Stratené deti

Režie:

Teodor Kuhn

Scénář:

Teodor Kuhn

Snímka mladého slovenského režiséra Teodora Kuhna je sondou do života mladých hiphoperov, zachytáva ich rozhovory o hudbe, ale aj o fajčení marihuany. (toi-toi)

Radko

Verné vystihnutie petržalského pocitu. Betónové nádvoria panelákov s výkladmi obchodov zaniknutých i živých, potemnelé priechody z jedného bloku betónových monolitov do druhého, stretnutia s podivuhodnými týpkami, tráva, tráva, čo ti jebeééé, paranoidné poplašenia sa. To všetko korunované hip-hopom ako životným pocitom odcudzeného prostredia a zvláštnych vzťahov rodičov a detí. Kvalita dialógov i výpovede jednotlivých textov merateľná prevažne múdrymi dialógmi v partii o spoločnosti a živote, odpočutými správami, internetovým spravodajstvom a zúfalo nízkym počtom prečítaných kníh. Normálne za tri, ale pretože - ako som spomínal - ide o presne vystihnutý pocit z časti Bratislavy, ktorú mám dôkladne pešky prechodenú, štvrtú hviezdičku hrdo a zaslúžene prihadzujem. ()

• Film získal cenu pre Najlepšiu krátkometrážnu snímku na festivale študentských filmov Áčko. (toi-toi)
  • Raper ADiss bol vybratý z 26 adeptov na rolu vo filme. (toi-toi)