Nesnesitelně lehký život

Dánsko, 2010, 83 min

Eva Mulvad

Sigrid Dyekjaer
  • agassi68

Dívať sa na rozmaznanú päťdesiatničku ako vyčíta matke, že jej zbabrala život som dokázal len chvíľu..(24.1.2014)

"Na tomhle bytě je bezva, že máme dva záchody a navíc moderní." :-D Co k tomuhle napsat, aby to nebylo hrubé a vulgární. Té matky mi bylo opravdu líto..(17.12.2014)

Veľmi silný dokument o živote matky a dcéry, ktoré boli kedysi obklopené bohatstvom,no kvôli bankrotu sa ocitli na mizine a žijú len z dôchodku starej a chorej matky. Musím povedať, že dcéra Annemette mi bola sympatická, aj napriek tomu že bola rozmaznaná, neschopná nájsť si prácu a miestami sa správala vrcholne odporne ku svojej mame. Svojský humor oboch žien, život v spomienkach na staré časy , nostalgické scény striedané s fotkami a videami z minulosti,krásne scény pri mori...Bavil ma aj pozitívny a tak trochu čudácky prístup dcéry k ich zúfalej situácii a užívania si jednoduchých vecí v živote, takže celý dokument sa neniesol len v depresívnom duchu.(22.1.2014)

Ta pětapadesátiletá nádhera je fakt na zabití. Jistě, vychovávali ji jako princeznu, jenže prestižní soukromou školu nedostudovala, protože rodiče zjistili, že na ni nemají peníze. Takže je nejspíš na svoji matku takhle hnusná většinu svého života. A s heslem radši umřít než pracovat se z toho nevyhrabe. Její řeči o skoku ze skály jsou evidentně jen póza. Výchova je určitě důležitá, ale lze ji vinit ze všeho? Její matky mi bylo líto a jí jsem měl děsnou chuť pořádně fláknout. I to je síla dokumentu.(4.2.2014)

46. KVIFF(12.7.2011)