Shunning, The (TV film)

USA, 2011, 88 min

Komunita Amišů je zajímavé prostředí, naštěstí film neskouzává do extrému a nezobrazuje Amiše jako zpátečníky a zároveň je ani nestaví na piedestal. Více se staví na rodinných vztazích než na "exotičnosti" prostředí, a to je moc dobře. Střed dvou životních přístupů a Katieino rozhodování je zobrazeno dost uvěřitelně na to, aby se člověk mohl s krásnou Danielle Panabaker ztotožnit.(8.11.2011)

Filmu sa rozhodne nedá uprieť láska a cit ktorými prekypuje. A vďaka tomu sa naň díva veľmi príjemne, dobre a máte pocit, že je lepší než v skutočnosti je. Na TV film doslova skvelé.(23.10.2013)

Velmi kvalitní televizní film a zajímavý příběh z prostředí amišů v USA, první díl trilogie o zákonu, lásce a hledání vlastní identity. Další dva díly jsou: 2. “The Confession” a 3. “The Reckoning”, a ty možná ještě zlepší mé hodnocení tohoto prvního, protože mi na něm vadilo právě jen to předčasné ukončení bez ujasnění, jak to všechno dopadlo...(4.1.2014)

Videla som už niekoľko filmov zo života amišov, ktoré ma milo prekvapili. Tento tiež nesklamal. Príjemný, múdry a hodnotný film. Teším sa na ďalšie dva diely.(8.1.2014)

Poněkud nehluboké… celé mi to přišlo jen "rádoby". Čekala jsem celou dobu, kdy už mě to konečně zasáhne emocionálně, protože to by sakra mělo. Nestalo se. Jakoby chtěl příběh zasáhnout moc aspektů najednou, ale nezbyl na to čas. Věru - TV flim.(13.11.2013)