Neoneun pet

Eun-Yi je redaktorkou módneho časopisu. Jedného dňa nájde pred svojim domom tanečníka In-Ha, priateľa jej brata, ktorý si hľadá slušné bývanie. Keďže nemá kde bývať, prisľúbi Eun-Yi, že jej bude hrať zvieracieho maznáčika. Eun-Yi v tom vidí spôsob, ako sa vyrovnať so stratou jej zosnulého psa Moma. Veci sa však skomplikujú po príchode jej starej lásky z vysokoškolských čias. (ČSFD)

sniper18

Je to nadpriemerná romanticky ladená komédia. Má priemerný príbeh o redaktorke časopisu, ktorá ešte stále nenašla svoju životnú lásku a tak býva sama, až raz nájde v krabici pred svojim domom mladíka, talentovaného tanečníka, ktorý sa ukryl pred výtržníkmi, pričom ho prostredníctvom svojho brata už spoznala. Keďže nemá kde bývať, dovolí mu zostať u nej, ale uzatvoria takú neškodnú dohodu, že jej bude plniť úlohu domáceho mazlíčka, no postupne sa do toho stále viac zamotáva a navyše konečne nájde svojho vyvoleného a tak sa to snaží pred všetkými utajiť. Spracovanie je celkom slušné, síce celá táto zápletka pôsobí až príliš zvláštne a nedôveryhodne, ale aj napriek tomu to ešte celú prvú hodinu dokázali ustrážiť, aby to neprekročilo mieru úplnej neuveriteľnosti. Takže táto časť pôsobí dobrým dojmom, dej je podaný zaujímavo, nájde sa tu viacero dobrých situácií, dá sa vytvoriť vzťah k postavám, nemám s tým problém. Ale potom sa to už nanešťastie zmení, už to prekročí tú spomínanú hranicu a mal som pocit, že sa im to celé rozpadlo, tie motivácie a konania jednotlivých postáv začnú byť úplne mimo reality, stále je to v rámci možností obstojná zábava a napríklad tanečné vystúpenie si ma získalo, ale inak som sa do toho nedokázal dostať, lebo som nikomu nič neveril a už ani nefandil. Inak jednotlivé žánre sú dobre zvládnuté, prednosť má komédia, tá tu má jasne najviac priestoru a celkom sa vydarila, hlavne tá prvá hodina je tak príjemne úsmevná, dokáže udržať dobrú náladu a párkrát som sa aj zasmial, romantika je už viditeľne podriadená, očakával som, že bude mať viac priestoru, ale ani s týmto nemám väčší problém. S hereckým obsadením som dosť spokojný, tradične skvelá Kim Ha-Neul, opäť si ma získala prakticky okamžite a s ľahkosťou to celé ťahá, Jang Keun-Suk už výrazne zaostáva, nie je mi moc sympatický a ani jeho postava nie je až tak zaujímavá, ale stále svoj účel splní a všetky vedľajšie postavy sú už vydarené, bavil ma nápadník hlavnej hrdinky, jej pracovný tím a aj ostatní. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento typ a úroveň mám v tomto žánri rád, takže nemám žiadny problém. Škoda, tohto filmu som sa už od začiatku obával, tá zápletka je len predsa dosť zvláštna a moje obavy sa nanešťastie aj vyplnili. Je to výborne natočené, zahrané a väčšinu času sa aj z tejto zvláštnej zápletky podarilo dostať maximum, ale len predsa si vybrala svoju daň a za zvyšok filmu už musím znižiť hodnotenie na lepší priemer, inak by to bola ďalšia kvalitná juhokórejská komédia, čo je určitým spôsobom aj teraz, ale musel by som zniesť túto zápletku v plnom rozsahu a to sa mi nepodarilo. Inak to určite stojí za pozretie, ale toto podľa mňa nebola vhodná látka na sfilmovanie. 66% ()

Moiraine

Moje objektivita vylítla komínem. Vím, že to má hodně much, ale když já už to viděla třikrát a pořád se u toho směju. Bez znalosti seriálu to nemůžu doporučit, protože děj je tak neuvěřitelně zkratkovitý, že když to člověk nezná, tak mu chování některých postav musí přijít nelogické. Protože já ale seriál znám (a mám ho hodně ráda), můžu si dovolit přimhouřit oko (nebo možná i obě). Všechny scény, kdy In Ho byl za Moma jsou dokonalé. Když se k tomu ještě přidá bitka, je to u mě 5*. A ano, jsem fanynka Jang Geun Suka:) ()

Zelilu007

Jo je to možná pro někoho bláznivé, ale mně to přijde jako vtipný nápad. Neviděla jsem japonskou verzi, ale chystám se na ní už brzy. A ano JKS v tom hraje celkovou roli (v mém hodnocení) ty jeho vlasy a pohledy taneční kreace :)) tomu se nejde než nesmát a žasnout nad tím. Celkově se mi líbily i vedlejší postavy a hlavní hrdinka Ha Neul Kim je mi velmi sympatická. (Viděno už několikrát a pouze v korejštině. sakra kde seženu titulky? nebo nebudu líná si je najít? :) ()

jarah

Prečo mám dojem, že sa rozbehlo niekoľko sľubných dejových línií, ale ani jedna nebola dotiahnutá do konca. Namiesto toho sa minúty strácajú v prázdnych záberoch. Som z toho smutná. Jang Geun Suk bol miestami zábavný, ale ani jeho charizma nezachránila tento rozpačitý počin. Troma hviezdičkami hodnotím iba interpretáciu skladby Mandy, lebo farba jeho hlasu je vážne niečo, mám z neho zimomriavky. ()

ainny

Je mi líto, ale ani Jang Geun-seok nemůže nahradit MatsuJuna z japonské verze. Neznat ji, tak by mi tady dost věcí připadalo nelogických a nedotažených. Původně jsem na korejskou verzi vůbec nechtěla koukat, ale právě mužský hrdina mě "ukecal". Bylo tam pár chvilek, kdy jsem se uchechtla, ale výsledný dojem veškerý žádný. A protože jsem Kimi wa petto hodnotila třemi hvězdičkami, tak tady prostě musím jít mnohem níž. Jedna z nejslabších korejských věcí, které jsem zatím viděla. ()