poster

Shunning, The (TV film)

Drama

USA, 2011, 88 min

 • hous.enka
  ****

  Chvíli trvá, než se film rozjede, ale pak dostane příjemnou jiskru. Katie hledá místo v komunitě Amišů a zároveň pátrá po tom, kým vlastně je. Některé linky jsou jen naznačeny (Daniel), jiné jsou detailně rozebrány a film na nich stojí. Danielle Panabaker je sympatická herečka, které jsem její zmatenost velmi snadno uvěřila. Zobrazení života amišské komunity je zajímavé a jejich pravidla jsou opravdu dost přísná. Docela dobrá podívaná se zajímavým koncem.(6.11.2011)

 • KrestanFilms
  ****

  V krátké době třetí film co jsem shlédl o Amišské komunitě. Za příběh bych dal hvězd i 5, ale opět zde nacházím i hrubý rozpor. Přestože jsem přesvědčen o tom, že jejich Bůh a můj Bůh je jeden a tentýž, jejich výklad písma (nebo odkud to mají) je poněkud zvláštní. Je psáno  Hospodin kárá, koho miluje, jak otec syna, jehož má v oblibě. (Přísloví 3:12) KÁRÁ, nikoli ZAVRHUJE jak to praktikují oni. Dotyčný sice má možnost návratu, ale ten psychický nátlak ze strany komunity, kdy člověk nemá ani možnost s někým si promluvit, jak k tomu došlo, co jej tíží a jak z toho ven... Vždyť sami zmínili podobenství o ovci:  Kdyby nějaký člověk měl sto ovcí a jedna z nich by zabloudila, nenechá těch devadesát devět na horách a nepůjde hledat tu bloudící? A když ji konečně najde, amen, říkám vám, že se z ní raduje více než z těch devadesáti devíti, které nezabloudily. (Matouš 18:12,13) a hned nato se rozhodli, že oni budou ztracenou ovci zcela ignorovat dokud se sama nenajde a s prosíkem nevrátí zpět. Vždycky jsem měl dojem, že  Bůh stvořil člověka ke svému obrazu. (Genesis 1:27) čehož nakonec byli rodiče dokonalým příkladem. Kdo tedy vytvořil pravidla Amišům, že jsou v mnoha ohledech tvrdší a ubíjející než zákony a doporučení jejich stvořitele? TIPseznam dalších křesťanských filmů.(6.8.2012)

 • Mariin
  ****

  Velmi kvalitní televizní film a zajímavý příběh z prostředí amišů v USA, první díl trilogie o zákonu, lásce a hledání vlastní identity. Další dva díly jsou: 2. “The Confession” a 3. “The Reckoning”, a ty možná ještě zlepší mé hodnocení tohoto prvního, protože mi na něm vadilo právě jen to předčasné ukončení bez ujasnění, jak to všechno dopadlo...(4.1.2014)

 • Hedka
  ****

  Videla som už niekoľko filmov zo života amišov, ktoré ma milo prekvapili. Tento tiež nesklamal. Príjemný, múdry a hodnotný film. Teším sa na ďalšie dva diely.(8.1.2014)

 • ecceHOMMO
  ****

  Filmu sa rozhodne nedá uprieť láska a cit ktorými prekypuje. A vďaka tomu sa naň díva veľmi príjemne, dobre a máte pocit, že je lepší než v skutočnosti je. Na TV film doslova skvelé.(23.10.2013)

 • - Film vychází z první knihy "The Shunning" úspěšné knižní trilogie "The Heritage of Lancaster County" spisovatelky Beverly Lewisové. [Zdroj: beverlylewis.com] (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace