Shunning, The (TV film)

USA, 2011, 88 min

Filmu sa rozhodne nedá uprieť láska a cit ktorými prekypuje. A vďaka tomu sa naň díva veľmi príjemne, dobre a máte pocit, že je lepší než v skutočnosti je. Na TV film doslova skvelé.(23.10.2013)

Videla som už niekoľko filmov zo života amišov, ktoré ma milo prekvapili. Tento tiež nesklamal. Príjemný, múdry a hodnotný film. Teším sa na ďalšie dva diely.(8.1.2014)

Poněkud nehluboké… celé mi to přišlo jen "rádoby". Čekala jsem celou dobu, kdy už mě to konečně zasáhne emocionálně, protože to by sakra mělo. Nestalo se. Jakoby chtěl příběh zasáhnout moc aspektů najednou, ale nezbyl na to čas. Věru - TV flim.(13.11.2013)

• adriane9

Těžko psát k tomuto snímku komentář tak aby neobsahoval spoilery.. Zkrátka, to hlavní na co jsem od začátku filmu čekala se nakonec nekonalo,navíc mne velmi rušilo líčení jak dcery tak matky, což je jedna z mnoha věcí jež Amiši neuznávají. Vzhledem k dobrému námětu to je dle mého bezemoční snímek, který se řadí k těm slabším z křesťanské tématiky.(13.3.2013)

Komunita Amišů je zajímavé prostředí, naštěstí film neskouzává do extrému a nezobrazuje Amiše jako zpátečníky a zároveň je ani nestaví na piedestal. Více se staví na rodinných vztazích než na "exotičnosti" prostředí, a to je moc dobře. Střed dvou životních přístupů a Katieino rozhodování je zobrazeno dost uvěřitelně na to, aby se člověk mohl s krásnou Danielle Panabaker ztotožnit.(8.11.2011)

• - Film vychází z první knihy "The Shunning" úspěšné knižní trilogie "The Heritage of Lancaster County" spisovatelky Beverly Lewisové. [Zdroj: beverlylewis.com] (Conspi)