Republika dětí

(TV film)
  • Francie La République des enfants (více)

Vojna sa konečne skončila! Počas 2. svetovej vojny učitelia Célestin a Madeleine na malej vidieckej usadlosti vo Francúzsku zhromaždili a ukrývali židovské deti, španielske siroty, a deti odbojárov, ktorých rodičia zahynuli v boji za slobodu. Dvojica používala nové výchovné metódy, aby naplnila svoj sen prispieť k budúcnosti ľudstva. Samotné deti nesú svoj podiel zodpovednosti za svoje životy a výchovu a spoločne riadia svoju komunitu - "republiku detí". Po skončení 2. svetovej vojny je zriadená prechodná vláda, ktorej úlohou je znovunastoliť právo a poriadok. Prežije republika detí v novej, povojnovej spoločnosti? Má ich spoločný sen v mierovom svete stále svoje miesto? Alebo budú mierové zvony pre deti koncom ich lúzií a návratom do smutnej reality každodennosti? (oficiální text distributora)

Snorlax

Ani potřeba STV překrýt téměř celý obraz různými symboly (logo, oznámení, že se jedná o premiéru, pro jaký věk je film určen, co bude po filmu následovat... chybělo jen rodné příjmení babičky ředitele tv za svobodna) nedokázala zničit ten fantastický zážitek, který jsem z filmu měla. Nyní již jsem připravena a na příští sledování (a že se určitě znovu ráda podívám, vím jistě) si nachystám pro jistotu zásobu kapesníků. Tento televizní film mě totiž citově zcela zmasakroval. ()

Časové pásmo bylo změněno