Dokonalá skrýš

Stash House

Dokonalý úkryt

Thriller

USA, 2012, 95 min

Tento triller odehrávající se po většinu času v jednom baráku není vůbec špatnej, ba právě naopak. Mladý manželský pár výhodně koupí nádherný barák, který banka zabavila. Hned první noc v něm najdou pěknou hromadu drog a rozhodnou se z domu odejít a nahlásit to na policii. V tom jim zabrání dva zabijáci, kteří mají v domě něco na práci. Dům je taková malá pevnost s bezpečnostním systémem, neprůstřelnými okny, pancéřovými kryty a spoustou tajných místností, ve které jsou sice manželé v bezpečí před zločinci, ale zároveň jsou v něm uvězněni, protože si nechali mobily v autě. Filmek má parádní atmosféru a já jsem čekal, co vše v domě najdou, jak se vypořádají se zločinci a jak to celé dopadne. Dolphi zde tentokráte hraje vedlejší zápornou roli dosluhujícího mafiánského poskoka a sedla mu pěkně. Za mě 75% :)(27.5.2012)

• LiVentura

Nepřekvapilo, i když Dolph je v určitých záběrech skvěle odporný.. :-)(29.12.2013)

• Wacoslav1

Tenhle film mi dlouho unikal byl jsem na nej fakt zvedavej ale vysledkem je bohuzel zklamani rozpocet nebyl nic extra ale i za maly penize se da natocit velky film jenom to chce trochu kreativity no a tady je to bohuzel po vetsinu filmu presne tak jak uz to tu nekdo v komentari zminil ty dva totalne nesympaticky hlavni hrdinove afektovana zenuska a jeji neznicitelnej manzilek se nemuzou dostat ven no a Lundgren a jeho naprosto vypatlanej kumpan se zase pro zmnenu nemuzou dostat dovnitr po pravde receno nehrat v tom Dolphik tak je to uplne zbytecnej film Dolph je sympatak charizma z nej sala na mile daleko ale co je to platny kdyz ta jeho role je napsana uplne na hovno no a to jak ho ta frajerka jednou ranou posle k zemi to sem hodne skripal zubama no ke konci se to trochu zlepsi konecne sem Lundgrena zacal poznavat a muj celkovej dojem to trochu vylepsilo ale i tak i kdyz vitam ze Dolphino jde posledni dobou z filmu do filmu tak nekterym projektum by se mel radsi vyhybat no nic nevadi neni treba byt zbytecne negativni holt neni kazdy den posviceni tak snad to priste dopadne lip(29.12.2012)

Pre mňa na podobnej úrovni ako Panic Room, čiže pohodový thriller so sympatickým hlavným záporákom (ale vlastne všetky postavy mi boli sympatické). Mladý párik proti páriku zabijakov, prečo nie. Spočiatku je to trochu spomalené, skôr sa jedná len o trpezlivé obliehanie okolo domčeka, ale akonáhle sa dostanú dnu, pekne sa nám to rozbehne. Násilia tam zase veľa nie je (s výnimkou lámania prštekov vlastne nič), ale akcie je napokon dostatok. V závere je to celkom pekná adrenalínová jazda, ktorá necháva diváka v napätí až do poslednej minúty. Až na jednu idiotskú scénu s policajtom v druhej polovici sa nemám dôvod sťažovať.(13.5.2012)

Je to nadpriemerný thriller. Má celkom dobrý príbeh o mladom páre, ktorý si práve kúpil dom svojich snov, ktorý bol predchádzajúcim majiteľom zabavený bankou, ale v priebehu prvej noci v ňom nájdu ukryté drogy a tak potrebujú uniknúť. Lenže vonku na nich čaká dvojica zločincov, ktorí v dome ešte majú nevyriešené veci a ich odísť len tak nenechajú. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Film si ma získal hneď na začiatku, úvodná scéna je zaujímavá, aj keď pre film nemá žiadny väčší význam, následné zoznamovanie s hlavnými hrdinami nie je také nudné ako obvykle v podobných filmoch, čo ma tiež v dobrom prekvapilo, lenže problém je, že keď sa už začne diať to hlavné, tak sa na to síce bez problémov pozerá, ale nie je tu vôbec nič, čo by mohlo výraznejšie zaujať, žiadna výnimočná situácia, zaujímavý moment, alebo krvavá scéna. Celá táto hodina stojaca na štvorici postáv je len čisto priemerná štandardne odvedená práca, nič viac. Až záverečná dvadsaťminútovka sa už celkom zmení a pôsobí lepším dojmom, takže s tým som už pomerne spokojný. Čo sa týka samotnej akcie, tak kvôli žánru sa tu samozrejme nič výraznejšie čakať nedá, len samé naháňačky v dome a po pozemku, prípadne ukrývanie a podobne a k tomu pár obyčajne zastrelených ľudí, takže nič, čo by stálo za zmienku. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, tu prakticky ani nemám čo vytknúť, film stojí na štyroch postavách, hlavný pár je dostatočne sympatický, takže som nemal problém im fandiť, ale zároveň aj dvojica zabijakov je slušná, samozrejme hlavne Lundgren, hlavný dôvod, kvôli ktorému som tento film pozeral, stále tu má svoju typickú charizmu, ale tu sa dosť drží na uzde, očakával som ho v jeho psychopatickejšej polohe, ale miesto toho tu väčšinu času pôsobí dojmom relatívne slušného zabijaka, ktorý si len chce splniť úlohu a ísť domov, až v tej záverečnej dvadsaťminútovke je už výraznejší a získava si pre seba plný priestor. Réžia a technická stránka sú až prekvapivo slušné, po nedávnom filme El Gringo od tohto režiséra, ktorý bol preplnený rôznymi zbytočnými kamerovými a strihovými nápadmi, ktoré dojem len kazili je toto klasická normálne odvedená práca, ktorá mi v tomto type filmu sedí najviac. Jedine tie zábery z bezpečnostných kamier, ktorých je v prvej polovici dosť mi prišli úplne zbytočné, ale to je jediná slabina. Škoda, rád by som tomuto filmu ešte tú jednu hviezdu pridal, v rámci svojej kategórie je to dobre natočený a dobre zahraný film, ktorý nenudí a ničím neurazí, lenže scenár neobsahuje vôbec nič zapamätaniahodné a ani žiadnu lepšiu akciu, takže raz pozrieť stačí. 62%(23.5.2012)

• - Společně se snímky Transit (2012), Dračí oči (2012), Philly Kid (2012) a El Gringo (2012) patří snímek do tzv. série After Dark, kterou produkuje Joel Silver. (Terva)

• - Film nesoutěžil na žádném festivalu a byl 11. 5. 2012 uveden do kin jen na požádání jejich majitelů a sponzorů. (Terva)