspěšných talentů, Diega Luny a Gaela Garcii Bernala (oba výborní), ale jeho hlavním hybatelem, respektive hybatelkou je Luisa, kterou neodolatelně, a to jak pro oba pány, tak pro diváky, hraje Ana López Mercado. Právě postava Luisy dává věci do pohybu a její význam pro vyznění příběhu nabývá i díky závěrečnému epilogu na hloubce a důležitosti a rozhodně prohlubuje předchozí povětšinou uvolněný zážitek do polohy, která uceluje dojem z Y Tu Mama También. Silný, dramatický, plný života a ve všech směrech otevřený prožitek. 90% ()

Wyder

Videt to v roce 2001, asi to na me zapusobi vic. Kazdopadne hodne povedene road movie ze "stare" skoly. 4,5/5 ()

agassi68

Snaha o mexickú "jízdu" u mňa doplatila na ľahkú predvídateľnosť a príliš okatú snahu udrieť na strunu teplým bratom a emocionálne vydierať rakovinou. Príde mi to už ako klišé. Na druhej strane na môj vkus až zbytočná vulgárnosť. Najkrajšia na celom filme bola záverečná skladba.. ()

skleboun

no...nemůžu si pomoct, ale nepovažuju to za tak kultovní film, jak se všude tvrdí - je tam na mě moc sexu a nic moc, co bych si z toho filmu mohla nějak vzít, snad kromě toho, že si máme užívat, dokud můžem...je pravda, že to má docela dobrou atmosféru, ale jinak mi to moc nesedí :( ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení… (více)