Nesnesitelně lehký život

Dánsko, 2010, 83 min

Eva Mulvad

Sigrid Dyekjaer

Adam Nielsen

Obdivuju dokumentaristy. Kdybych tohle natacel, tak prijde moment, kdy odlozim kameru a tu zenskou vyliskam.(20.1.2014)

"Na tomhle bytě je bezva, že máme dva záchody a navíc moderní." :-D Co k tomuhle napsat, aby to nebylo hrubé a vulgární. Té matky mi bylo opravdu líto..(17.12.2014)

Sedmapadesátiletý spratek, kterému má snad každý divák chuť dát pár facek. To měli ostatně udělat rodiče už před spoustou let, možná by pak matka nemusela zažívat takový teror.(28.1.2014)

• agassi68

Dívať sa na rozmaznanú päťdesiatničku ako vyčíta matke, že jej zbabrala život som dokázal len chvíľu..(24.1.2014)

Ta pětapadesátiletá nádhera je fakt na zabití. Jistě, vychovávali ji jako princeznu, jenže prestižní soukromou školu nedostudovala, protože rodiče zjistili, že na ni nemají peníze. Takže je nejspíš na svoji matku takhle hnusná většinu svého života. A s heslem radši umřít než pracovat se z toho nevyhrabe. Její řeči o skoku ze skály jsou evidentně jen póza. Výchova je určitě důležitá, ale lze ji vinit ze všeho? Její matky mi bylo líto a jí jsem měl děsnou chuť pořádně fláknout. I to je síla dokumentu.(4.2.2014)