Duel

• Slovensko Duel šampiónov
Soutěžní
Slovensko, 2006, 22 min

Účinkují:

Janette Štefánková (moderátor), Michal Ďuriš st. (moderátor), Gregor Mareš (moderátor), Filip Jánoš

Vedomosti premenené na peniaze.  Vo vedomostnej súťaži Slovenskej televízie si pod moderátorskou taktovkou Janette Štefánkovej alebo Michala Ďuriša zmerajú sily, ako to už v dueloch chodí, vždy dvaja protihráči. V troch súťažných kolách majú možnosť porovnať si a premeniť na peniaze svoje vedomosti z najrôznejších oblastí života. Atraktívnou novinkou je bezpochyby okamžité odovzdanie celej finančnej výhry víťazovi v závere relácie. Samozrejme, ak sa nerozhodne hrať a vyhrávať ďalej... (oficiální text distributora)

tommy187

Perfektná relácia, pri ktorej si každý deň prevetrám hlavu, niečo nové sa naučím, uvoľním sa a zasmejem sa. Každý deň pozerám túto reláciu preto, lebo má v programe Jednotky svoje pevné miesto ..., patrí tam. Gregor Mareš je skvelý moderátor, ktorý tu tiež patrí; otázky - sú skvelé :). Čo viac potrebujete? ()

Santino7

Síce nesledujem na báze pravidelnej, no väčšinou, pokiaľ mám čas a príde mi to na um, rád si túto vedomostnú reláciu pozriem. Považujem ju totižto za vcelku príjemný, nenútený formát, poskytujúci vcelku príjemný relax a samozrejme rôznorodé informácie z rôzneho súdka. Vyzdvihnúť musím i výber moderátora, pretože Gregor Mareš pôsobí ako sympaťák, k tejto relácii pasuje fajn. Spokojnosť s jednotlivými dielmi sa však u mňa značne odvíja od kvality aktuálnej dvojice hráčov - nuž a v tomto ohľade boli pre mňa potešujúce najmä nie tak dávne diely s rozhľadeným sympaťákom-učiteľom Slávom, tie som sledoval takmer pravidelne. V tomto ohľade mi možno čiastočne prekážajú i pravidlá súťaže, ktoré nepripúšťajú opätovné účinkovanie jednotlivých súťažiacich po ich vypadnutí - určite by bolo divácky zaujímavé, pokiaľ by sa tvorcovia rozhodli pre nejaké "ozvláštnenie" v podobe návratu niektorých spomedzi tých zdatnejších, napríklad formou akéhosi (dajme tomu) mini-turnaja alebo hocičoho iného (no skrátka niečo ako Predvianočný špeciál z decembra uplynulého roku). Percentuálne ani hviezdičkami však tento počin hodnotiť nejdem, nakoľko mi to príde zbytočné a irelevantné. ()

Mire

Pohodová vedomostná súťaž, na ktorú by som si asi netrúfol :) Je obdivuhodné koľko vedomostí sa občas nájde v hlavách súťažiacich. S moderátorom Gregorom Marešom (zatiaľ) nemám problém, aj keď tu čítam viacero kritických ohlasov na jeho adresu. Myslím že existujú aj oveľa horší a otravnejší moderátori ako on. Duel je možno trochu stereotypná, ale predsa len jedna z mála normálnych a pozerateľných relácií čo bežia v telke a tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. ()

classic

Niekto má výhodu,keď nemá tzv v hlave nasraté,a tak sa ľahučko dostane k vrcholu,kde bude RTVS o pár tisíc eur ľahšia,potom budú dávať programy s nulovou úrovňou,čo je stále... Televízia je pre mňa Tabu,nie tobôž vidieť ksichty typu moderátora Gregora Mareša,ktorý zdeptá aj súťažiacich s jeho mimikami tváre. ()

MM_Ramone

"Duel" je dosť otravná, televízna kvízová súťaž, ktorú vysiela STV. Do verejno právnej televízie sa takáto relácia celkom hodí. Výhry sú malé, otázky pomerne inteligentné, štúdio komorné, moderátori nesympatickí. Možno by to mohlo byť dobré, ale niečo tomu chýba. Nemá to iskru. Je to nuda... Tieto slová som napísal v máji roku 2011. A ocenil som to dvoma hviezdami. "Duel" však vychytal svoje nedostatky a našiel v osobe Gregora Mareša výborného moderátora. Stala sa z toho vynikajúca vedomostná súťaž, ktorej s radosťou dám štyri hviezdičky. **** ()

• Aktuálnym rekordérom v počte víťazstiev je mladý učiteľ Slavomír z Levíc, ktorý vyhral dovedna 33x a odniesol si 31 500 €. Osudným sa mu stalo až nešťastné 34. kolo, kedy sa dostal do mínusu (- 490 €), rovnako ako jeho súper (- 1530 €), lenže aj napriek lepšiemu skóre mu pravidlá nedovoľovali v hre pokračovať. (donnie22)
  • Vo štvrtok 10.11.2016 si vedmostnú súťaž pozrelo 393 000 divákov, čo je jej doterajšie maximum. (donnie22)
  • Najstarší hráč Duelu mal 85 rokov a najmladší hráč iba krátko pred súťažou dosiahol vek 18 rokov, ktorý je podmienkou súťaže. (odmocnina)