poster

Dokonalá skrýš

 • USA

  Stash House

 • Slovensko

  Dokonalý úkryt

Thriller

USA, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ****

  Každý dům má své temné tajemství. Teď je jen na něm, kdy je hodlá vydat. Co takhle s ním vyrukovat v noci a nečekaně. Mladí manželé si pořídí hnízdečko lásky. Počáteční nadšení z výhodné koupě domu opadne, když na pozemek vtrhne ozbrojená dvojice překupníků drog, kteří se nevybíravě dožadují toho, co si v domě zapomněli. V útrobách domu se skrývá cosi cenného a drogy to nejsou, i když jich je v domě ukryto takové množství, že by to stačilo na několik konsekutivních doživotních trestů. Po zuby ozbrojení chlápci po heroinu nepasou, jak se zprvu manželé domnívali. K jejich překvapení úhledně zabalené balíčky s bílým práškem končí v popelnici, když je odevzdávají maníkům. Gauneři neopustí pozemek a nadále budou obléhat dům, manželé se zase nehodlají vzdát domu, který byl původním majitelem, drogovým bossem, předělán na nedobytnou pevnost, ale hlavně jim jde o to dožít se rána. Začíná noční boj o přežití. Vtip je v tom, že divák nějakou dobu tak docela neví, na čem je a co si pro něj vyhlášení "béčkoví" producenti Moshe Diamant & Courtney Solomon, rozkoukávající se scenárista Gary Spinelli a bezejmenný režisér Eduardo Rodriguez přichystali. A ono to má příjemnou noční atmosféru, film se z 80% odehrává v noci a šeru, neotřelou storku, vynalézavou kameru, která v první polovině kombinuje dobře vypadající snímání se záběry z bezpečnostních kamer před domem, najde se i pár mini zvratů, plus to, že se divák v polovině filmu dozvídá, co bylo předmětem hry na přetahovanou. Víc navrch má dvojka ničemů, sympatičtí manželé nejsou přímo poserové, chovali se i celkem reálně, i když nějaká méně smysluplná jednání a rozhodnutí samozřejmě nechyběla. Začínající scenárista Spinelli má potenciál, kdyby ho neměl, nenajal by si ho Tom Cruise, aby pro něj napsal ambiciozní story pro jeho budoucí filmový projekt. Tahle story je především dynamicky sepsaná a zajímavě vedená, občas i atmosférická, standardně napínavá. Je fakt, že toho napětí se mohlo vymáčknout i víc. Šance na to byly nemalé. Některé scény byly v rámci béčkových kvalit filmu neotřele podány. Herecké obsazení sympatické. Vnadná Briana Evigan & "cruisovsky" disponovaný Sean Faris hrály, jako když jim fakt šlo o život, z villain dvojky Doplh Lundgren & Jon Huertas šel respekt. Rodriguez natočil solidní thriller. Závěr byl zbytečně standardně béčkoidní, chyběla i hutnost čišící z vyhrocené až krajní situace, od diváka film vyžaduje i určitou míru tolerance ohledně plnohodnotného logického chování všech zúčastněných aktérů. Rozhodně však tahle hra kočky s myší splnila svůj účel nad očekávání dobře. 70%(8.9.2015)

 • Morholt
  *

  To byla ale hovadina. mladej pár najde v novym baráku hromadu heráku a v tu chvíli na ně vletěj Dolph s Hispáncem, kterým nejde ani tak o drogy jako o bosse, co se válí pod podlahou. A tak začne naháněčka barákem plnym zabezpečovacích nástrah, který, alespoň z mýho pohledu, nemaj žádnou logiku. Atmosféra nula, napětí nula, herci to samý, ačkoliv Dolph odevzdal svůj snadart. Navíc se tu všichni bez výjimky chovají jako banda idiotů. Tupá nude. 10%(3.2.2014)

 • Tommassi3
  *

  "Doběhnu až k plotu !!" - "Zapomnělas na zbraně !! Kulce neutečeš !!" - "Dokážu to !!" Otázka zní, zda může vážně se beroucí monstrstupidita, čehož budiž smutným důkazem třeba i tato replika, která donutí kroutit hlavou i chlápka s obrnou, jdoucí tak daleko za hranice (sebe)parodie, že by tam ani dvoumetrovej Dolphie Lundgren stojící na špičkách nedohlédl, někoho bavit.. Pozitivní odpověď mě docela silně, to naopak v negativním smyslu slova, překvapila, a tak jsem nakonec opravdu rád, že toho scénárista Garry Spinelli - Napadlo mě, jestli ten heroin náhodou nezapůjčil ze svých vlastních zásob, poté co ho stejnou haldu exnul frňákem u psacího stroje !! - už víc vypotit nestihl, protože tohle ukázkově tupé céčko by nespasil ani ten nejšikovnější režisér, ani ta největší hvězda, no, snad už ani voda svěcená, natož venezuelskej hororman, byť v jistém smyslu Dokonalá skrýš za hororovou podívanou jistě platí, Eduardo Rodriguez..(13.1.2014)

 • Lacike
  *

  Je to taka beckova variacia Panic Room. Len namiesto jednej miestosti je obrneny cely dom v ktorom sa nachadza ustredny pár a neznama vec, ktoru chcu dostat zlocinci. Uz uvod behom ktoreho sa mame zoznamit s hlavnou dvojkou, sa reziserovi prilis nevydaril. Sean Faris je nesympaticky a Briana Evigan nevyrazna. Potom konecne nastupuje zlocinecke duo, ktore sa krkolomne snazi dostat dnu. V tejto chvili sa z nudneho thrilleru stava totalna fraska plna nelogickych rozhodnuti a debilnych zvratov. Vdaka tomu snaha vybudovat napinave sceny totalne zlyhava a ani lakacky nefungujju. V tomto smere reziser uplne zlyhal. Za chybu povazujem aj obsadenie Dolpha Lundgrena. Väcsinu filmu je za otloukanka, ktoreho nema problem premoct aj drobna Briana Evigan. V poslednej tretine v ktorej ma pre zmenu predviest nejake to charakterne herectvo, naplno ukazuje, ze herecky na to absolutne nema. Naco vlastne obsadili netalentovaneho svalovca do ulohy v ktorej nema moznost predviest nic fyzicke, ale ma sa snazit hrat? Asi aby mali aspon nejake znamejsie meno na obale DVD. Potom ale mohli prisposobit postavu jeho schopnostiam. Ale to je len jeden z mnoha problemov tohto strasneho filmu. Jednu hviezdicku davam za celkom uchadzajucu technicku stranku. Ale inak sa jedna o totalne zbytocny film s ktorym nema cenu stracat cas. 2/10.(27.5.2012)

 • T2

  Rozpočet $3,876,113(2.6.2013)

 • - Společně se snímky Transit (2012), Dračí oči (2012), Philly Kid (2012) a El Gringo (2012) patří snímek do tzv. série After Dark, kterou produkuje Joel Silver. (Terva)

 • - Film nesoutěžil na žádném festivalu a byl 11. 5. 2012 uveden do kin jen na požádání jejich majitelů a sponzorů. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace