Dokonalá skrýš

Gary Spinelli

Matthew Irving

Luis Ascanio

Rozpočet $3,876,113(2.6.2013)

Z tak špatného začátku se vyklubal super film. Trošku netradičně Lundgren ve vedlejší roli.(19.11.2014)

• Fr

,,ZLATO, TOHLE JE DŮM, O KTERÉM JSME VŽDYCKY SNILI....“ /// ...po kolikátý už tohle slyším... (takže: po prvý, druhý, třetí....) ,,JE TU TAKOVEJ KLID A TICHO“ (a ten sporák....). David se svojí ženou v cizím pokoji (kecáš, dyť je to pořádnej barák!) vobklíčený dvěma (a teď budu fakt kecat...) mazanejma chlápkama, co maj přístup ke zbraním a granátům (...ne, ten granát fakt bude). A tak nám tady tihle čtyři kreténi hrajou na honěnou (jako že běhaj...) a trumfujou se v kreténismu (a jsou v tom dost dobrý!). Pramení z toho takový to nějaký napětí, ve kterým je mi naprosto jedno, jak to dopadne a přeju všem rychlou smrt a sobě konec filmu. (...ale ještě je tu ten sporák....),,TO SE NÁM TEN VEČER NEPOVEDL....“ (povídej mě vo tom.....nebo radši už nééé). Céčkový běčko o partě čuráků (s partou čuráků) s dialogy (a možná i situacemi), který se vymejšlej přímo na místě a kde Dolfa hraje záporáka (tak to su opravdu zklamanej). Hezky jsem si osvěžil paměť, proč na tohle (už) nečumím.... (jasan, i na ten sporák dojde...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem chtěl při píchání najít tajnou díru (stačí mi ta ve zdi). 2.) Miluju filmy, který jsou skladištěm dementů. 3.) Thx za titule ,,OverLord“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(31.5.2012)

• Lacike

Je to taka beckova variacia Panic Room. Len namiesto jednej miestosti je obrneny cely dom v ktorom sa nachadza ustredny pár a neznama vec, ktoru chcu dostat zlocinci. Uz uvod behom ktoreho sa mame zoznamit s hlavnou dvojkou, sa reziserovi prilis nevydaril. Sean Faris je nesympaticky a Briana Evigan nevyrazna. Potom konecne nastupuje zlocinecke duo, ktore sa krkolomne snazi dostat dnu. V tejto chvili sa z nudneho thrilleru stava totalna fraska plna nelogickych rozhodnuti a debilnych zvratov. Vdaka tomu snaha vybudovat napinave sceny totalne zlyhava a ani lakacky nefungujju. V tomto smere reziser uplne zlyhal. Za chybu povazujem aj obsadenie Dolpha Lundgrena. Väcsinu filmu je za otloukanka, ktoreho nema problem premoct aj drobna Briana Evigan. V poslednej tretine v ktorej ma pre zmenu predviest nejake to charakterne herectvo, naplno ukazuje, ze herecky na to absolutne nema. Naco vlastne obsadili netalentovaneho svalovca do ulohy v ktorej nema moznost predviest nic fyzicke, ale ma sa snazit hrat? Asi aby mali aspon nejake znamejsie meno na obale DVD. Potom ale mohli prisposobit postavu jeho schopnostiam. Ale to je len jeden z mnoha problemov tohto strasneho filmu. Jednu hviezdicku davam za celkom uchadzajucu technicku stranku. Ale inak sa jedna o totalne zbytocny film s ktorym nema cenu stracat cas. 2/10.(27.5.2012)

Každý dům má své temné tajemství. Teď je jen na něm, kdy je hodlá vydat. Co takhle s ním vyrukovat v noci a nečekaně. Mladí manželé si pořídí hnízdečko lásky. Počáteční nadšení z výhodné koupě domu opadne, když na pozemek vtrhne ozbrojená dvojice překupníků drog, kteří se nevybíravě dožadují toho, co si v domě zapomněli. V útrobách domu se skrývá cosi cenného a drogy to nejsou, i když jich je v domě ukryto takové množství, že by to stačilo na několik konsekutivních doživotních trestů. Po zuby ozbrojení chlápci po heroinu nepasou, jak se zprvu manželé domnívali. K jejich překvapení úhledně zabalené balíčky s bílým práškem končí v popelnici, když je odevzdávají maníkům. Gauneři neopustí pozemek a nadále budou obléhat dům, manželé se zase nehodlají vzdát domu, který byl původním majitelem, drogovým bossem, předělán na nedobytnou pevnost, ale hlavně jim jde o to dožít se rána. Začíná noční boj o přežití. Vtip je v tom, že divák nějakou dobu tak docela neví, na čem je a co si pro něj vyhlášení "béčkoví" producenti Moshe Diamant & Courtney Solomon, rozkoukávající se scenárista Gary Spinelli a bezejmenný režisér Eduardo Rodriguez přichystali. A ono to má příjemnou noční atmosféru, film se z 80% odehrává v noci a šeru, neotřelou storku, vynalézavou kameru, která v první polovině kombinuje dobře vypadající snímání se záběry z bezpečnostních kamer před domem, najde se i pár mini zvratů, plus to, že se divák v polovině filmu dozvídá, co bylo předmětem hry na přetahovanou. Víc navrch má dvojka ničemů, sympatičtí manželé nejsou přímo poserové, chovali se i celkem reálně, i když nějaká méně smysluplná jednání a rozhodnutí samozřejmě nechyběla. Začínající scenárista Spinelli má potenciál, kdyby ho neměl, nenajal by si ho Tom Cruise, aby pro něj napsal ambiciozní story pro jeho budoucí filmový projekt. Tahle story je především dynamicky sepsaná a zajímavě vedená, občas i atmosférická, standardně napínavá. Je fakt, že toho napětí se mohlo vymáčknout i víc. Šance na to byly nemalé. Některé scény byly v rámci béčkových kvalit filmu neotřele podány. Herecké obsazení sympatické. Vnadná Briana Evigan & "cruisovsky" disponovaný Sean Faris hrály, jako když jim fakt šlo o život, z villain dvojky Doplh Lundgren & Jon Huertas šel respekt. Rodriguez natočil solidní thriller. Závěr byl zbytečně standardně béčkoidní, chyběla i hutnost čišící z vyhrocené až krajní situace, od diváka film vyžaduje i určitou míru tolerance ohledně plnohodnotného logického chování všech zúčastněných aktérů. Rozhodně však tahle hra kočky s myší splnila svůj účel nad očekávání dobře. 70%(8.9.2015)