poster

Pohlednice (festivalový název)

  • Japonsko

    Ichimai no hagaki

  • Japonsko

    Ičimai no hagaki

    (Japonsko)
  • EN název

    Poscard

Drama

Japonsko, 2010, 114 min

Režie:

Kaneto Shindô

Komentáře uživatelů k filmu (3)

  • dopitak
    *

    Cinema Mundi 2012. Informaci z lektorského úvodu, že Pohlednici natočil osmadevadesátiletý Kaneto Shindô, který si k filmu zároveň napsal scénář, je možno chápat i jako varování, některé skutečnosti se dozvídáme dvakrát a některé i třikrát, podle toho, co kdo komu zrovna vypráví. Více tady.(5.3.2012)

  • Lukin413
    ****

    _CINEMA MUNDI_ Další příspěvek na téma "Válka je vůl", tentokrát z poměrně exotického prostředí Japonska. Film má velmi depresivní a skličující atmosféru, pouze několikrát narušenou nějakým komickým prvkem. Škoda občasného přehrávání herců, film pak působí místy divadelně. 80 %(5.3.2012)

  • Moy
    ****

    Tento film je převážně depresivní, a emoce hlavní hrdinky jsou často velmi hlasité, ale na mě nepůsobily příliš přehnaně. Velice zvláštně ale působí scény, zasazené do tak vážného tématu, které jsou vyloženě komické a při kterých si člověk říká, jestli je to autorský záměr, nebo omyl. Celkově jde však o velmi dobrý válečný příběh z trochu jiného prostředí a kultury než jsme zvyklí, a navíc pojatý z ne úplně tradičního pohledu ženy, kterou válka zasáhla stejně silně jako samotné vojáky, i když jiným způsobem.(24.5.2012)